Teraz jest piątek, 6 grudnia 2019, 02:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Problem z menu- czas trwania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z menu- czas trwania
Witam wszystkich
Pinnacle Ultimate 12 . Mam taki problem:
Robię cały film z jednym menu. Pod menu podstawiam jakiś utworek muzyczny, aby było miło. Czas trwania menu przedłużam tak, aby był jednakowy z czasem trwania muzyczki (powiedzmy 3minuty). Wszystko jest ok w komputerze. Menu trwa tyle co pioseneczka, po czym następuje powtórne odtworzenie całego menu wraz z utworem i tak aż do momentu naciśnięcia startu filmu. Czyli wszystko wydaje się być ok. Niestety po utworzeniu pliku Dvd i wypaleniu płyty jest źle. Menu działa prawidłowo, trwa w nieskończoność, aż do naciśnięcia startu, ale muzyka w menu trwa tylko 50 s i dalej mamy ciszę. Nie rozumiem czemu w komputerze jest ok , a na gotowej płycie muzyka zostaje przerwana.???? Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc.

wtorek, 15 grudnia 2009, 00:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z menu- czas trwania
Nie znam pinnacle - od razu mówię. Być może ma to związek z przekroczeniem maksymalnej długości wszystkich menu na płycie (1GB dla DVD). Pinnacle zamiast wyświetlić błąd obcina. Chociaż to mało prawdopodobne.

wtorek, 15 grudnia 2009, 02:10
Moderator
Moderator

Jeśli podkład audio to mp3 to sprawdź jak będzie z Wav .
druga myśl - czy nie używałeś już tego menu wcześniej i zapisałeś > nowe ustawienia ? 50 sek .

wtorek, 15 grudnia 2009, 10:27
Bywalec
Bywalec

Dzieki chłopaki za pomoc. Okazało się, że problem leży w innym miejscu. 8O Sprawdziłem tę płytkę w odtwarzaczu PawerDvd w komputerze. Działa prawidłowo. Czyli problem nie leży po stronie Plnnacle a raczej coś jest nie tak w moim kinie domowym. Z nieznanych powodów przestaje odtwarzać dźwięk w menu . Można powiedzieć, że temat problemu z pinnacle zamknięty, ale jeśli ktoś wie czemu tak się dzieje w kinie domowym „pioneer XV-DV 313” to niech podrzuci swoje przemyślenia. Jeszcze sprawdzę tę płytkę u kogoś innego na innym kinie domowym i napiszę Wam jaki był wynik testu. Może komuś ta wiedza się przyda. Wiadomo wiedza to potęga.
Pozdrawiam
:wink:

wtorek, 15 grudnia 2009, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PowerDVD nie traktuj jako wyrocznię. To player multimedialny, nie tylko DVD. Nie musi sztywno trzymać się standardów. Sprawdź lepiej na innym odtwarzaczu stacjonarnym.

wtorek, 15 grudnia 2009, 19:07
Bywalec
Bywalec

Miałem odpowiedzieć, po przetestowaniu na innych urządzeniach i zapomniałem, ale już mi się przypomniało. He he. Więc tak: sprawdziłem na kilku kinach domowych tę samą płytę i ciekawostka- na każdym sprzęcie była inna reakcja. Na moim po 50 s zanika dźwięk w menu, na innym po 5 s, a na jeszcze innym po 20 s. Żeby było jeszcze ciekawiej, to na kolejnym kinie domowym, było wszystko prawidłowo ( dźwięk w menu trwał dokładnie, tak jak powinien a następnie, menu zaczynało się od nowa ) idealnie wszystko prawidłowo.
Wygląda więc, że płyta jest prawidłowo zrobiona a problem ewidentnie jest po stronie kin domowych. Problem mnie przerasta. Jeśli jest to dla kogoś zrozumiałe, to chętnie usłyszę logiczne wyjaśnienie tego zjawiska. A tak na marginesie, to nikt z Was nie ma takiego problemu, czy też nikt nie próbował dostosować podkład muzyczny pod menu?

niedziela, 8 sierpnia 2010, 18:43
Bywalec
Bywalec

Ponieważ zmuszony jestem ostatnio w pracy działać z Nero 9 - jeśli chodzi o menu - nie ma absolutnie żadnego problemu - czyta każdy odtwarzacz stacjonarny (zwykła DVD 4,7) z dołączoną muzyką itp. Na Architekcie w domu kiedyś miałem problem z mp3 VBR . Nie wiem dlaczego - po zmianie na standard było OK. Hmm - muszę się przyjrzeć bo u mnie chyba nie ma zapętlania po zakończeniu.

niedziela, 8 sierpnia 2010, 21:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]