Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 05:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Edius NEO 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Edius NEO
Witam.
Przejrzałem Wasze wpisy dotyczące Ediusa NEO, po używaniu "trialowej" wersji Sony Vegas, przyszedł chyba czas na coś oficjalnego.
Wiem że używacie dużych zawodowych programów do montażu, ale może ktoś mi podpowie, czy zostać na VEgasie, czy może zakupić Ediusa NEO, a w przyszłości upgreadować go do większej wersji.
Nie jestem zawodowcem, montuje czasami filmy dla siebie i najbliższych znajomych.
Pozdrawiam z rozdroża na którym sie znalazłem.

czwartek, 23 października 2008, 21:21
Moderator
Moderator

Post Re: Edius NEO
Wiesz co? Jak to obce kusi :D . Mam Neo, a ponieważ jadę po niedzieli włożyć koledze do komputera Vegas Movie Platinium, to już się zacząłem zastanawiać nad Movie Pro :mrgreen: .
Doceniam Neo, ale go nie lubię. Wiem że to dziwnie brzmi, ale nic nie poradzę. Let's EDIT uwielbiałem, mam jeszcze nawet i może nawyki z niego mi w Ediusie Neo przeszkadzają?
Na Twoje pytanie odpowiem po niedzieli, jak sobie przypomnę Movie :D . (Bo o pieniądzach mówiąc to odpowiednikiem Neo jest Movie Pro, "dorosły" Vegas jest o półpietro wyzej na klatce schodowej :wink: ).

czwartek, 23 października 2008, 21:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

ZDzięki. Czekam w takim razie na info.

piątek, 24 października 2008, 08:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Vegas Movie pro i Vegas Movie Platinum to te same aplikacje o tych samych możliwościach. Pro została dodatkowo "wyposażona" w efekty innych firm (New Blue FX) oraz dołożono dwie inne aplikacje sony (Sound Forge Audio Studio i Cinescore), które mogą się przydać lub nie.

piątek, 24 października 2008, 08:55
Moderator
Moderator

ApA napisał(a):
Czekam w takim razie na info.

Boję się w zasadzie tylko jednego, że Vegas nie będzie tak szybki jak Neo. Kłopoty kolegi LINK by częściowo na to wskazywały, ale i sprzęt "na granicy" i wersja 7 Vegasa... Zobaczymy.

DiscoLED napisał(a):
Vegas Movie pro i Vegas Movie Platinum to te same aplikacje o tych samych możliwościach. Pro została dodatkowo "wyposażona" w efekty innych firm (New Blue FX) oraz dołożono dwie inne aplikacje sony (Sound Forge Audio Studio i Cinescore), które mogą się przydać lub nie.

Jeszcze biblioteka dźwięków... Tylko cena faktycznie bez sensu w porównaniu z tą za 8/9 z polskiego sklepu. Dodatki w postaci pakietu dźwiękowego - edycja dźwięku to zawsze była najmocniejsza strona Vegasa, myśklę że warto. Niekoniecznie kupując Pro. Sound Forge można dokupić osobno. Nawiasem mówiąc to mimo że jest to program amatorski, to według mojej subiektywnej oceny jest bardziej zaawansowany w dźwięku niż Vegas Movie w filmie :D , ale to wrażenia ze starych wersji tych programów.

piątek, 24 października 2008, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie ta wersja z polskiego sklepu 8/9 to zapewne umożliwi upgrade do standardowej wersji Platinum. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby New Blue FX z wersji 8-ej zainstalować na 9-tce. Wtedy otrzymamy coś pośredniego. Dodatkowym atutem jest polska instrukcja, niestety w wersji "szybki start" opisująca interfejs i zupełnie podstawowe funkcje programu. Do tego dystrybutor przetłumaczył tylko program montażowy a program do tworzenia DVD (DVD Architect Studio) już niestety nie. Sound Forge też jest w dwóch wersjach - tej dorosłej i konsumenckiej. Pytanie (nie znam programu) czy ta okrojona wersja nie jest porównywalna np z darmowym "Audacity"?

piątek, 24 października 2008, 16:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]