Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 09:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Workflow Edius to DVD probelmy 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Workflow Edius to DVD probelmy
Witam, pisałem już o poradę w mojej sprawie, ale w dziale authoring nic nie pomogło, dlatego piszę tutaj.
Problem wydaje się banalny. Zrobić płytkę DVD po montażu w Ediusie.
Opisuję moje zdarzenie... robię Panasiem 151 materiał w najwyższej jakości 1920x1080 50i. Tworzę taki sam projekt w Edius 5.51, importuję owy materiał, montuję i zwyczajnie eksportuje materiał MPEG(Generic), zmieniam tylko size na 720x576, wybieram VBR srednio8000, max91000 i tyle. Field order zostawiam current settings. Eksport trwa krótko (10min TL robi 3minuty).
Teraz plik mpeg imortuję do NeroVision aby zrobić authoring, robię go bez menu aby było szybciej, ustawienia pozostawiam na auto. Wypalam DVD. No i jaki efekt, a taki, że poruszające się obiekty mają poszarpane krawędzie - takie schodki. Rozumiem iż płyta DVD powinna być z przeplotem(interlance), ale zmieniam w NeroVision format próbkowania na progresywne i dopiero wtedy obraz jest stabilny. Jakość sprawdzam i na TV SD i na TVFULLHD Czy ktoś pokaże mi błędy w moim workflow, bo coś tu jest nie tak....
pzdr

piątek, 14 stycznia 2011, 09:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Workflow Edius to DVD probelmy
A czemu nie robisz "authoringu" w Ediusie ? On ma proste bo proste ale ma .. narzędzie do wypalania... burn to disk i tam masz opcje z menu i bez menu no i Edius sam przekonwetuje na odpowiedni fiormat, możesz ręcznie wybrać parametry pliku wideo, 5, 9 Mbps itp...
JEżeli robisz DVD z plikó HD można nałożyć efekt sharpness z małym parametrem żeby ciutkę wyostrzyło obraz bo jak wiadomo konwertowanie HD na DVDto nie taka prosta sprawa.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 2 lutego 2011, 14:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Workflow Edius to DVD probelmy
Sprawa prosta, tylko wyniki czasem mydlane :)
Wracając do pytania z pierwszego postu.
Nie napisałeś czy są "poszarpane krawędzie" w pliku wynikowym Ediusa(jak podglądasz go w jakimś playerze, np Media Player Clasic). Jeśli nie ma, a po wyjściu z Nero coś tam są to Nero zmienia kolejność pól. Jeśli są w pliku wynikowym z Ediusa to Edius zmienia kolejność pól.
W Nero nie wiem jak to zmienić, w Ediusie zmienia się to w ustawieniach projektu.

Pozdrawiam

środa, 2 lutego 2011, 15:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]