Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 08:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Edius-Capturing a stabilność? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Edius-Capturing a stabilność?
Witam.

Mam pytanie czy macie jakieś lekarstwo na stabilność Ediusa 3.61 pro podczas capturingu, jakie opcje zaznaczyć aby można było stabilnie zrzucić materiał? Korzystam z karty firewire i zawsze podczas z rzucania materiału następuje zawis systemu, raz jest to po 5 minutach a raz po 50. Materiał zrzucam z podziałem na ujęcia. Wydaje się że mam wszystkie poprawki do programu ale to nic nie daje. Procek 3.20Ghz i szybkie dyski. A może po prostu korzystać z innego programu do capturingu? Inne programy chodzą bez zarzutu.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Maj 01, 2006 12:32 am ]
Szkoda że nikt nie wie, widać że mało popularny to program, a szkoda bo możliwości ma spore.
To były wyczerpujące odpowiedzi, dzięki.

niedziela, 30 kwietnia 2006, 17:18
Nowy
Nowy

Używam ediusa od kilku miesięcy i nic takiego nie miałem.
Kiedyś miałem tylko problem błędów przy zrzucaniu , ale po wymianie kasetek na nowe problem znikł.
Może napisz jaki masz system , programy, jednym słowem trochę więcej informacji na temat twojego komputera.
Ewentualnie jak masz drugi dysk postaw sobie system i ediusa i zobaczysz czy problem dalej występuje.
Pozdrawiam
DS

poniedziałek, 1 maja 2006, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do tej pory pracowałem na Ulead Media Studio 7 pro, ale Edius zdecydowanie jest bardziej rozbudowanym narzędziem więc przesiadłem się na niego. Restart systemu oczywiście zrobiłem ale to nic nie dało, mam prawie czyste dyski więc jakikolwiek konflikt nie wchodzi w grę, system Xp, dyski 2x 160GB, platforma Intela. Już wiem że problem capturingu w ediusie jest jednak prawdziwy, mam znajomego który również zrezygnował z tej formy zrzucania materiału, a kompa ma naprawdę wyczesanego, złożony z myślą o edycji video za prawie 6 tyś zł, ma jednak ten sam problem i tyle.

poniedziałek, 1 maja 2006, 23:16
Bywalec
Bywalec

Zacznij używać po prostu Canopus DV Capture i problemy znikną. Ja co prawda nigdy nie miałem takich kłopotów o których piszesz, ale praktycznie od początku zacząłem materiał zrzucać DV Capture i jest dobrze.
Pozdrawiam

wtorek, 2 maja 2006, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Opisany powyżej problem wystepuje sporadycznie na kontrolerach Fire Wire zbudowanych na chipie VIA. Sam widzialem taki przypadek na kontrolerze firmy Mint. Po wymianie kontrolera na produkt firmy Adaptec problem samoistnie zniknął.
Polecam kontrolery na chipach NECa, nie słyszłem aby ktokolwiek miał z nimi jakieś problemy. Naprawdę super kontrolery robi firma ADS Technologies.:

http://www.adstech.pl/products/prodvd.htm

wtorek, 2 maja 2006, 11:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cóż, może jest to wina kontrolera, ale ja mam kontroler na chipsecie Tekram, swego czasu jak kupowałem był to jeden z droższych kontrolerów Firewire, ale być może jest problemowy do pracy z Ediusem. Mimo wszystko dzięki za rady.

wtorek, 2 maja 2006, 14:22
Bywalec
Bywalec

Osobiscie mam do czynienia z innym klpotem. Do capturingu uzywam jak prawie wszyscy Canopus DV Capture i material zgrywa sie w calosci i bez zadnych problemow. Klopoty zaczynaja sie w momencie gdy chce jednoczesnie pracowac na Ediusie. W chwili gdy zaczynam edycje materialu program Canopus DV Capture przestaje dzialac tzn. przerywa przechwytywanie materialu. Co jest nie tak z moimi ustawieniami :?:
Za kazda porade bardzo dziekuje.

wtorek, 14 listopada 2006, 14:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]