Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 01:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Windows 7 x64 opinie 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Windows 7 x64 opinie
Witam. Chciałem się zapytać odnośnie pracy na nowym "dziecku" microsoftu, windows 7. Czy ktoś już montuje lub montował na windows 7 x64?? Jak wygląda praca na edku i dodatkach typu Adorage, Vitascene i Boris Red?? Chciałbym żebyście się podzielili opiniami na ten temat. Czytałem pewien wątek na forum grass valey na temat siódemki i podobno edek bardzo fajnie pod nim chodzi.

Intel Core I7 2600K | Asus P8Z68-V PRO | 8GB 1600MHz Corsair CL9 | Goodram C40 120GB SYSTEM i 2x40GB RAID 0 INTEL SSD na cache systemowy+500GB HDD Samsung F3 + 1TB WD RED+1TB WD GREEN | Gigabyte Radeon HD6850 Wind Force | OCZ MOD XStream Pro 700W

czwartek, 30 lipca 2009, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Windows 7 x64 opinie
chodzi mniej wiecej tak samo jak okrojona i wytweakowana vista, zadna rewelacja, biorac pod uwage ze jest jeszcze mocno niedopracowany to do pracy wg mnie sie nie nadaje

czwartek, 30 lipca 2009, 23:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:D Ja sobie chwale ten system jest stabilny pracuje szybko jak XP najlepsze jest to, że działają na nim wszystkie programy jakie działały w XP, a nieraz były problemy z ich działaniem w Viście. Prawda jest taka, że to system 64 bitowy więc trzeba mieć w komputerze odpowiedni procesor i sporo pamięci. Najciekawsza jest jedna sprawa po instalacji małego programu ze strony Microsoft system jest już w języku polskim. Mam wersje Ultimata ale gdy będę kupować go to kupie 64 bity ale okrojony system wiele funkcji nigdy nie wykorzystam więc po co płacić za coś co i tak nie jest mi potrzebne. Natomiast sam system rewelacja praktycznie zero zacięć, stabilna praca i tak sadze, że wspomaga on obrabianie DVD i HD gdyż widzę, że rendering między formatami jest szybki i poprawiła się jakość materiału końcowego. Natomiast co do testów to każdy musi przetestować go na swoim komputerze gdyż na jego prace ma wpływ wiele czynników chociażby jakość pamięci i jej ilość. Zresztą profesjonalistom nie trzeba tłumaczyć, że kiepskiemu komputerowi nic nie pomoże jedynie wymiana.
Zainstalowałem go na HP DV9890ae. Ciekawe co o systemie sądzą inni.

piątek, 31 lipca 2009, 08:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lukirybnik napisał(a):
Witam. Chciałem się zapytać odnośnie pracy na nowym "dziecku" microsoftu, windows 7. Czy ktoś już montuje lub montował na windows 7 x64?? Jak wygląda praca na edku i dodatkach typu Adorage, Vitascene i Boris Red?? Chciałbym żebyście się podzielili opiniami na ten temat. Czytałem pewien wątek na forum grass valey na temat siódemki i podobno edek bardzo fajnie pod nim chodzi.

Mam zainstalowanego Ediusa w wersji 5.12. Program pracuje stabilnie i bezproblemowo. Trochę gorzej z pluginami...
Vitascene się w ogóle nie da zainstalować. Pakietów Adorage z ProDadu także. Natomiast Boris RED v. 4.3 spisuje się znakomicie !
Z Adobe praktycznie wszystko działa bez problemów. Zainstalowałem pakiet Production Premium CS4 oraz program Light Room 2.

---------------------------------------------------------
i7 920 / 12 GB DDR3 Corsair Dominator / GA-58X Xtreme / nVidia GTX 285 / Tagan 800W / GDR-LG / 2.5 TB HDD / Windows 7 Ultimate RC1 64 bit.

piątek, 31 lipca 2009, 10:36
Bywalec
Bywalec

Witam,
błąd z instalacją pakietu prodad adorage poprawiono, na stronie producenta pojawił się service pack, który już zainstalowane wcześniej adorage instaluje i dodaje plugin do Ediusa (u mnie v. 5.0). Uwaga service pack ze strony producenta zamienia Adorage na wersję demonstracyjną i wówczas konieczna jest ponowna instalacja, ale producent o tym wspomina (http://www.prodad.de/faq/01/gb/faq-00000096-00000006.html).
Wg dokumentacji producenta wersja Prodad Adorage vol. 10 (+ wcześniej zainstalowane vol. 1-9) ma już w sobie service packa, który wgrywa plugin do Ediusa i dodaje w Effects-> Transitions

Pozdrawiam
Maciek

środa, 1 września 2010, 14:07
Bywalec
Bywalec

Windows 7 jest bardzo nie dopracowany, ale po udanym zainstalowaniu oprogramowania nie sprawia problemów podczas pracy.

------------------------
dinar tunezyjski kurs

Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 września 2010, 22:10 przez faranek22, łącznie edytowano 3 razy

środa, 1 września 2010, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie jest zle ale trzeb si eniezle nameczyc zeby go wytweakowac do pracy, jednak jakby nie wymog prmierea cs5 to zostalbym przy xp x64, bez porownania szybszy i stabilniejszy

środa, 1 września 2010, 20:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to do zwolenników XP'ka czyli mnie też
Pliki AVCHD z kamery SAMSUNG
Windows XP - błedy przy wczytywaniu, raz wczytane, przy ponownym otwarciu projektu okazują się uszkodzone
Windows 7 - zero problemu wszystko działa poprawnie

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 1 września 2010, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a jaki xp bo jak porownujemy systemy 64 bitowe to mam nadzieje ze przyklad dajesz z xp x64 pro, z ktorym sobie ludzie nie radza ze wzgledu na piractwo, skill itp

środa, 1 września 2010, 22:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niestety XP zarówno 32 jak i 64 bity

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

czwartek, 2 września 2010, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a jak ty te pliki wczytujesz , tak z ciekawosci, bo najlatiej je skopiowac po prostu z karty bezposrednio, albo z kamery przez usb, uzywasz jakiegos oprogramowania do tego ? bo zwalanie winy na windows jest w takim przypadu bez sensu

czwartek, 2 września 2010, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
a jak ty te pliki wczytujesz , tak z ciekawosci, bo najlatiej je skopiowac po prostu z karty bezposrednio, albo z kamery przez usb, uzywasz jakiegos oprogramowania do tego ? bo zwalanie winy na windows jest w takim przypadu bez sensu

Kurcze czy ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem!!
ArekWP napisał(a):
Pliki AVCHD z kamery SAMSUNG
Windows XP - błedy przy wczytywaniu, raz wczytane, przy ponownym otwarciu projektu okazują się uszkodzone
Windows 7 - zero problemu wszystko działa poprawnie

Pliki oczywiście są skopiowane z karty (co w/g mnie określa stwierdzenie Pliki AVCHD z kamery SAMSUNG) ale to jest bez znaczenia!
Jeżeli w XP pliki po dodaniu do bina (i już tu część jest odrzucana jako FAILED OPEN FILE) dają się wstawić na TL, a następnie przy ponownym otwarciu projektu TE SAME niby POPRAWNIE wczytane pliki są nagle FAILED OPEN FILE, podczas gdy w WINDOWS 7 wszystkie daje się wczytać już na poziomie importu do BIN'a, to gdzie widzisz możliwość złego wczytania.

Problem leży ewidentnie po stronie XP'ka

piątek, 3 września 2010, 07:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Aktualizujesz XP-ka? Jaki Service Pack? Jakie kodeki w systemie?

piątek, 3 września 2010, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziwne zachowanie jest na XP 32/64 i Windows 7 32.
Każdy wymieniony powyżej system został zaktualizowany wszystkimi dostępnymi poprawkami.
Z kodeków TYLKO to co instaluje edius i prokoder.

Prawidłowe zachowanie jest tylko na czystym Windows 7 64 (z poprawkami).

Problem zgłosiłem do Canopusa i czekam na odzew.

sobota, 4 września 2010, 13:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Pliki oczywiście są skopiowane z karty (co w/g mnie określa stwierdzenie Pliki AVCHD z kamery SAMSUNG) ale to jest bez znaczenia!"

nie staraj sie traktowac mnie z gory bo widze ze masz kiepske pojecie i to ty nie czytasz ze zrozumieniem. Pliki z kamery mozesz zgrac z karty bezposrednio, mozesz podlaczyc kablem usb kamere i zgrac pliki bezposrednio jak z karty a mozesz podlaczyc kablem i uzyc specjalnego oprogramowania dodanego do kamery. Zapytalem bo jest roznica i to k... ma ZNACZENIE.
ale jak ci przeszkadza proba odnalezienia przyczyny to F U very much

poniedziałek, 6 września 2010, 00:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona