Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 21:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 zgrywanie z kamery analogowej- cicho 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zgrywanie z kamery analogowej- cicho
Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie :)

Mam nadzieję, że dobrze wybrałem wątek, nie widziałem żadnego o kamerach analogowych, więc wybrałem ten. Do dalszej obróbki mam pinnacle studio 14.

Mam starą kamerę sony, przegrywam używając karty tv winfast i ich programu. Już na etapie przegrania dźwięk jest bardzo cichy. Kombinowałem z różnymi suwakami w windowsie i niestety nic nie pomogło.

Co zrobić, nie znalazłem nic na temat "cichego przegrywania". Czy Pinnacle daje możliwość zwiększenia głośności podczas obróbki? Może jakieś inne programy? :)
I czy jeżeli da się tak zrobić to jak ustawić na "standardową" głośność TV, żeby nie przedobrzyć w drugą stronę hehe.

Mam nadzieję że zrozumiecie i pomożecie :)

poniedziałek, 3 maja 2010, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: zgrywanie z kamery analogowej- cicho
w studio masz wskaźnik dynamiki i suwak podłącz audio do właściwego gniazda i zaznacz w ustawieniach studio- wskaznik zacznie pokazywać- nie powinien być na czerwonym bo wtedy za głośno
a w ustawieniach miksera Windows nie ustawiaj parametrów odtwarzania tylko nagrywania

poniedziałek, 3 maja 2010, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiem, wszystkie nagrywania mam na maksa.

Dzięki za szybką odpowiedź, później wypróbuję :)

poniedziałek, 3 maja 2010, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam,
niektóre analogowe tuneryTV do komputerów podłącza się przewodem minijack-minijack z kartą dźwiękową. Czy aby na pewno masz to połączenie? Sprawdź czy jest wetknięte do wejścia line-in w karcie dźwiękowej.
Ogólnie jeśli odtwarzając obraz z kamery przez tuner, dźwięk jest w porządku, to powinno też tak być nagrane.
A może sam materiał jest został tak cicho nagrany przez kamerę?
Napisz czy podczas odtwarzania jest taki sam poziom dźwięku. Spróbuj też może podłączyć inne źródło (może video?) i zrzucić kilka sekund dla porównania.
Cytuj:
Czy Pinnacle daje możliwość zwiększenia głośności podczas obróbki? Może jakieś inne programy?

Właściwie wszystkie znane mi programy (Pinacle nie znam) mają opcję 'normalize'. Poszukaj jej więc. Jeśli nie znajdziesz, zawsze możesz eksportować sam dźwięk z filmu i znormalizować peak w jakimś sofcie do dźwięków, tj. darmowe Audacity, MP3Gain, czy niedarmowy Nero Wave Editor.

poniedziałek, 3 maja 2010, 20:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]