Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 23:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Dźwięk poziomy i uystawieniea 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dźwięk poziomy i uystawieniea
Jestem na samym początku swojej przygody z Ediusem i już napotykam pierwsze kłopoty.
Zastanawiam się jak radzicie sobie z poziomem dźwięku. Mam więc kilka laickich pytań.

Czy ustawienie wejścia dźwięku na kartę dźwiękową ma wpływ tylko na poziom głośności odsłuchu ? Czy ma wpływ na poziom eksportowanego materiału ? Jeśli tak to jak najlepiej ustawić poziom wejścia audio ( w tej chwili znajduje się on u mnie na poziomie drugiej kreski )

Czy poziom głośności Wave na karcie dźwiękowej ma wpływ na poziom dźwięku w eksportowanym materiale.

Odsłuchuje przez zestaw hi-fi z wyjścia karty dźwiękowej zastanawiam sie jaki odsłuch byłby najbardziej wiarygodny,
wiadomo że każdy wzmacniacz każdą „wieże” można przyciszyć i podgłosić jak więc wiarygodnie ustawić odsłuch jakich zestawów odsłuchowych wy używacie ? Zastanawiam sie czy ktoś z was montuje z odsłuchem np tylko na słuchawkach lub bezpośrednio z karty do odsłuchu lub bezpośrednio z karty na tv ? A może ktoś odsłuchuje na głośnikach 5.1 lub 2.1

Jakie poziomy na mikserze ustawiacie np dla muzyki / lektora / czy dźwięków efektowych rozmawiałem z kilkoma montażystami i każdy ma inną receptę ..
jedni ustawiają muzykę w podkładzie tak by nie przekraczała -18db inni do -12 db jedni lektora nie przepuszczają wyżej niż -6db inni pozwalają mu dojść do 0db a całość na aux „na wszelki wypadek „ zdejmują do -0.2 db

Zastanawiam sie jak wy znaleźliście złoty środek by mieć chociaż cień pewności że wszędzie będzie brzmiało dobrze

jeśli ktoś ma ochotę pomóc zapraszam do dyskusji

sobota, 29 grudnia 2007, 12:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]