Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 01:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 podglad w EDIUSIE z DVX 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post podglad w EDIUSIE z DVX
Witam
Pracuje od niedawna na Ediusie 4.6 wraz z kartą DVX i mam problem z podglądem materiału na monitorze:(
Mianowicie zaznacze że jak pracowałem na ediusie ze zwykłym kontrolerek FIREWIRE to wszystko było ok .
Pytanie w jaki sposób można miec podgląd i na monitorze i na TV i jak to podłączyć ???
Bo jak w ustawieniach Output Device dam DVX E1 to podgląd z timeline wraz z dziwiekiem mam tylko na wyjsciu analogowym z karty DVX lub na LCD podłączonej kamery do DVX na monitorze mam czarny obraz i brak dziwieku .
Pisałem już kilka razy tu i na FILMOWCU alealbo nikt nie umie mi pomóc albo nie chce
POMOCY :(
Pozdrawiam

czwartek, 22 maja 2008, 22:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: podglad w EDIUSIE z DVX
Witam
Sprawdź czy w Hardware Settings --> DVX-E1 Settings -->Video Overlay Setting opcja Overlay Refresh nie jest przypadkiem NONE - też tak miałem ale przestawiłem na Lock/Unlock - nie mam pojęcia co ta opcja robi ale mam podgląd i na monitorze zewnętrznym i w Ediusie

piątek, 23 maja 2008, 22:01
Stały bywalec
Stały bywalec

DZIEKI ZADZIAŁAŁO :)
Tylko mam jeszcze dwa pytania :
W jaki sposób zrobić podobnie z głosem ??? tzn żeby odsłuch był i przez wyjscie analogowe z dvx tzn np telewizor i z głośników systemowych poodłączonych do komputera ??? nawet bardziej mi zależy na głośnikach systemowych , no i jak ustawiłem overlay tak jak pisałeś to podgląd mam już w oknie monitora w Ediusie tylko jakaś dziwna linia mi płynie z góry na dół , której na TV nie ma , troche to wkurza .
Pozdrawiam

niedziela, 25 maja 2008, 21:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie wiem czy jest wogóle taka możliwość żeby odsłuch był przez głośniki systemowe. Próbowałem podłączyć DVXa z wejściem dźwięku na płycie głównej ale gniazdko na DVX jest jakiś dziwne i w końcu nie mam pewności czy jest to gniazdo audio. Może ktoś ma pomysł aby można było mieć audio przez głośniki kompa.

środa, 28 maja 2008, 09:33
Bywalec
Bywalec

Audio na głośnikach od kompa.... Połączcie kabelkiem wyjście audio w DVX z wejściem uniwersalnym karty dżwiękowej i będzie działało.
Pozdrawiam

środa, 28 maja 2008, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pytałem w innych postach na forum ale bez echa. Więc spytam tutaj i mam nadzieje że moderator sie nie obrazi.
Czy np przez box pinnacle da sie przekierowac obraz w Ediusie 4.5 na tv? Tak żeby uzyskac podgląd jak w A.P. Mam taki box http://www.allegro.pl/item465826864_pin ... wanie.html Pozdrawiam

piątek, 31 października 2008, 14:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam.
Nie chciałem zakładać nowego wątku.

"no i jak ustawiłem overlay tak jak pisałeś to podgląd mam już w oknie monitora w Ediusie tylko jakaś dziwna linia mi płynie z góry na dół , której na TV nie ma , troche to wkurza".

Mam tak samo jak kolega.
Ustawiłem kartę w Ediusie prawidłowo, gdyż mam podgląd zarówno na telewizorze jak i na monitorze. Ale tutaj jest mały problem, gdyż często w podglądzie w oknie Player w Edius pojawia się ?linia? która zmierza wolno z góry na dół, i obraz który jest ponad tą linią jest pokazany bez rwanych krawędzi na obiektach (jakby problem z przeplotem), natomiast poniżej tej linii obiekty mają poszarpane krawędzie. Oczywiście jak już linia schowa się, to za chwilę pojawia się następny raz. Najbardziej widać ten efekt przy dynamicznych ruchach. Być może jest to problem z przeplotem. Tylko jak to ustawić?

To się dzieje niezależnie czy puszczę materiał z timeline czy ze źródła.

Bez karty video, było ok.

Natomiast podgląd na TV jest ok.

System stawiałem od nowa.

Komputer mam taki jak w opisie.

Pozdrawiam.

P.S. Opisałem to w najprostszy sposób.
Nadmienię, że już posprawdzałem różne wpisy w pliku canopus.ini. Wgrałem najnowsze sterowniki do grafiki (według sugestii Pana z BS, grafiki nie zamierzam wymieniać), może się gryzie karta dźwiękowa X-Fi lub FW na płycie (jest na chipie texas) - spawdzę i to. Dźwięk puszczony z Winampa przy włączonym Ediusie charczy ale to problem znany.

P.S.2 No i stanąłem z tym problemem. Wyjąłem X-Fi i wyrzuciłem z systemu wszystkie sterowniki, zmieniałem DVX w różne sloty PCI i na koniec włożyłem nową grafikę HD4830 i to samo. Więc już nie wiem co to może być.

czwartek, 19 lutego 2009, 13:23
Nowy
Nowy

Witam, mam podobny problem, nie mam podgladu, zainstalowalem nowa wersje Ediusa tj 4.61 i zniklo z TV, ma ktos podobnie? Ustawilem tak jak pisaliscie Lock/Unlock i nic. Cos jeszcze trzeba ustawic by obraz sie pojawil? prosze o pomoc

sobota, 6 czerwca 2009, 21:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]