Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 06:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pinnacle system STUDIO 14 HD ULIMATE COLLECTION PL 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pinnacle system STUDIO 14 HD ULIMATE COLLECTION PL
Mam pytanie. Chcę kupić dla szkoły Pinnacle system STUDIO 14 HD ULIMATE COLLECTION PL - zakupiliśmy kamerę HD i jako nauczyciel chcę prowadzić kółko zainteresowań wideofilmowania w szkole. Czyli nagrany materiał na kamerę np. apel szkolny uczniowie zmontują na potrzeby szkoły film w celach nauki i archiwizacji uroczystości. Wiem że za 350 zł. to wersja na 1 stanowisko komputerowe i więcej stanowisk mi nie potrzeba, czy ta licencja na to pozwala - nie dla celów zarobkowych (komercyjnych) ? Nie chcę aby w przyszłości były jakieś problemy dla szkoły. Dzięki za odpowiedź

wtorek, 12 stycznia 2010, 21:46
Nowy
Nowy

Post Re: Pinnacle system STUDIO 14 HD ULIMATE COLLECTION PL
irekkeri napisał(a):
Mam pytanie. Chcę kupić dla szkoły Pinnacle system STUDIO 14 HD ULIMATE COLLECTION PL - zakupiliśmy kamerę HD i jako nauczyciel chcę prowadzić kółko zainteresowań wideofilmowania w szkole. Czyli nagrany materiał na kamerę np. apel szkolny uczniowie zmontują na potrzeby szkoły film w celach nauki i archiwizacji uroczystości. Wiem że za 350 zł. to wersja na 1 stanowisko komputerowe i więcej stanowisk mi nie potrzeba, czy ta licencja na to pozwala - nie dla celów zarobkowych (komercyjnych) ? Nie chcę aby w przyszłości były jakieś problemy dla szkoły. Dzięki za odpowiedź

======Witam:.W/g mnie i nie tylko jest to program na 1 PC. Na drugim PC większość b.ważnych rzeczy np.filmów w formacie DVD czy plików mpeg nie zrobi gdyz trzeba wprowadzić klucze aktywacji, a jak ja z uwagi na naprawę PC-ta chciałem zainstalować Pinnacle na laptopie, to tam zmienił się nr paszportu i uzyskane wcześniej podczas rejestracji kody np mpeg )to też słuzy do DVD) nie zgadzały sie. Pinnacle są proste. Ale dla szkoły to by wystarczył jakiś niski numer (góra czy nie góra 9). Jak dzieci nauczyłyby się dobrej obsługi 9-ki to można by im dać piatke z informatyki na koniec Liceum. Ja na 9-ce robiłem naprawdę różne rzeczy, a np. "ręczną" animację to zrobi się na programie za 10zł. Z tym, że dawniej widziałem tanie 9-ki, ale teraz też chciałerm kupić, bo chciałem od rodziny gdzie mają Canal plus przenieść z ich kompa przechwyconą "telewizję" ale nagraną przez Pinnacle i karte telewizyjną, bo to lepiej. Chciełem ale teraz nie widziałem.
Pozdrawiam

sobota, 13 lutego 2010, 13:51
Nowy
Nowy

irekkeri napisał(a):

Nie zwróciłem uwagi, że szkoła kupiła kamerę HD, w takiej sytuacji jedna 14-ka by się chyba przydała, ale nie do nauki tylko do produkcji filmów wysokiej jakości. Po prostu tak myślę. W ogóle to o samych "Pinnaclach" to wydaje mi się, że dużo wiem, z drugiej strony to wiem że wiele lub więcej nie wiem. Po prostu nie jest to mój zawód. Czyli w "przedmiotowej sprawie" dalej wiemy, że nie wiele wiemy.

sobota, 13 lutego 2010, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

@irekkeri

Powinni mieć licencje edukacyjne czyli tańsze niż normalne komercyjne. Napisz do Pinnacle'a czy mają takie licencje. Przy okazji napisz też do Edius'a, Sony i Corel'a - zobaczysz kto zaproponuje ci najlepsze warunki. W końcu propagujesz ich soft a czym skorupka za młodu nasiąknie...

Maile nic nie kosztują - tylko trochę wysiłku żeby ciekawie i jasno wytłumaczyć o co chodzi. Nie tak jak niektóre teksty w tym wątku :)

sobota, 13 lutego 2010, 14:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]