Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 07:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 zestaw pod ediusa 6 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post zestaw pod ediusa 6
Witam, mam taki mały problemik potrzebuje złożyć zestaw komputerowy pod ediusa 6 , z wyjściem na monitor montażowy +tv LCD podgląd pełnoekranowy .Jaką dobrą konfiguracje polecacie,posiadam kamerę ex 1r oraz sony vegasa 10, którego otrzymałem przy zakupie kamery. Dotychczas pracowałem na adobe 6.5 dzięki...

Ostatnio edytowano niedziela, 5 grudnia 2010, 02:10 przez mariovid, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 4 grudnia 2010, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: zestaw pod ediusa 6
mariovid napisał(a):
Witam, man taki mały problemik potrzebuje złożyć zestaw komputerowy pod ediusa 6 , z wyjściem na monitor montażowy +tv LCD podgląd pełnoekranowy .Jaką dobrą konfiguracje polecacie,posiadam kamerę ex 1r oraz sony vegasa 10, którego otrzymałem przy zakupie kamery. Dotychczas pracowałem na adobe 6.5 dzięki...

A dlaczego edius skoro przyzwyczajenia z adobe? :)
Jeśli chcesz mieć podgląd na tv to do ediusa potrzebna będzie Ci karta wideo. W premierce CS5 podpinasz 2 monitory pod kartę graficzną i w preferencjach ustawiasz mu, że na drugim wyjściu ma być pełnoekranowy odgląd. A do obrabiania klipów z EX1 w premierce nie będziesz nawet potrzebował mercury engine.

sobota, 4 grudnia 2010, 20:00
Bywalec
Bywalec

Dobre pytanie dlaczego edius , też się nad tym zastanawiam. Jeżeli chodzi o ediusa to udało mi się wylosować go na BEiKS Roadshow,ponoć recenzje na jego temat niezbyt dobre , a cs 5 cena więc dylemat co zrobić.

niedziela, 5 grudnia 2010, 02:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sprzedac edka i kupic cs5, sam zestaw z premierem mozna dostac za 2500 full box a update za 1400
(u nas w kraju na fakture)

niedziela, 5 grudnia 2010, 02:11
Bywalec
Bywalec

Masz namiary gdzie?

niedziela, 5 grudnia 2010, 02:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no allegro i ebay monitoruje jak chce cos kupic, bardzo czesto sie zdazaja dobre oferty (ostatnio win7 ult. box byl po 300zl brutto), na ten moment premierea nie widze

niedziela, 5 grudnia 2010, 02:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na wstępie gratuluję wygranej.
Jeśli chodzi o konfiguracje to akurat Edius potrzebuje niewiele, ba... będzie działać na zintegrowanej grafice przy 2 monitorach :). GPU potrzebuje grupa przejść i dodatki np Vitascene, no ale to już nie Edius...
Z Premiere do Edka nie daleko, podobne zasady obróbki. Na plus dla Premiere że działa w parze z Encore, a Ediusowy authoring jest kompromitacją tej firmy.
Potestuj, a nóż Ci podpasi.

niedziela, 5 grudnia 2010, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Łatwo znaleźć w necie konfigurację pod Ediusa w jednej z firm oferujacych takie gotowe zestawy. Sam zrobiłem taki z małymi modyfikacjami pod ediusa 5 i kartę HD Storm, które zreszta zaraz sprzedałem. Wszystko śmiga bezproblemowo.
Do authoringu może nie tak zaawansowanego jak Encore czy DVD Architect ale spokojnie wystarczającego polecam TMPGEng4. Koszt niewielki a możliwości spore. Co do tych negatywnych recenzji to nie jest tak źle - oczekiwania zawsze przerastają to co otrzymujemy w kolejnych wersjach tego programu. Mi ten program zdecydowanie pasuje - w Edku 6 konwersja DVD z materiału HD porównując do poprzednich wersji całkiem nieźle wygląda pod względem jakości .

niedziela, 5 grudnia 2010, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trochę się dziwię autorowi wątku. Mając VEGASA PRO 10 i zakładając że nie znam Ediusa - zdecydowanie montowałbym w VEGASIE.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

poniedziałek, 6 grudnia 2010, 07:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]