Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 20:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 2 pytanka - ustawienia głośności i szum podczas przejść. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post 2 pytanka - ustawienia głośności i szum podczas przejść.
Już o to chyba kiedyś pytałem ( szukałem w instrukcji i nie ma) chodzi o muzykę, kiedy ją podkładam to linia głośności przy wszystkich plikach muzycznych jest taka sama i na podglądzie trochę trzeszczy trzeba ją ustawiać, każdy plik muzyczny oddzielnie czy po prostu ona sama się ustawi i kiedy już film będzie na płycie wszystko będzie ok? - ( wiem może trochę głupie pytanie) a druga sprawa podczas przejść na podglądzie zdjęcia są niewyraźne ale kiedy przejście się kończy łapią ostrość czy to normalne?

sobota, 12 czerwca 2010, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: 2 pytanka - ustawienia głośności i szum podczas przejść.
jankes188 napisał(a):
linia głośności przy wszystkich plikach muzycznych jest taka sama i na podglądzie trochę trzeszczy trzeba ją ustawiać

Głośność zawsze po wrzuceniu będzie ustawiona tak samo, ale nie myl tego z faktycznym poziomem głośności ścieżki dźwiękowej.
Określ co trzeszczy? Dźwięk jest zniekształcony? - to oznacza przesterowanie, czyli zbyt głośno nagrany dźwięk i nastąpiła utrata składowych. W takim przypadku niewiele pomoże, ale możesz spróbować znormalizować ścieżkę audio, jeśli nie ma przesteru to program dostosuje do odpowiedniej głośności. Bez dokładnej porady, bo zapomniałeś napisać jakiego programu używasz.

jankes188 napisał(a):
...druga sprawa podczas przejść na podglądzie zdjęcia są niewyraźne ale kiedy przejście się kończy łapią ostrość czy to normalne?

j.w. Nie napisałeś co to za soft. Kiedyś słyszałem, że chyba Pinacle robi takie rzeczy z fotkami wrzuconymi na timeline. Wynikało to ze złego algorytmu skalowania fotek, które zwykle mają większą rozdzielczość niż produkowany film. Ale nie wiem czy ten problem nie został już poprawiony. Z resztą... nawet nie wiem czy chodziło Ci o Pinacle. :lol:
Pozdrawiam.

sobota, 12 czerwca 2010, 20:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Określ co trzeszczy? Dźwięk jest zniekształcony? - to oznacza przesterowanie, czyli zbyt głośno nagrany dźwięk i nastąpiła utrata składowych.

- No to tak wygląda jakby ta ścieżka dźwiękowa była trochę za głośna i jest niewyraźna, aż trzeszczy ( ale kiedy włączam je normalnie w media player to wszystko ładnie i ok). Czyli mówisz że Pinnacle sam dostosuję wszystkie ścieżki odpowiednio?

Podczas przejść ( w chwili kiedy trwa jeszcze przejście) zdjęcia są jakby takie za mgłą bez ostrości ale kiedy przejście się kończy zdjęcia łapią ostrość ( to nie jest tak że w ogóle nic nie widać tylko, jest trochę różnica pomiędzy zdjęciem podczas przejścia a już po przejśćiu )

Mam Pinnacle Studio Ultimate 12

niedziela, 13 czerwca 2010, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Czyli mówisz że Pinnacle sam dostosuję wszystkie ścieżki odpowiednio?

Tego nie powiedziałem. Trzeba wykonać normalizację ścieżki audio, sama się raczej nie zrobi.
Cytuj:
zdjęcia są jakby takie za mgłą bez ostrości ale kiedy przejście się kończy zdjęcia łapią ostrość

Czy stwierdzasz to oglądając podgląd z timeline czy już po wyeksportowaniu gotowego filmu?

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie poczekanie na podpowiedź jednego z kolegów używających Pinacla, bo w tej chwili wygląda na to, że potrzebujesz dokładnych instrukcji co i gdzie wcisnąć, których ja, jako użytkownik Adobe nie jestem w stanie Ci podać.
Pozdrawiam.

niedziela, 13 czerwca 2010, 14:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Ok, dzięki za odpowiedź.

A jeśli chodzi o zdjęcia to jest to timeline. Kiedy jest jeszcze wyeksportowany.

A ta normalizacja ścieżki to dokładniej o co chodzi? Bo może wiem ale nie jestem pewny czy to to.

niedziela, 13 czerwca 2010, 19:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]