Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 08:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 PROBLEM Z OTWARCIEM JEDNEGO PLIKU .epj 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PROBLEM Z OTWARCIEM JEDNEGO PLIKU .epj
Witam serdecznie.
Jestem tu "nowy" lecz na ediusie pracuję już kilka lat. Fakt, że jest to wersja 3, ale nigdy nie miałem kłopotów... do dnia dzisiejszego. Mam problem polegający na tym, że podczas odpalania jednego z projektów następuje crasch. Pozostałe pliki .epj otwierają się bez najmniejszego problemu. Przeinstalowałem ediusa, zrobiłem czyszczenie rejestru ccleanerem i dalej jest to samo. Podejrzewam, że jest ten plik po prostu uszkodzony. Moje pytanie jest takie: czy jest jakieś narzędzie do naprawiania plików ediusowych? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry. :(

wtorek, 7 października 2008, 13:29
Nowy
Nowy

Post Re: PROBLEM Z OTWARCIEM JEDNEGO PLIKU .epj
Kiedyś coś podobnego też mi się przytrafiło... Możesz jeszcze spróbować zaimportować ten projekt do nowego projektu poprzez funkcję merge

wtorek, 7 października 2008, 21:03
Nowy
Nowy

Próbowałem to zrobić ale niestety efekt był żaden. Mało tego, zrobiłem eksperyment takowy: wydłubałem z komputera dysk z projektem i wszystkim co odnosiło się do tego projektu i podpiąłem go do drugiego komputera z ediusem 3. Niestety tu również porażka :? Jestem przekonany, że został uszkodzony plik projektu podczas zapisu. Coś się "porypało" i 3 dni pracy poszły się... Najgorzej, że edius (przynajmniej w wersji 3) nie ma żadnego narzędzia do naprawiania samych jako takich plików projektu z rozszerzeniem .epj Na sieci również nie znalazłem takowego. Próbowałem jeszcze zrobić jeden manewr, a mianowicie zmieniłem rozszerzenie pliku autozapisu z .$pj na .epj i ten próbowałem otworzyć ale wynik również negatywny. Cóż, cały dzień zmarnowany, robota w plecy - sama radość :)
Dobrze, że mam ten projekt wypuszczony w postaci video_ts z wygenerowanym TC i żywcem montuję go od nowa zerkając co chwile w okienko przenośnego odtwarzacza dvd.
Wyluzowałem się - najwyżej ludzie poczekają na film:)
Pozdrawiam wszystkich userów "edka"! Czasami potrzebna jest cierpliwość i opanowanie :)

wtorek, 7 października 2008, 22:00
Nowy
Nowy

Nie pamiętam dokładnie, ale Edek 3 miał już katalog i pliki auto save - może tam choć cześć projektu odzyskasz.

wtorek, 7 października 2008, 22:30
Nowy
Nowy

Jako takiego katalogu "autosave" nie ma. Jeśli na dysku utworzysz folder ze wszystkimi danymi do projektu (aviki, muzyka itp) i podczas tworzenia nowego projektu wskażesz ten folder, to właśnie w nim robią się pliki autosave z rozszerzeniem $pj oraz $ws. PIerwszy to auto-epj (edius project) drugi to auto-ews (edius workspace). Jeśli zmieni się ich rozszerzenie na .epj i ews to przybierają ikonkę ediusa i gdy plik nie jest uszkodzony to da się go otworzyc. W moim opisanym przypadku to nie działa. Ewidentnie jest "uwalony" plik podczas zapisu. To przecież pc-ty i aplikacje do nich. W MAC'ach takie rzeczy się nie dzieją. Ale nie ma się czym przejmować. Właśnie wyrzeźbiłem identyczną czołówkę jak w wersji sprzed "awarii" :)

wtorek, 7 października 2008, 23:28
Nowy
Nowy

Może ta stronka będzie pomocna
http://www.videoproductions.com.au/html/recover.html

powodzenia

środa, 8 października 2008, 14:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]