Teraz jest poniedziałek, 17 maja 2021, 03:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 pinnacle 17 obraz szybciej względem dxwięku 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post pinnacle 17 obraz szybciej względem dxwięku
Witam wszystkich . Posiadam Pinnacle Studio 17 wersja. Wróciłem do obróbki filmów video. Dawniej nie było tego problemu ( raczej ) . Po wrzuceniu filmu do Pinnacle i odtwarzaniu go obraz przyspiesza po kilku sekundach względem audio. Instalacja jest na laptop Asus , 4-ro rdzeniowy , ogólnie o niezłych parametrach , przystosowany typowo do gier, wiec musi sobie nieźle radzić . Gdy nagrywam film z kamerki laptopa , jakość słaba ( gdzieś pokazuje 14 klatek na sek ) , w Pinnacle nierówny obraz względem dźwięku. Nad pianinem mam kamerkę Live Cam Sync HD VF0770 ( 30 klatek na sek ) jakość filmu taka sobie ,a raczej słaba, ale tu w Pinnacle jest dobrze, obraz równo idzie z dźwiękiem . Więc zamówiłem kamerkę Live Cam Sync 1080p ( 30 klatek na sek ) o jeszcze lepszej jakości obrazu i dźwięku , właśnie dzisiaj testowałem , w Pinnacle nierówno, obraz zaczyna przyśpieszać czy też inaczej dźwięk podąża za obrazem i po minucie na zakończeniu filmu jest gdzieś sekundy opóźnienia audio względem obrazu ..

środa, 21 kwietnia 2021, 15:50
Moderator
Moderator

Post Re: pinnacle 17 obraz szybciej względem dxwięku
Sprawdź "Ustawienia osi czasu" może projekt masz ustawiony 25 (25) for PAL , a nie w NTSc 29.97 (30) for NTSc .

czwartek, 22 kwietnia 2021, 06:45
Bywalec
Bywalec

czy chodzi o te ustawienia ? przesyłam zdjęcie ..

Załączniki:
Zrzut ekranu (10).png
Zrzut ekranu (10).png [ 726.89 | Przeglądane 16 razy ]
czwartek, 22 kwietnia 2021, 11:24
Bywalec
Bywalec

I sprawa następna .. być może jeszcze ważniejsza .. Gdy załadowany film do Pinnacle , wrzucony do osi czasu odtwarzany jest poprawnie jak trzeba, czyli w tym wypadku dźwięk idzie równo z obrazem, gdy próbuję robić eksport nagrywa mi bodajże tylko jako zwykły DviX, nawet nie ten HD. Sprawdziłem już sporo opcji.. przede wszystkim MPG 4 i MPG 2 w HD i po Eksporcie powstaje plik audio, nie ma video obrazu .. Kiedyś pracowałem na Windows 7, było wszystko ok .. teraz mam Windows 8.1 , może przez system operacyjny? Nie chcę mieć 10 z innych powodów .. Chodzi mi o inny program muzyczny , który na Win 10 nie chodzi dobrze .. Jeszcze sprawdziłem przed chwilką to nagrywa w formacie Windows Media . Wszystkie formaty z lepszą jakością Eksportuje plik audio, nie ma obrazu ..

czwartek, 22 kwietnia 2021, 11:49
Moderator
Moderator

Tak o te ustawienia chodzi , ale widzę już pierwszy problem 30 (60i) to ustawienia dla materiału z przeplotem , a Twoja kamerka rejestruje progresywne NTSc 29,97. Proszę wklej zdjęcie lub napisz co u Ciebie jest ( wskazałem co mnie interesuje na swoim zdjęciu).
Druga sprawa > podaj pełną nazwę Pinnacle , bo może masz trial lub standard . Oczywiście Pinnacle zarejestrowane ( odblokowane kodeki ) .

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 84.8 | Przeglądane 12 razy ]

czwartek, 22 kwietnia 2021, 12:58
Bywalec
Bywalec

Pinnacle oryginał zakupiony w 2015r .. zrobiłem uaktualnienie ze strony https://pinnacle-studio.pl/pinnacle-studio-17/ i mam wersję 17.5.0.327 ale nic się nie zmieniło na lepsze .. to , jeśli chodzi o synchronizację audio a obrazem .. Natomiast problem z eksportem .. Jeśli nie mogę zrobić dobrej jakości video po wyeksportowaniu to przecież nie ma sensu ..

Załączniki:
Komentarz: to z kamerki o gorszej jakości nad klawiszami , ale za to nie ma żadnych opóźnień obraz-dźwięk
Cam VF0770.png
Cam VF0770.png [ 675.44 | Przeglądane 13 razy ]
Komentarz: to z kamerki o lepszej jakości , i z niej chciałbym wrzucać filmy do you tube po obróbce w pinnacle
Cam 1080p.png
Cam 1080p.png [ 560.33 | Przeglądane 13 razy ]
czwartek, 22 kwietnia 2021, 13:57
Bywalec
Bywalec

Zapomniałem o pełnej nazwie Pinnacle Studio 17 Plus wersja j.w.

czwartek, 22 kwietnia 2021, 14:00
Bywalec
Bywalec

Przed chwilą zauważyłem , że opóźnia dźwięk nie na osi czasu , ale już źródło .. może to będzie wskazówka ..

czwartek, 22 kwietnia 2021, 14:09
Moderator
Moderator

Odpowiedź jest brzydka nie możesz łączyć tych dwóch materiałów w jednym projekcie . Łączysz przeplot "i" (Najpierw górne pola) z progresywe "p" (Brak) . oraz Pal i NTSc . Zdecyduj się tylko na jedną kamerkę no chyba , że kamerki te mają możliwość zmiany ustawień i ustawienie ich w jednolitym systemie zapisu .
Poczytaj sobie w internecie o : przeplocie , progresywe , NTSc , PAL .

p.s. Pinnacle Plus ma możliwość eksportu w wyższej rozdzielczości jak 1920x1080 .

czwartek, 22 kwietnia 2021, 14:49
Bywalec
Bywalec

nie łączę filmów z różnych kamer .. wrzuciłem dwie opcje z dwóch różnych filmów dla porównania ..

czwartek, 22 kwietnia 2021, 15:25
Moderator
Moderator

Ustawienia osi czasu oczywiście były zgodne z plikiem na linii czasu .

Kurde już się gubię może napiszę co Pinnacle robi z Twoimi plikami .
Kiedy zaimportujesz powiedzmy plik audio mp3 itp. to Pinnacle tworzy z tego pliku swój pliki audio o rozszerzeniu wav . Kiedy powiedzmy zaimportujesz na linie czasu plik wideo to Pinnacle tworzy nowy plik wideo zgodny z ustawieniami osi czasu . Takie pliki to Transcode/PROXY > tworzenie tych plików widzisz jako renderowanie w tle ( chyba pomarańczowy kolor jest w Pinnacle 17 ) .To właśnie na tych plikach będzie pracować teraz Pinnacle , a nie na surowym materiale . Tak więc jeśli zaimportowałeś materiał "i" do projektu "p" to z głosem będziesz mieć różne cuda które opisujesz .
Zacznij od pozbycia się plików Transcode/PROXY naciśnij przycisk "Usuń pliki renderowania" . Teraz zacznij od nowego projektu > Pinnacle automatycznie powinno dobrze ustawić oś czasu do pierwszego wstawionego pliku na linie czasu > dla pewności sprawdź . Jeśli kamerka źle łączy dźwięk z wideo to rozłącz Wideo od audio na liniach czasu i tak montuj film .

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 51.95 | Przeglądane 11 razy ]

czwartek, 22 kwietnia 2021, 16:54
Bywalec
Bywalec

Nagrywam film kamerką + dźwięk. Odtwarzany każdy! film z pozycji laptopa działa jak należy, dźwięk idzie równo z obrazem .. Czytając Twoją ostatnią odpowiedź dało mi do myślenia .. Przypominam sobie ,że kiedyś nagrywając filmy z muzyką klawisze bądź gitarę , obraz szedł z kamery , dźwięk ( równolegle do obrazu ) nagrywałem w czasie rzeczywistym programem audio - liniowo !! Ponieważ chodzi o jakość. Następnie wrzucałem plik video do Pinnacle bez audio , dźwięk obrobiony w Adobe Audition wrzucałem na kolejną ścieżkę i w ten sposób łączyłem obraz z dźwiękiem . Może i dlatego nigdy nie zauważałem tego problemu. No tak .. ale idąc po prostej linii , jak to możliwe, że Pinnacle sobie nie radzi z tak logiczną można by powiedzieć priorytetową sprawą .. hm .. nie rozumiem ..

czwartek, 22 kwietnia 2021, 19:31
Bywalec
Bywalec

!!! Właśnie nagrałem w/g sposobu , który opisałem .. czyli dźwięk szedł z osobnej ścieżki nagrany nie kamerką lecz Adobe Audition .. i .. iii .. LIPA!!! Również pod koniec 1 minuty i 30 sekund utworu jest sekundowe opóźnienie audio względem obrazu .. a myślałem , że kiedyś z tego powodu było wszystko ok .. Czyli jednak o coś innego chodzi .. Zrobiłem teraz konwersję pliku filmu programem Prism Video File Converter ( gratisowy program ) , wrzuciłem do Pinnacle i dopiero odtwarza jak należy .. Muszę otworzyć nowy wątek z tym drugim problemem ..

czwartek, 22 kwietnia 2021, 20:33
Bywalec
Bywalec

mam więc prośbę .. jeśli ktoś używa dobrej jakości kamerki zewnętrznej do laptopa a Pinnacle odtwarza ten film dobrze na osi czasu to proszę podać model, symbol

czwartek, 22 kwietnia 2021, 21:04
Moderator
Moderator

Jeśli to możliwe to poproszę o ten plik surowy , abym się jemu przyjrzał oraz sprawdził w swoim Pinnacle .
Link prześlij w pw.

czwartek, 22 kwietnia 2021, 21:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona