Teraz jest czwartek, 13 maja 2021, 23:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pinnacle 23 Ultimate jak nagrać film na dysk 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle 23 Ultimate jak nagrać film na dysk
Witajcie. Miałem kiedyś Pinnacle 9 i było bardzo proste. Teraz mam wersję testową Pinnacle 23 i już nie jest to takie proste. Problem z jakim się borykam, to - jak nagrać utworzony projekt na dysk twardy kompa, żeby np. przegrać na pendriva i odtworzyć na tv? PO kliknięciu na eksportuj, wskazaniu miejsca na twardym dysku zapisuje mi się tylko projekt. Wybieram format Avi itd, ale filmu na dysku nie ma...

niedziela, 29 grudnia 2019, 20:39
Moderator
Moderator

Post Re: Pinnacle 23 Ultimate jak nagrać film na dysk
Jak było w 9-ce tak jest w 23 ( nic się nie zmieniło ).

niedziela, 29 grudnia 2019, 21:59
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź. A czy w wersji trialowej jest możliwość zapisania zrobionego albumu w postaci filmu na dysk komputera? Bo może dlatego na dysku zapisuje mi się tylko projekt a nie film. Jak kliknę w to co mi się zapisało, to otwiera mi się Pinnacle i projekt.
Ściągnąłem wersję testową i zastanawiam się nad kupnem tego programu. Tylko chciałem najpierw sprawdzić jak to działa i czy to ogarnę, bo program jest troszkę drogi. A od 9 różni się diametralnie.

poniedziałek, 30 grudnia 2019, 15:09
Moderator
Moderator

Wersja testowa nie ma ograniczeń .
Ustalmy gdzie i co zapisujesz ( zdjęcie > zapis do pliku wideo ) .

p.s. zamiast się uczyć obsługi Pinnacle 23 , to może pobawisz się jakimś darmowym programem są na tym samym poziomie , a może i lepsze ? .

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 84.96 | Przeglądane 144 razy ]

poniedziałek, 30 grudnia 2019, 16:11
Nowy
Nowy

Myślałem właśnie o tym. Pinnacle chyba jest jak dla mnie zbyt rozwinięty i niepotrzebny. Mnie chodzi tylko o to, aby ze zdjęć z wakacji robić filmiki z muzyką, z przejściami, z napisami. W Pinnacle 9 można było to robić bez problemu. Pinnacle 23 jest już baaaardzo rozwinięty.
W Pinnacle 23 mam ten sam ekran i klikając "rozpocznij eksportowanie" na dysku zapisuje mi albo plik w postaci tekstu, albo w postaci projektu. Nie mam pliku AVI, MPEG itd.
Nie wiem, o co chodzi...

poniedziałek, 30 grudnia 2019, 17:59
Moderator
Moderator

Już na forum było o darmowych programach do montażu ( można sobie poczytać ) , każdy z tych programów przebija Pinnacle 9 w swoich możliwościach . Zadaj pytanie w innym dziale a koledzy dopomogą dobrać Tobie program i cena 0,00zł też powinna działać na plus w wyborze .

p.s. zawsze możesz też iść na skróty i pisać w pw. do kol. fransua :P

poniedziałek, 30 grudnia 2019, 19:23
Nowy
Nowy

Ok. Przeszukam forum. Dzięki za pomoc.

wtorek, 31 grudnia 2019, 18:58
Moderator
Moderator

1 - w załączniku jest rar > wyjmij z niego folder "Export" i wklej/zamień go u siebie w lokalizacji C:\Program Files\Pinnacle\Studio 23\plugins\Export
sprawdź czy teraz jest możliwy export do pliku wideo .

2- Tak się zastanawiam dlaczego nie dłubiesz sobie dalej w Pinnacle 9 ? .
Ten program powinien Tobie w 100% odpowiadać .

Załączniki:
Komentarz: Załącznik rar "Export"
Export.rar [1.86 ]
Pobrane 121 razy

środa, 1 stycznia 2020, 12:05
Nowy
Nowy

Pinnacle 9 jest po prostu dla mnie super. Jest tylko jeden mały problem - nie chce niestety działać na Windows 10. Ja korzystałem z niego w czasach gdy królował XP. I na XP chodził bezproblemowo. Teraz nawet płyta się nie chce wczytać. Być może że płyta jest już niesprawna. Ma około 10 lat...
Co do Pinnacle 23. Ktoś tu wspomniał, że wersja trialowa nie ma żadnych ograniczeń. Dzisiaj dotarłem do info o trialu - m.in. pisze, że nie obejmuje możliwości tworzenia dysków, oprogramowania MyDVD ani oprogramowania do nagrywania ekranu. I może to być dlatego, nie mogę utworzyć filmu na dysku. Dopiero jak się wykupi pełną wersję, to będzie możliwość dodania filmu na dysk twardy?

środa, 1 stycznia 2020, 14:35
Nowy
Nowy

Dziękuję za plik. Ale tu znowu jest problem, bo w folderze Pinnacle nie mam Studio 23. Mam tylko dwa foldery - Shared Files i Studio Trial.

środa, 1 stycznia 2020, 14:39
Moderator
Moderator

Próbuj - tu: https://www.pinnaclesys.com/en/pages/pinnacle-studio-9/
masz Studio 9 do pobrania jako trial. Zobacz czy da się odpalić na Windows 10 w trybie zgodności? Może nawet normalnie?
https://www.shouldiremoveit.com/Studio-9-22663-program.aspx
Na wszelki wypadek:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15078/windows-10-make-older-apps-or-programs-compatible

środa, 1 stycznia 2020, 16:11
Moderator
Moderator

Z nudów właśnie zainstalowałem Pinnacle 9 na Windows10 w trybie zgodności . Program działa prawidłowo , lecz ograniczenie do SD 720x576 dyskwalifikuje na dzień dzisiejszy . Przepraszam , ale zapomnij o Pinnacle 9 .

Teraz Pinnacle 23 Trial
Cytuj:
oprogramowania MyDVD ani oprogramowania do nagrywania ekranu
> to dwa oddzielne programy i nie wchodzą w Pinnacle 23 .

Twój export to tworzenie pliku wideo .
Tworzenie dysku to Płyta DVD lub Blu-ray > tu się zgadzam powiedzmy Blu-Ray jest funkcją płatną .

środa, 1 stycznia 2020, 17:01
Nowy
Nowy

Też właśnie to ogarniałem. Cały czas jest wszystko aktualizowane do 23 niestety. A szkoda, bo 9 była prosta i fajna.
Muszę szukać coś innego.

środa, 1 stycznia 2020, 17:03
Moderator
Moderator

Zapomnij o Pinnacle 9 > bez problemu zainstalujesz , ale jakość obrazu jest żenująca na dzień dzisiejszy .

Jeśli upierasz się przy Pinnacle to Tobie polecam Pinnacle 16 ( jeśli ten numerek wybierzesz pomogę przy instalacji na Windows 10 .
Nie patrz na numerki wyżej niż 19

Zrezygnuj z Pinnacle 23

Jeśli podejmiesz decyzję na inny numerek to :
1-odinstaluj Pinnacle 23 .
2-włąćz ukryte elementy ( zdjęcie ) .
3-WAŻNE > usuń folder "Pixie" C:\ProgramData\Pinnacle\Pixie
4-Zainstaluj inne Pinnacle
4a- jeśli Pinnacle 16 > link do pobrania :
http://cdnexpress2.pinnaclesys.com/CDN/ ... 6trial.exe
5- jeśli wybierzesz Pinnacle 16 to po zainstalowaniu przy pierwszy uruchomieniu będzie problem
6- rozwiązanie problemu

Na dole obok loga windows "Wpisz tu wyszukiwanie słowa" wpisz- regedit.exe.

Na rozwijanej liście po lewej stronie proszę przejść do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Avid\Studio 2 co można zobaczyć na pasku u dołu okna.

Ważne !!! Proszę przeczytać uważnie i wykonać jedną z poniższych opcji w zależności czy klucz VersionNT istnieje lub nie.
Proszę się nie przejmować jeśli pozostałe klucze są inne lub o innych wartościach.

Jeśli klucz VersionNT istnieje proszę zmienić jego wartość klikając prawym przyciskiem myszy w niego oraz modyfikuj jeśli wartość wyświetlana jest szesnastkowo
i dane wartości to 25b proszę zmienić na 25a jeśli są wyświetlane dziesiętnie proszę zmienić dane wartości z 603 na 602 (poniżej dwa przykładowe obrazy).
Potwierdzamy całą operację klikając przycisk OK i zamykamy okno Edytor rejestru w którym dokonywaliśmy zmian. Film od 00:00:52 do 00:01:20.

Jeśli klucz VersionNT nie istnieje tworzymy go klikając po lewej stronie w folder Studio 2 prawym przyciskiem myszy wybieramy Nowy i Wartość DWORD (32-bitowa)
i jednocześnie pole w nowo tworzonym kluczu podkreślone jest na niebiesko z domyślną nazwą "Nowa wartość #1"
a więc możemy od razu wpisać nową interesującą nas nazwę czyli VersionNT, jeśli nie to klikamy prawym przyciskiem myszy w "Nowa wartość #1" i wybieramy
Zmień nazwę po czym podajemy VersionNT. Po czym jeszcze raz prawym przyciskiem myszy i modyfikuj jeśli zaznaczone jest szesnastkowy
wpisujemy 25a jeśli dziesiętny to wpisujemy 602. Potwierdzamy całą operację klikając przycisk OK i zamykamy okno Edytor rejestru w którym dokonywaliśmy zmian.
Film od 00:01:22 do 00:02:11.

Teraz możemy uruchomić zainstalowany w systemie Pinnacle Studio 16 na windows 10 bez przeszkód.

Poniżej zamieszczam film na którym pokazuję jak wykonuję powyższe operacje.

Jeśli Pinnacle Studio 16 nie był instalowany przed tym poradnikiem to postępujemy zgodnie z nim ,
lecz jeśli był proszę sprawdzić czy nie jest włączony tryb zgodności jak w filmie od 00:00:00 do 00:00:28 sek.

Link do filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=B0VAHTTiiF0

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 72.87 | Przeglądane 117 razy ]

środa, 1 stycznia 2020, 17:28
Nowy
Nowy

Yes Yes Yes :)
Nareszcie mi się udało opanować Pinnacle i zrobić filmik. Wielkie dzięki jurekwejh.
Tylko mamy malutki problem - za każdym razem wyskakuje mi, żeby zaktualizować program do najnowszej wersji. No i to co teraz mam to jest wersja trialowa na 30 dni. Jakbym chciał wykupić wersję pełną, to muszę najpierw zaktualizować do 23 i wpisać klucz. Nie da się coś z tym zrobić?

środa, 1 stycznia 2020, 22:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona