Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 20:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Pin14 Win7 Blu ray 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pin14 Win7 Blu ray
Witam!
Wypalam płytę blu ray, HD 1920x1080 25kl. 16:9 progresywnie, kodek mpeg2. Oczywiście wszystko się renderuje nie ma żadnych błędów, płytkę wypala i niby wszystko ok?! ale po odpaleniu płyty w odtwarzaczu jakość obrazu jest tragiczna !!! jak z taśmy VHS!!! W czym może tkwić problem??? Może coś źle robię w ustawieniach projektu? Czy ustawienie HD 1920x1080/50i może mieć jakiś wpływ na jakość? Robiłem jeszcze tak że zapisywałem projekt do pliku mpeg2 i wypalałem w Nero 10, jest trochę lepiej ale dalej obraz jest kiepski. Pomocy !!!

Chyba nikt nie ma takiego problemu? Przekopiowałem dzisiaj plik mpeg2 na inny komputer i wypaliłem blu ray-a ale taki sam kiepski efekt! Więc jest pewnie jakiś banialuk w ustawieniach projektu, sam już nie wiem? Może ma ktoś jakieś sugestie?

Czytając inne wypowiedzi widzę że jest jakiś problem z win7 i pinnacle 14, na drugim moim kompie mam XP-32bit i pinnacla 12 i pomimo zamulania (1 GB Ram-u) podczas renderowania i wypalania płytki efekt jest powalający (prawdziwe HD!) a nie jakaś profanacja HD!. Więc chyba raczej przesiądę się z lapka (Win7-64bit, i5-430M, GeForce GT 330M, 4 Ram, nagrywarka blu ray) na starego XP-ka.
Pzdr
Sławek

niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:50
Nowy
Nowy

Post Re: Pin14 Win7 Blu ray
No to mnie Kolego załamałeś. Dopiero co się przesiadłem na lapka i PS 14 z WinXP i PS 9.3 a tu widzę jakiś problem się szykuje. Ja wprawdzie na razie nie nagrywam BR tylko DVD bo poza nagrywakrą w lapku nie mam odtwarzacza BR w domu ale pewnego dnia to nastąpi a tu piszesz, że kiepski obraz. Hmm.... nie dobrze, nie dobrze :( .
Ktoś zna powód i ma gotowe rozwiązanie?

środa, 8 września 2010, 13:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]