Teraz jest piątek, 18 października 2019, 16:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dziwne zachowanie kursora linii czasu 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Dziwne zachowanie kursora linii czasu
Nie wiem czy Edek tak po prostu ma czy to jest jakiś błąd w ustawieniach lub inna przyczyna. Otóż gdy podczas odtwarzania klipu nacisnę spację to odtwarzanie owszem zatrzyma się ale kursor przeskoczy dalej o jakieś 10 klatek. Jest to trochę wkurzające jeżeli chce się zatrzymać kursor w konkretnej pozycji

środa, 30 kwietnia 2008, 11:29
Nowy
Nowy

Post Re: Dziwne zachowanie kursora linii czasu
u mnie dziala ok (edius 4.5) Jedynie podczas startu filmu kursor moment stoji, a potem przeskakuje we wlasciwe miejsce)

środa, 30 kwietnia 2008, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

krzysiak84 napisał(a):
u mnie dziala ok (edius 4.5) Jedynie podczas startu filmu kursor moment stoji, a potem przeskakuje we wlasciwe miejsce)

Kursor przez chwilę (kilka chwil - zależnie od "mocy" komputera) stoi bo zapełniany jest bufor pamięci. Objaw normalny.
Jeśli chodzi o przeskakiwanie kursora po spacji - dziwne. Ale najważniejsze jest czy oprócz przeskoku kursora na timeline przeskakują też klatki filmu - w końcu ważne jest gdzie zatrzymujesz się w filmie, a nie w graficznym elemencie interfejsu.
Więc ważne jest czy oprócz "przeskoku" kursora przeskakuje też kilka klatek z montowanego filmu.

środa, 30 kwietnia 2008, 19:54
Stały bywalec
Stały bywalec

No właśnie najgorsze jest to że razem z kursorem przeskakuje film i to za każdym razem o 8-10 klatek. Po naciśnięciu spacji na ułamek sekundy kursor się zatrzymuje i jakby siłą rozpędu przesuwa się dalej. Tak samo się dzieje zatrzymując odtwarzanie poprzez kliknięcie w ikonkę przycisku stop. Edius 4.61 (ale przy 4.60 też tak się działo) plus EdiusDVX postawiony na czystym systemie

środa, 30 kwietnia 2008, 21:29
Bywalec
Bywalec

Witam
A nie używasz czasem klawiatury bezprzewodowej? Jeśli tak to podłącz jakąś przewodową a jeśli nie to podłącz jakąs inną i zobacz jak chodzi. Albo zamień klawiaturę PS na USB lub odwrotnie. Może wyda się to śmieszne ale pracowałem kiedyś w sklepie i robiłem serwisy komputerów więc różne rzeczy się widziało. Czasem jest tak że dwie rzeczy nie będą ze sobą działać i już.
Pozdrawiam

środa, 30 lipca 2008, 22:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]