Teraz jest sobota, 19 października 2019, 19:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Mp4 - gorsza jakosc. Pinnacle 17 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mp4 - gorsza jakosc. Pinnacle 17
Witam.
Chciałbym sobie zrobić swoją składankę z teledyskami HD.
Posiadam program Pinnacle 17, kupiłem go głownie z powodu kamery ale chcę go też wykorzystać do innych celów.

Chodzi o to, że jak sciągam sobie plik (teledysk) z Youtube w formacie mp4 full HD to jest on swietnej jakość, zajmuje około 120 MB dla 4 minutowego teledysku. Kompresja H264 i bitrate około 4000.

Ale często jest tak, że np. koncowka jest urwana albo na początku jest jakas reklamaw związku z tym obrabiam sobie ten plik w Pinaclu, cyzli usuwam to co mi przeszkadza, wygaszam koniec itp. Taka drobna korekta.

W momencie jak chcę ten plik wyeksportować to w pliku wyjściowym jakość zawsze jest gorsza, widać kratki, mimo, że sama wielkość pliku jest jeszcze wieksza niż tego źródłowego, dlaczego tak się dzieje?

Ja ustawiam dla pliku wyjściowego rozdzielczość full hd, kodek h264 plik mp4 bitrate 4500, czyli wszystko tak samo jak miał plik źródłowy.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Zalezy mi na formacie mp4, żeby mogl sobie to potem w jakości hd ogladac na TV.

piątek, 10 października 2014, 11:07
Moderator
Moderator

Post Re: Mp4 - gorsza jakosc. Pinnacle 17
W wielu programach jest możliwość uzyskania drobnych zmian w filmie bez przeliczania / powtórnej kompresji całości. Poszukaj takiej funkcji w twoim programie. Jakość pogorszy się wówczas tylko w zmienionych fragmentach. Jeżeli zmiany to tylko ciecia na ostro, być może jakość nie zmieni się wcale.

piątek, 10 października 2014, 11:47
Nowy
Nowy

Niestety nie widzę takiej opcji.

Oczywiście mogę zrobić film z bitrate 10000 i jakość będzie super ale i rozmiar 3 razy większy, więc jakim cudem film z Youtube zajmuje 120 MB bitrate 4000 fullHD mp4 i jakość idealna?

sobota, 11 października 2014, 01:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Takim cudem, że tworzą teledysk z materiału o bardzo dobrej jakości, renderują do dużego bitrate'u i przesyłają taki plik na youtube'a.

sobota, 11 października 2014, 10:56
Nowy
Nowy

Czyli sprawę zalatwiloby to gdybym tylko ten plik zapisal po swich małych zmianach ale bez renderowania, niestety Pnnacle 17 chyba takiej opcji nie posiada.

Bo jak robię render to wtedy program po prostu wie, ze musi przeliczyć i jakość się psuje.

A czy robia fil w HD (720p) ale o dobrym bitrate to w przyszłości na telewizorze 4K obraz będzie dobry, czy raczej zobaczę kratki?

sobota, 11 października 2014, 13:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]