Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 05:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Edius + Quicktitler, problem z tekstem, lekkie migotanie... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Edius + Quicktitler, problem z tekstem, lekkie migotanie...
Witam,

Próbuję zrobić tyłowe napisy do programu i niestety coś mam nie-tak z Ediusem i Quicktitlerem otóż tyłowe napisy w formie tekstu Roll od dołu leci i jakby zaokrąglenia tekstu - brzuszki i inne elementy czcionek tak lekko migotają... przez co jakoś dziwnie wygląda ten tekst, tło czarne, napisy białe... takie jakby mrowienie po czcionce... pionowe linie są ok ale poziome migotają, nie wiem, coś z przeplotem hmm... ale wątpię.
Jakby pixel raz trafiał w 1 linię raz w drugą, takie niepłynne to wszystko jest. Mam jakiś plik z podobnym tekstem w formaci icg to działa dobrze.

O co chodzi ?

Przeplot to nie jest bo sam ruch liter jest płynny, tylko małe lemenenty liter jakoś tak dziwnie no nie wiem mienią się :)

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 10 czerwca 2009, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius + Quicktitler, problem z tekstem, lekkie migotanie...
W projekcie to tak wygląda, natomiast jak przerobisz do mpega to już jest wszystko OK.

środa, 10 czerwca 2009, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko, że ja nie przerabiam niestety na MPG'a bo program przegrywam na kasetkę, która wędruje w TV. zależy to też od czcionki no i tylko w ruchu, na statyka można dać jakiś filtr antiflick....cośtam ale w ruchu niestety nic on nie daje...

Dziwne bo to taka prozaiczna rzecz a jednak potrafi być problematyczna...

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!

środa, 10 czerwca 2009, 23:58
Moderator
Moderator

... prozaiczna, lecz bardzo nurtująca - wiem coś o tym:
Pamiętam jak dawno temu miałem tego typu problemy ze zdjęciami umieszczanymi w filmie, na statycznych fotkach nawet nie posiadających żadnego zoom itp drgały na nich pewne elementy. Wyglądało to nieco dziwnie, gdy w dość szybkim tempie drgała powieka widniejącej na zdjęciu twarzy, lub jak na złość element, na który widz szczególnie zwracał uwagę.
Zachowywało się to tak, jak gdyby pewna linia użytej grafiki nie wiedziała, czy wyświetlać się wyżej, czy niżej, więc drgała szybko pojawiając się na przemian raz tu, raz tu.
Wtedy szukając sposobu rozwiązania tego dowiedziałem się, że zastosowane w filmie wszelkie graficzne wstawki, zdjęcia, napisy musiały posiadać zdefiniowaną na sobie definicję PAR dokładnie zgodną z definicją montowanego filmu.
Nie wiem na ile naprowadzę Cię moją sugestią, ale wygląda w przypadku grafiki chociażby tak:
- zakładamy, że film jest 4:3 720:576 (PAR 1.067), więc zdawać by się mogło, że zdjęcia powinniśmy tworzyć do filmu o rozmiarach 768:576, jest to oczywiście lepsze wyjście, niż mylne tworzenie fotek 720:576, gdyż te rozciągane nabierają nienaturalnych proporcji.
Programy typu Adobe Photoshop posiadają funkcję tworzenia grafiki, która zawiera w sobie informację Piksel Aspect Ratio, gdzie na tak utworzonym tle zdjęcie po zapisie jest niczym kwadrat z rozciągniętymi w pionie obrazami, lecz teraz, importowany do programu edycyjnego video będą nadzwyczaj idealne w proporcjach stabilne i stateczne.
Od tamtej pory każde graficzne składowe projektu tworzę zawsze zawierające PAR, teksty płyną idealnie, choć wcześniej zachowywała się ona podobnie jak u ciebie, grafika jest bajecznie nieruchoma itp.
Zanim do tego doszedłem pomagała mi zmiana prędkości scrool, lecz choć efekt nie był tak dokuczliwy występował jednak wciąż.

czwartek, 11 czerwca 2009, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobrze wiedzieć o tym co piszesz, w przypadku zdjęć napewno będzie to pomocne tylko w przypadku tego programu do tekstu raczej nie ustawia się proporcji pixeli... przynajmniej w samych opcjach tego softu... jedynie można określić proporcje pixeli klikając w Properites... elementu w Binie, może w przypadku obrazka, który nie ma PAR ustawionego na PAL można zmienić by nie migotało. W przypadku napisów z Quicktitlera proporcje mam ustawione na 1.06...

piątek, 12 czerwca 2009, 14:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]