Teraz jest wtorek, 22 października 2019, 04:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 EDIUS Neo 2 Booster (Neo 2.5) 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post EDIUS Neo 2 Booster (Neo 2.5)
Pozwoliłem sobie utworzyć ten wątek, ponieważ Canopus jakoś nie rozreklamował owego płatnego dodatku-ulepszenia do Neo 2.

Wchodzimy pod adres:
http://desktop.grassvalley.com/support/ ... center.php

Następnie logujemy się i z panelu po lewej wybieramy Demo Downloads.
Na samym dole powinien być Grass Valley EDIUS Neo 2 Booster NLE Software Demo - czyli to co nas interesuje. Jeszcze nie wiem jak to będzie z kupnem tego dodatku, ale gdzieś szperając po necie znalazłem info, że upgrade z Neo 2 do Neo 2 Booster będzie kosztował około 50$. Nie jest to dużo, ale to co oferuje dodatek klienci powinni otrzymać już w pierwszej wersji Neo 2 za darmo.

A więc najważniejsze z tego co mamy w dodatku, to wreszcie natywna obsługa AVCHD. Do tej pory Edius pozwalał na timeline wrzucać pliki z np. HMC-151, ale ich montaż to była masakra, brak płynnego podglądu i ciągłe zacinki, jednym słowem lipa, trzeba było konwertować i dopiero sobie montować. Teraz przetestowałem i wszystko płynnie i pięknie działa. Podobno twórcy wprowadzili jakieś zmiany do silnika Edka.
Dodatkowo dzięki Boosterowi zdjęcia nie są już skalowane przez Edka i można robić duże zbliżenia. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości, tej funkcji nie miałem czasu przetestować.
Zachęcam do testowania i dzielenia się informacjami co tam jeszcze "poprawili", właściwie dodatek ważny jest dla ludzi pracujących z AVCHD, inni mogą go sobie chyba darować. Pamiętajcie tylko, że bez 4-rdzeni nawet wprowadzone zmiany raczej nie poprawią obsługi AVCHD, u mnie na Q9400 @3200MHz zużycie procesora na każdym rdzeniu dochodzi do 70%, oczywiście nie cały czas, ale raz na kilka-kilkanaście sekund.

poniedziałek, 23 listopada 2009, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: EDIUS Neo 2 Booster (Neo 2.5)
No w sumie to poprawili tylko obróbkę AVCHD. Reszta pozostała bez zmian. Nie mogę pojąć dlaczego cały czas nie dają 3DPip ? Czyżby ten element świadczył o profesjonalizmie starszego brata ? Czekam za odpowiedzią z BEIKS-u co do ceny upgradu lub pełnej wersji.

wtorek, 24 listopada 2009, 12:02
Bywalec
Bywalec

Witam.Pozwoliłem sobie odświeżyć temat Edius Neo Booster 2.5.
Po zalogowaniu się na stronie grassvalley ściągnąłem sobie triala tego Neo Bostera i mam problem z instalacją.A mianowicie przy instalacji wyskakuje komunikat o błędzie systemu i proces instalacji zostaje przerwany.Czy ktoś miał taki problem?
System to XP z serwispackiem 3.

sobota, 5 grudnia 2009, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam XP-ka z SP 3 i nie było żadnego problemu. Wgrywałem na czysty system. może jakieś kodeki mieszają ?

sobota, 5 grudnia 2009, 23:25
Bywalec
Bywalec

mstmst napisał(a):
Mam XP-ka z SP 3 i nie było żadnego problemu. Wgrywałem na czysty system. może jakieś kodeki mieszają ?

Możliwe, wczesniej miałem na tym systemie matroxa rtx2, to może jakieś śmieci po nim zostały.
-mam zapasowego twardziela to na nim próbnie wgram system i Neo Boostera.Jestem ciekaw jak Neo daje sobie radę z plikami avchd z kamerki panasia 151.Mam kilka nagrań z tej kamerki (dzięki RoadShow) to sprawdzę co nie co :wink:

niedziela, 6 grudnia 2009, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mk-studio7 napisał(a):
mstmst napisał(a):

Możliwe, wczesniej miałem na tym systemie matroxa rtx2, to może jakieś śmieci po nim zostały.
-mam zapasowego twardziela to na nim próbnie wgram system i Neo Boostera.Jestem ciekaw jak Neo daje sobie radę z plikami avchd z kamerki panasia 151.Mam kilka nagrań z tej kamerki (dzięki RoadShow) to sprawdzę co nie co :wink:

Z plikami AVCHD z HMC 151 na Neo Booster nie ma żadnych problemów. Świetnie się montuje jak by to było SD*

*tak prawie :wink:

niedziela, 6 grudnia 2009, 09:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Jest już do kupienia Booster w Polsce. Cena upgrade jak na razie - 250zł.
A czy da się kupić upgrade online bezpośrednio od Canopusa? Tzn. płacę przelewem i pobieram sobie pełną wersję? Bo wtedy kosztowałoby to 50$, więc taniej.

czwartek, 10 grudnia 2009, 22:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Jak wiemy w Edku jest takie przyjemne narzędzie - Burn to disk - które szybko pozwala stworzyć strukturę płytki DVD lub BD razem z chapterami i z prostym menu lub bez niego - potem wystarczy wypalić.
Ale - w żaden sposób nie da się w nim zmienić dźwięku na np. 5.1 - czy jest jakiś sposób na obejście tego czy po prostu Canopus poszedł bo bandzie? Owszem mogę ręcznie eksportować mpeg elementary stream i ustawić sobie 5.1, ale oczywiście później trzeba innym programem do authoringu zrobić z tego strukturę płyty, dodać ręcznie chaptery itd. Nie jest to strasznie czasochłonne, ale dużo dłubania w tym jest.

I drugie pytanie związane z tym Burn to disk - nie da się też zmienić ustawień dla Blu-ray? Liczy straaasznie długo, prawdopodobnie dlatego że na stałe jest włączone ustawienie Super fine zamiast Normal. Gdy robię ręcznie eksport do elementary stream, mogę wybrać Normal, to na moim sprzęcie (Q9400 3200MHz) liczy się to w RT, czyli tyle ile trwa całość filmu. Ale znowu trzeba innym softem robić authoring. :/

Może są jakieś ustawienia konfiguracyjne w plikach o których ktoś z Was wie i da się to przestawić? :)

środa, 30 grudnia 2009, 09:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale ten soft nie obejdzie się bez karty Canopusa by mieć pełen podgląd.
A zatem cała stacja montażowa nie będzie taka tania.
Zapewne niewiele będzie odbiegać ceną od stacji z dużym Ediusem z dużo większymi możliwościami.

poniedziałek, 25 stycznia 2010, 22:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Odświeże temat, przy okazji zapytam:
Czy jest w tym programie możliwość podziału na sceny mat.video przechwyconego wcześniej w innym programie? Szukam i ...

środa, 31 marca 2010, 16:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hokus123 napisał(a):
Jak wiemy w Edku jest takie przyjemne narzędzie - Burn to disk - które szybko pozwala stworzyć strukturę płytki DVD lub BD razem z chapterami i z prostym menu lub bez niego - potem wystarczy wypalić.
Ale - w żaden sposób nie da się w nim zmienić dźwięku na np. 5.1 - czy jest jakiś sposób na obejście tego czy po prostu Canopus poszedł bo bandzie? Owszem mogę ręcznie eksportować mpeg elementary stream i ustawić sobie 5.1, ale oczywiście później trzeba innym programem do authoringu zrobić z tego strukturę płyty, dodać ręcznie chaptery itd. Nie jest to strasznie czasochłonne, ale dużo dłubania w tym jest.

I drugie pytanie związane z tym Burn to disk - nie da się też zmienić ustawień dla Blu-ray? Liczy straaasznie długo, prawdopodobnie dlatego że na stałe jest włączone ustawienie Super fine zamiast Normal. Gdy robię ręcznie eksport do elementary stream, mogę wybrać Normal, to na moim sprzęcie (Q9400 3200MHz) liczy się to w RT, czyli tyle ile trwa całość filmu. Ale znowu trzeba innym softem robić authoring. :/

Może są jakieś ustawienia konfiguracyjne w plikach o których ktoś z Was wie i da się to przestawić? :)

Jest taki program na zasadzie kreatora , nawet niezły i ma spore możliwośći nazywa się Corel DVD Factory 7 Pro. Ale nie wiem gdzie go kupić w Sieci znalazlem tylko wersję trialową.,Nawet na stronie Corela niełatwo go znaleźć

środa, 31 marca 2010, 20:12
Nowy
Nowy

Można go nabyć np. tu:
http://www.allegro.pl/si.php?i=980806437

środa, 31 marca 2010, 20:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Panowie, mam jeszcze jadno pytanie dotyczące bostera. Czy jest w programie możliwość odtwarzania klipu od tyłu? Wie może ktoś? Też nie mogę się tego doszukać.
PZDR.

niedziela, 4 kwietnia 2010, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Klikasz na klip prawym klawiszem myszy. Z rozwiniętej listy wybierasz "Speed" i ustawiasz ze znakiem minus.

niedziela, 4 kwietnia 2010, 20:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Wielkie dzięki, szybko bym tego nie znalazł. :lol:
Pozdrawiam.

niedziela, 4 kwietnia 2010, 23:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona