Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 23:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 GV robi Walentynki? Edius 6.02? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post GV robi Walentynki? Edius 6.02?
Na oficjalnej stronie nie mogłem się dokopać do wzmianki, a google wyrzuca wyniki.
Z translatora:
Cytuj:
Zmiany w wersji 6.02 (Release: 24.01.2011):
Nowe funkcje
- Dodano wsparcie dla ładowania pliku na karcie SxS MXF który został zarejestrowany przez SONY PMW-500.
- Dodano wsparcie dla odtwarzania której wyjście do FTP / HDD (USB) za pomocą PLAY Eksport listy AJ-HPM200.
- Dodano wsparcie dla kodu czasowego przejęcia od Zdjęcie czas SEI.
- Dodano wsparcie dla kodowania H.264 z wykorzystaniem sprzętu Intel GPU.
Naprawiono problemy
- Naprawiono problem z rundy FA Gothic TV-b fontu, rozbił się w QuickTitler.
- Naprawiono problem z kodem czasowym koniec miniaturę klipu na źródła, które są wyświetlane przeglądarki off o jedną klatkę.
- Naprawiono problem z przejścia pomiędzy klipami anulowania podczas wykonywania operacji przycinania z Alt - N / M na osi czasu.
- Naprawiono problem z nie jest w stanie odtworzyć danego pliku MP4 prawidłowo.
- Naprawiono problem z zniekształcony wideo podczas odtwarzania filmów w formatach H.264 60p który został zastrzelony przez Panasonic TM750.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS, kiedy konkretne działanie odbywa się podczas edycji kształt maski z filtrem.
- Usunięto problem z unablel się do importu określonych preset efektów plik utworzony za pomocą EDIUS Pro 5.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS przez operacje kółka myszy podczas odtwarzania obrazów nieruchomych na gracza.
- Nie Naprawiono problem z klipsem na osi czasu są pogrupowane.
- Naprawiono problem z zniekształcony wideo na płycie stworzone przez Disc Burner.
- Naprawiono problem z nie jest w stanie grać HQ / plik HQX w Windows Media Player, gdy system operacyjny jest 64bit Windows Vista.
- Naprawiono problem z nie jest w stanie zmienić IRE ustawień sprzętu DV do 7.5 w rozdzielczości HD.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS gdy pokazuje miniatury klipu XDCAM na konkretne przeglądarki źródła.
- Poprawiono problem z mocą, co odzwierciedla się podczas zmiany ustawień 3DPinP
- Naprawiono problem z backgournd wideo menu ruchu nie są wyświetlane na DiscBurner.
- Poprawiono problem z menu DVD stworzony rozdział są wyświetlane poprawnie, jeśli w stylu miniatur nie wybrano podczas tworzenia DVD Disc Burner.
- Naprawiono problem z miniatur i / lub kursor nie są wyświetlane poprawnie podczas tworzenia BD z menu Disc Burner.
- Naprawiono problem z błędem w zależności od działu i In / Out stanowisko podczas tworzenia DVD za pomocą Disc Burner.
- Naprawiono problem z dźwiękiem nie recceiving menu DVD, który powstał, gdy obraz wraz z dźwiękiem został określony dla ruchu do tworzenia menu DVD za pomocą Disc Burner.
- Naprawiono problem z zniekształcony video podczas konwersji to w matowej alfa.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS, gdy plik jest odtwarzany po zainstalowaniu Sorenson Squeeze 6.5.
- Naprawiono problem z hałasem są wyświetlane przy stosowaniu layouter i mikser do konkretnych nadal pliku obrazu.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS gdy klip stosowane do określonej maski filtra jest usunięty na osi czasu.
- Naprawiono problem z nie jest w stanie obciążenia danego pliku PSD prawidłowo.
- Naprawiono problem z nie jest w stanie odtwarzać wideo Canopus HQ schwytany przez EDIUS Pro w Windows Media Player w środowisku, w którym zainstalowany jest EDIUS.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS umieszczając P2 AVCIntra klipu na osi czasu i eksportowanie go w formacie DVCProHD P2.
- Naprawiono problem z nie jest w stanie przenieść animacje tworzone przez TitleMotionPro.
- Naprawiono problem z nieużywanego pliku nie usunięte podczas wykonywania Konsoliduj.
- Naprawiono problem z komunikatem o błędzie nie jest widoczne, nawet jeśli nie wykonać plik usunąć z menu kontekstowego na pliku zarejestrowane w Bin.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS podczas odtwarzania sekwencji wideo po zastosowaniu szybkiego efektu zmiany czasu do pliku sekwencji.
- Naprawiono problem z katastrofy EDIUS gdy appplying przerobiony czasu do pliku sekwencji.
- Naprawiono problem z [Przypinanie / Line / Beziera] w menu kontekstowym klatka nie działa.
- Poprawiono wyświetlanie lokalizacji w środowisku wielojęzycznym.

Ktoś już testował?

Z Ruskich komentarzy:
Cytuj:
Grass Valley w poniedziałek 14.02.1911 obiecuje więcej wiadomości na temat Edius v6.02
Jest możliwe, że obecna wersja nie jest jeszcze ostateczna, a jak ... Wersja beta.
Czy czekać na poniedziałek.

sobota, 12 lutego 2011, 01:24
Bywalec
Bywalec

Post Re: GV robi Walentynki? Edius 6.02?
A czy można do menu DVD dodać muzykę?

sobota, 23 kwietnia 2011, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Menu z Ediusa - to jest PORAŻKA. Zassaj demo sony dvd architekt studio i zobacz czym się to różni - 150 zł to nie majątek.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

sobota, 23 kwietnia 2011, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Autohoring DVD w Ediusie 6 to kpina i wiadomo o tym nie od dziś. Chciałem ostatnio zrobić projekt gdzie były dwa tytuły wybierane z menu. Niby prosta sprawa ale Edius na siłę wstawiał mi do każdego tytułu chapter menu bo tytuły miały ustawione markery ale ja chciałem aby po wybraniu tytułu z menu głównego nastąpiło jego odtwarzanie a nie przejście do chapter menu. Niestety poległem (albo Edius). W DVD Architect oczywiście uzyskałem co chciałem bez problemu. Mam wrażenie, że moduł Burn to Disc w GV robili ludzie, którzy nigdy w życiu ani jednej płyty DVD nie stworzyli.

sobota, 23 kwietnia 2011, 16:43
Bywalec
Bywalec

A jakimi ustawieniami najlepiej wyeksportować film z ediusa 6 (video SD)?

sobota, 23 kwietnia 2011, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Największą wadą Ediusa jest to, że nie jest Adobe Premierem :D

Wesołych Świąt

niedziela, 24 kwietnia 2011, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Największą wadą AP jest to że to nie FCP, największą wadą FCP jest że to nie Vegas .................
Nie ma idealnego softu. Mi najbardziej odpowiadało Ulead Media Studio Pro, ale po przejęciu przez Corel'a soft uśmiercono. Teraz pracuję na Ediusie i Vegasie.

Może tak wielkanocny zając by wymyślił coś co byłoby w 100% konfigurowalne i pozwalało pracować w dowolny sposób?

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

niedziela, 24 kwietnia 2011, 19:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja dziekuje wszystkim silom nadprzyrodzonym ze AP to nie FCP... :)

niedziela, 24 kwietnia 2011, 21:51
Nowy
Nowy

Dzień dobry. Cześć i czołem.
Pierwszy raz jestem na forum, więc witam wszystkich bardzo serdecznie.
Przeglądam już od jakiegoś czasu różne fora w celu uzyskania informacji co do zakupu oprogramowania do montażu wideo. Otóż muszę podjąć w najbliższym czasie decyzję czy kupować Ediusa 6 czy może lepiej Ediusa 5, bo z tego co czytam to same błędy w tej nowej wersji. Zastanawiam się, czy opłaca się kupować nowszą gorzej działającą wersję i czekać na poprawki, które być może będą do sciągnięcia ze strony producenta w jakiejś dość niedalekiej przyszłości, czy kupić starszą wersję i nie mieć możliwości korzystania z nowinek ediusa 6. Mógłbym równie dobrze kupić ediusa 5 a jak poprawią 6 to dokupić upgrade, ale dodatkowy 1000zł to dość wygórowana cena. Zastanawiam się jeszcze nad opcją kupna Adobe Premiere cs5, czyli przejście na inny program, ale nie znam go za bardzo a teraz nie mam czasu na testowanie. Mówią, że AP jest ciekawszy i ma więcej dodatków, wtyczek i możliwości rozbudowy, itp. ale sam juz nie wiem. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie.

czwartek, 28 kwietnia 2011, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomimo błędów kupiłbym 6.02. Najprawdopodobniej koło czerwca będzie kolejna poprawka.

czwartek, 28 kwietnia 2011, 19:19
Moderator
Moderator

Błędy Ediusa, o których mówi się na forum niepotrzebnie straszą ludzi, gdyż polegają one raczej na tym, że pewne funkcje działają nieco inaczej niż chciało by się, więc nie pływają one na naszą pracę i jakość wykonywania edycji, a dostrzegane są przez tych, którzy z montażem żyją na co dzień.
Warto dodać, że edycja video to nie tylko program do montażu filmów, nie obejdzie się bez dobrej aplikacji do grafiki rastrowej, a co za tym idzie możliwości pracy z kanałem alpha, który dopiero w wersji Edius 6.02 obsługiwany jest poprawnie.
Dodam też od siebie, że od niemal zawsze siedziałem w Premiere uważając, że nie ma lepszego programu dopóki nie przesiadłem się na Ediusa.
Również polecam wersję 6.02
Program jest tak wygodny, że wdrożyliśmy go jako dodatkowe narzędzie na wszystkich stanowiskach montażowych naszej stacji telewizyjnej.

czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Dodam też od siebie, że od niemal zawsze siedziałem w Premiere uważając, że nie ma lepszego programu dopóki nie przesiadłem się na Ediusa.
Program jest tak wygodny, że wdrożyliśmy go jako dodatkowe narzędzie na wszystkich stanowiskach montażowych naszej stacji telewizyjnej.

:D :D :D

czwartek, 28 kwietnia 2011, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
BDodam też od siebie, że od niemal zawsze siedziałem w Premiere uważając, że nie ma lepszego programu dopóki nie przesiadłem się na Ediusa.

A na jakiej wersji premiera się zatrzymałeś? :)

piątek, 29 kwietnia 2011, 22:52
Moderator
Moderator

Sugerujesz, że ostatnie wersje przekonały by mnie do powrotu, lub odzyskania opinii o jego wyższości?
Zatrzymałem się na CS4.
Kolega siedzący obok pracuje na Premiere, często pyta się mnie jak to, czy tamto zrobić i zazwyczaj są to zabiegi, które w Ediusie mam "pod jednym kliknięciem".
Nie chcę się rozpisywać co dokładnie, ale o mojej przesiadce głównie zadecydowała wygoda pracy na samym time line, oraz szybkość i jakość wynikowa.

sobota, 30 kwietnia 2011, 07:17
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki za odpowiedź. Wasze opinie bardzo mi pomogły i jednak zostaję przy Ediusie, kupując najnowszą wersję. Premiera kiedyś sobie potestuję zimową porą i porównam oba programy. Zastanawiam się jeszcze tylko czy warto kupować wersję z kartą HD Spark, bo dorzucają ją chyba za 100zł więcej.(tak przynajmniej widziałem na allegro). Nie wiem tylko czy te karty są coś warte i faktycznie opłaca się je w ogóle montować? Być może temat był już wałkowany na forum ale jakoś mi to umknęło, więc jeśli była o tym mowa to pomińcie pytanie milczeniem. :oops:
Dzięki i miłego weekendu 8)

sobota, 30 kwietnia 2011, 22:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona