Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 09:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Edius 4.6 jakość podglądu materiału DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Edius 4.6 jakość podglądu materiału DV
Witam, od kilku dni próbuje odnaleść wyjaśnienie moich wątpliwości. Otóż zdecydowałem się przesiąść z Ediusa 3.x na Edka 4.6, korzystam m.in z kamerki Sony VX2000 przy zgrywaniu materiału SD "coś" mi się nie podoba.

Pierwsze co mnie zdziwiło to, to że nie mogę wybrać trybu 720x576 25fps 48kHz jedyny podobny to 720x576 50i plus wiele, wiele innych HD i dla pozostałych systemów. Sugerując sie plikiem przechwyconym jeszcze za pomocą Edi 3 wybrałem 720x576 50i (najbliższy temu, z którego zazwyczaj korzystałem) zmieniłem tylko overscan area (czy jakos tak) z 3% na 0% (dokładnie tak jak było w klipie z Edi3)

Do rzeczy. Po zrzuceniu materiału używając w/w ustawień podczas przeglądania go w oknie podglądu Ediusa mam wrażenie, że obraz jest w przyspieszonym tempie. Dźwięk jest normalny, co więcej synchro obrazu z dźwiękiem jest ok. Domyslam się że owa różnica na ekranie wynika ze zmiany 25fps na 50i (niechciana aczkolwiek wymuszona przez Edzia) Do dziwnego podglądu można się przyzwyczaić ale martwi mnie to, czy nie wpłynie to na efekt końcowy, czyli odbiór na DVD, bo skoro ja widzę różnice to zobaczy ją również klient :/

kamerka Sony VX2000
soft Edi4.6 / ProCoder3 / Ulead DVD Workshop 2

z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli zdublowałem czyjś topic

wtorek, 30 września 2008, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius 4.6 jakość podglądu materiału DV
wszystko w porządku :)
w starym edku ten preset miał złą nazwe ponieważ tak naprawde kamery (a raczej wiekszość) 50i a tylko niektóre mogą nagrywać 25p co by odpowiadało 25fps. Obraz wydaje Ci sie przyspieszony ponieważ program usuwa przeplot interpolując półobrazy do pełnej ramki i wyswietla 50kl/s co bardziej przypomina to co zobaczymy na TV

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 30 września 2008, 18:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]