Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 01:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Propozycje ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Propozycje ...
Czy mozna w jakiś sposób zasugerować twórcom Ediusa, co przydałoby się bardzo w następnej wersji ...
Chodzi mi o to żeby móc zrobic to w języku polskim - niestety mój angielski jest zbyt ubogi na to co chciałbym przekazać ...

Jeżeli w Polsce jakiś dystrybutor Canopusa jest w stanie przekazać takie informacje "centrali" to może utworzyć wątek, gdzie każdy mógby napisać czego mu brakuje w Ediusie ...

piątek, 17 czerwca 2005, 01:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post edius
jeesoo
Pan Bogusła Spala chyba ma jakiś kontakt z firmą.
Zerknij tu
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=11757
Pisze w tym poście
"Witam,
właśnie dobiegają końca prace nad multimedialnym podręcznikiem w języku polskim pt. "EDIUS 3 Pro krok po kroku..."
Wszystko ukaże się jeszcze w tym miesiącu na płycie DVD.
Dokładna data i cena jeszcze nie są ustalone gdyż prowadzimy finałowe rozmowy z wydawcą. "

piątek, 16 września 2005, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
tutorial opracowaliśmy i wydaliśmy sami. Wynikło to z potrzeby klientów, którzy zadawali ciagle te same pytania i nie mogli sobie poradzić z konfiguracją programu. Płyta "Krok po kroku" jest adresowana do początkujących użytkowników, stawiających pierwsze kroki w edycji video.
Kolejna część, której roboczy tytuł to "Edius, techniki zaawansowane" jest w trakcie realizacji i mam nadzieję, że za ok 2 miesiące projekt zostanie ukończony. Oczywiście, wszystkie sugestie i uwagi dotyczące samego programu są bardzo cenne i pomocne. Myslę, że osoby pragnące udoskonalić program i mające jakieś pomysły powinny je przedstawić polskiemu dystrybutorowi Canopusa, czyli firmie BEiKS, a ten przekaże je dalej do centrali w Angli. Canopus jest otwarty na współpracę a projekt o nazwie EDIUS jest ciągle modernizowany także we współpracy z użytkownikami tego oprogramowania. Pozdrawiam.

piątek, 16 września 2005, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może po prostu napisze o co mi konkretnie chodzi ...

Straszne mi brakuje w Ediusie korekcji nasycenia koloru dla każdej z barw z osobna (czerwony, niebieski, cyjan, żółty itd)... Opcja podobna jak w Photoshopie (ctrl+u). Strasznie by się to przydało - mam nadzieje że wraz z następną wersją Ediusa takie narzędzie będzie dostępne ...

PS. Może ktoś wie o jakimś plug-inie do Ediuska który by coś takiego realizował ... Przynajmniej dla 3 kolorów podstawowych ... ;/

PS2. Pozdrawiam po dłuższej przerwie ...

niedziela, 2 października 2005, 10:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Straszne mi brakuje w Ediusie korekcji nasycenia koloru dla każdej z barw z osobna (czerwony, niebieski, cyjan, żółty itd)... Opcja podobna jak w Photoshopie (ctrl+u). Strasznie by się to przydało - mam nadzieje że wraz z następną wersją Ediusa takie narzędzie będzie dostępne ...

PS. Może ktoś wie o jakimś plug-inie do Ediuska który by coś takiego realizował ... Przynajmniej dla 3 kolorów podstawowych ... ;/
.
Taką funkcję posiada chyba tylko After Effects. Nie ma tego w combustionie, który ma świetne narzędzia do korekty koloru, ani w Color Finess, który jest chyba najlepszym plugiem do korekty koloru (dostępnym dla AP, Avida i AE)

niedziela, 2 października 2005, 10:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Damian : wydaje mi się że w nielubianym przez Ciebie Ediusie znalazłem narzędzie którego :
Cytuj:
Nie ma tego w combustionie, który ma świetne narzędzia do korekty koloru, ani w Color Finess, który jest chyba najlepszym plugiem do korekty koloru (dostępnym dla AP, Avida i AE)
:D

Teraz brakuje mi w Ediusie już tylko Liquidowego Timewarpa ;> może w wersji 4 ;>

czwartek, 17 listopada 2005, 20:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Damian : wydaje mi się że w nielubianym przez Ciebie Ediusie znalazłem narzędzie którego :
Cytuj:
Nie ma tego w combustionie, który ma świetne narzędzia do korekty koloru, ani w Color Finess, który jest chyba najlepszym plugiem do korekty koloru (dostępnym dla AP, Avida i AE)
:D
Do ediusa nic nie mam. Nie lubie, wrecz nie cierpię produktów uleada.

czwartek, 17 listopada 2005, 21:24
Nowy
Nowy

Gdzie i za ile mogę kupić tą książkę "KROK PO KROKU"?Bogusław Spala,

niedziela, 5 marca 2006, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
"krok po kroku" nie jest książką.... Jest to tutorial (samouczek) na płycie DVD.
Jest już w sprzedaży kolejna część - "EDIUS TECHNIKI ZAAWANSOWANE"
Fragment do zobacznia tutaj:
http://www.bsmultimedia.com.pl/canopus/blend_filter.wmv

Z ciekawych pluginów do Ediusa polecam najnowszą wersje BORISA:
Boris RED 3GL v.3.04
http://www.borisfx.com/products/RED/index_3gl.php
Pozdrawiam.

niedziela, 5 marca 2006, 10:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]