Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 05:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Edius 4 - problem z buforem RT 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Edius 4 - problem z buforem RT
Witam

Mam następujący problem - użytkowałem Ediusa na starym komputerze stacjonarnym i wszystko śmigało bez problemu. No i ostatnio zadowolony po zakupie laptopa (Sony Vaio - Core 2 Duo P7450 2.2 GHz, 4 Gb Ram, Karta Ati Mobilyty Radeon HD 4570) postanowiłem przenieść się z obróbką na ten sprzęt. No i tu niestety lipa, bo:

Edius odpala się bez problemu, wybieram nowy projekt, otwieram klip - ładuje do okna podglądu i gdy wciskam play - odpala się sam dzwięk na 2 s i się zatrzymuje (obraz cały czas czarny) - przy czym program normalnie działa (żadnej zawiechy).

Po wrzuceniu tego klipu do timeline'u dzieje się to samo w drugim oknie odtwarzania. Czasami pokaże się jedna klatka, ale to wszystko.

Doszedłem do tego, że gdy zwiększe bufor RT w ustawieniach na 96 - wydłuża się czas włączenia (5 s zamiast 2).

Na pasku na dole widać że bufor napełnia się od 0/96 do 96/96 - po czym zostaje na takiej wartości (tak jakby zapełniał się tylko jednorazowo).

Nie mam naprawde pojęcia, co to może być, także byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

piątek, 17 września 2010, 14:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]