Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 06:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Konfiguracja komputera i problemy z Ediusem- NX Express 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Konfiguracja komputera i problemy z Ediusem- NX Express
Witam, mam pytanie dotyczące poprawnej konfiguracji komputera do pracy z kartami z zestawu Edius NX Express (2 karty na PCI Express x1). Posiadam następujący zestaw, który był specjalnie konfigurowany pod Ediusa, jednak ciągle wystepują problemy. Zwracałem się z tym do sprzedawcy, nie uzyskałem jednak odpowiedzi, piszę więc tutaj. Być może uszkodzone są karty i wystarczy wysłać je do reklamacji, jednak chcę wykluczyć wszelkie inne ewentualności, tak, by nie narażać firmy na niepotrzebne koszty. Za wszelka pomoc będę ogromnie wdzięczny. szukałem już na forum w poszukiwaniu podobnych problemów, jednak nie udało znaleźć mi się rozwiązania.

Płyta główna Intel DP35DPM
Procesor Core2Quad 2.4 GHz
Pamięci Patriot Extreme Dual 2x2048 MB
3 dyski twarde WD Caviar Raid Edition, 320 GB, SATA, 16MB cache, spięte w macierz, w sumie 900 GB
Dysk systemowy taki sam jak powyższe, ale o pojemności 160 GB
Windows XP home
Wpięta karta dźwiękowa Creativa

Problemy, które występują:

Na początku mieliśmy straszne problemy z dźwiękiem, Edius nie chciał w ogóle odtwarzać plików mp3 (nie łapał bufora - wynosił on 1-4 i odtwarzanie stawało wyświetlając komunikat "Playback Stopped"), ale rozwiązaliśmy to odłączając kartę dźwiękową z płyty głównej, a przypinając Creativa na PCI. Inne pliki dźwiękowe zawsze czytał normalnie.

Natomiast od początku mamy problemy z buforem w Ediusie. Często zdarza się tak, że zaczynamy odtwarzanie klipów na timelinie lub w oknie podlgądu klipów i bufor staje na wartości 1-4 i wyświetla się komunikat "Playback stopped". Użycie procesora wzrasta wtedy do 100%. Wtedy sam Edius chodzi też przeraźliwie wolno. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie Ediusa. Wtedy zazwyczaj działa normalnie.

Przetestowaliśmy wszystkie podzespoły w komputerze i są ok. W tle nie chodzą żadne programy. Niby wszystko jest jak być powinno, ale występują opisane przeze mnie wyżej problemy.

Dodam, że na początku korzystaliśmy z Ediusa w wersji 4.51c, ale wróciliśmy do 4.11. W obydwu problem występuje, choć pod 4.11 jakby rzadziej (może to zbieg okoliczności).

Pozdrawiam,
Mateusz

czwartek, 25 października 2007, 16:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]