Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 12:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 tworzenie obrazu dysku w pinnacle 12 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post tworzenie obrazu dysku w pinnacle 12
Witam i proszę o pomoc. Podczas tworzenia filmu ustawiam np. tworzenie obrazu DVD dajmy na to 100% jakość. W ustawieniach jest podana płyta DVD 4,7 program tj. pinnacle pokazuje że tworzony obraz zajmuje całość przeznaczonego miejsca tj. 4,7 gb jednak po zrenderowaniu i stworzeniu na dysku obrazu okazuje się że ma on tylko 2,5 gb. Nie wiem w czym tkwi problem, czy może gdzieś trzeba dać jakieś inne ustawienia czy to jakaś wada tej części pinnacla? proszę o radę.

środa, 25 listopada 2009, 19:31
Moderator
Moderator

Post Re: tworzenie obrazu dysku w pinnacle 12
Wklej zdjęcie jak to wygląda > kiedy jesteś w zakładce Tworzenia .
p.s. wielkość pliku > to 50% plik renderowania .

środa, 25 listopada 2009, 19:39
Nowy
Nowy

Załącznik:
pinakiel 008.jpg
pinakiel 008.jpg [ 16.16 | Przeglądane 1814 razy ]

Nie wiem czy to dobrze widać ale tak jak na tym zdjęciu widać np. ustawiłem jakość na te 82 % przy czym wyszła nadwyżka 10 minut. Podczas renderowania filmu pinnacle tę nadwyżkę po prostu obciął jednak stworzony obraz miał tylko 4,16 gb. Rozumiem że raczej nie będzie miał nigdy tyle co płyta DVD tj. 4,7 ale myślę że te ok 4,5 gb powinno być. Kiedy tworzyłem obraz ze 100% jakością DVD to te proporcje były jeszcze gorsze tzn. pinnacle pokazywał że jest zapełniona cała płyta DVD a obraz utworzony miał jakieś 2,8 gb, dokładnie w tej chwili nie pamiętam, nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wcześniej jak używałem pinnacle 9 i 10 to miałem tego typu problemu choć wtedy o ile pamiętam robiłem filmy w formacie avi choć to chyba nie ma znaczenia.

piątek, 27 listopada 2009, 13:02
Moderator
Moderator

Przepraszam , że to napiszę >>> ale dlaczego nikt nie czyta instrukcji obsługi <<< jest w jęz. Polskim i w bardzo prosty sposób opisuje wszystkie podstawy .

małe wytłumaczenie > Tworzenie pliku a obrazu płyty to dwie różne rzeczy .

Wytłumaczę tylko mały problem > ten nieszczęśliwy napis Jakość

100% jakości dla Pal > 6000 kb/s 25/kl/s < to jest zgodne z DVD .
Pinnacle wylicza , że jest to około 71% ,ale w ich skali bo powiedzmy 100% jakości czyli największa ilość biterate to 8000 kb/s > ale jest pytanie ? > czy nasz odtwarzacz DVD czyta aż tyle danych ? a co za tym idzie czy obraz jest czysty ? może nawet się zacinać obraz na wielu odtwarzaczach DVD .

Jakość obrazu jest wprosproporcjonalny do jakości materiału uzyskanego z kamery a nie podkręcanie biterate na max .
Pinnacle 10-ć i 11-cie miało marny kodek Mpeg2 , ale w 9-ce oraz 12-ce jest on OK.

Co do napisu nadwyżka > mówi on sam za siebie > zostanie to obcięte .

Ile wchodzi na płytę DVD 4,7 G ? Pinnacle ma margines błędu ustawione na 4,3G choć czasami zapisze też 4,4 G ale nigdy nie więcej .

Kto ma problemy z obliczaniem ? > Pirackie Pinnacle ma klucz Pal przerobiony z klucza NTSC > problem stanowi , że licznik pokaże nam prawidłowo , ale zawartość zostanie przerenderowana z ustawieniami klucza NTSC czyli 720*480 i tu jest różnica > pal ma 720*576 > tak więc nastąpi nam też strata jakości obrazu .

A na koniec > napis > Rozmiar > w Twoim przypadku 9,75 G
Jest to wielkość potrzebna wolnego miejsca na dysku twardym > dla plików renderowania w celu uzyskania obrazu płyty . Sam obraz płyty będzie mieć około 4,3 G .

Tak więc pisząc krótko > wejdź w ustwienia niestandartowe i ustaw 6000kb/s jest to około 93 minuty filmu .
Zawsze możesz skorzystać z automatu > ale funkcję najlepsza jakość to proponuję dosłownie olać :mrgreen:

piątek, 27 listopada 2009, 14:18
Nowy
Nowy

Myślę że to wytłumaczenie mi wystarczy, dzięki wielkie

sobota, 28 listopada 2009, 00:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]