Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 07:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Brak podświetlenia po zaznaczeniu ruchomej miniatury w menu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Brak podświetlenia po zaznaczeniu ruchomej miniatury w menu
Piszę w takiej sprawie gdyż nie mogę sobie poradzić z miniaturami ruchomymi w menu. Otóż nie wiem jak zrobić aby podczas oglądania tegoż materiału miniatura cała się podświetlała gdy zostanie zaznaczona a nie tylko tak jak teraz mi się dzieje podświetla się tylko ramka a środek zostaje bez zmian. Dlatego też podczas wybierania rozdziałów ta ramka jest mało widoczna i chciałem żeby też klip który jest w tej miniaturce też się podświetlał. W pinnaclu 14 daje ustawienie przycisk miniatury i pod tym ustawiam opcje styl wyróżnienia ma kształt przycisku. I obok w tym oknie menu działa podświetlenie całej miniatury. Ale jak już zamknę to okno do edycji menu i mam na timeline to menu i na podglądzie ustawie DVD że tak samo jakbym z pilota korzystał i zaznaczam te miniatury sama ramka sie tylko znowu zaznacza. Tak samo po zrenderowaniu i na tv tak samo sie dzieje tylko ramka się świeci a środek miniatury bez zmian. CO w takim razie ja źle robię ? Awaria pinnacla ??

potrzebuję szybkiej pomocy gdyż za niedługo mam oddać film a tylko z tym nie mogę sobie poradzić , dzięki

piątek, 3 września 2010, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Brak podświetlenia po zaznaczeniu ruchomej miniatury w menu
w edycji menu - w opcjach przycisku oprócz kształtu wyróżnienia możesz wybrać kolor i stopień pokrycia w % - zarówno przycisku bieżącego (na którym "stoi" pilot) jak i wybranego - czyli uważniej czytaj instrukcję w przyszłości

pg

DZIEŃ ŚWIRA

piątek, 3 września 2010, 19:03
Bywalec
Bywalec

Post Re: Brak podświetlenia po zaznaczeniu ruchomej miniatury w menu
pgrzyb2 napisał(a):
w edycji menu - w opcjach przycisku oprócz kształtu wyróżnienia możesz wybrać kolor i stopień pokrycia w % - zarówno przycisku bieżącego (na którym "stoi" pilot) jak i wybranego - czyli uważniej czytaj instrukcję w przyszłości

pg

Obrazek

Powyższe zdjęcie pokazuje w czym tkwi problem. W edytorze menu pokazuje dobrze że zaznaczona miniatura cała świeci, natomiast gdy wyjdę z edytora i otworzę film na odtwarzaczu pokazuje się znowu zaznaczenie ale tylko samej ramki, zamiast całej miniatury jak to było w edytorze. Więc pggrzyb2 stopień pokrycia nic nie pomógł, jeżeli zwiększałem stopień pokrycia to zamiast cała miniatura być wyraźniejsza po zaznaczeniu to tylko ramka stawała się wyraźniejsza. ;(

Problem rozwiązany przy pomocy jurekwejh:
w Pinnacle 14-cie funkcja podświetlenia miniatury działa jak ramka > czyli funkcja po lewej .
Pisząc krótko robisz wszystko OK. TO BŁĄD PROGRAMU .

piątek, 3 września 2010, 19:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]