Teraz jest czwartek, 17 października 2019, 07:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 PluralEyes for Edius ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post PluralEyes for Edius ...
Natrafiłem w sieci na ciekawie wyglądający programik do synchronizacji audio:

PluralEyes for Edius

----------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.facebook.com/bsmultimedia?v=wall
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 24GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 590 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB RevoDrivex2 PCI-E / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5.5 Production Premium / Edius 6.03 / Sony PMW-EX1R / Panasonic HS700.

wtorek, 9 sierpnia 2011, 12:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: PluralEyes for Edius ...
witam a czy ten program potrafi wyrównac dzwiek w całym projekcie? chodzi mi o jednakowa głosnosc czy jest jakis prostrzy sposób?

wtorek, 9 sierpnia 2011, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Testowalem z premierka, synchronizuje idealnie, ale czy wyrownuje dzwiek? ja nie dotarlem do takich opcji

wtorek, 9 sierpnia 2011, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To jest soft, jak napisał Pan Bogdan, do synchronizacji - nie do normalizacji.
Synchronizacji kilku źródeł dźwięku - kamery, rejestrator dźwięku.
Zassałem wczoraj - pierwsze próby rewelka!!! Cena przyzwoita - 149 dolarów.
Chodzi między innymi z Ediusem, ale od wersji 6.02 w górę.

wtorek, 9 sierpnia 2011, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam od roku z FCP i nie wyobrażam sobie że można inaczej :) Aktualizowałem już parę razy i z wersji na wersję działa coraz lepiej i szybciej. Kolega "gruby..." pewnie zasugerował się tym że w menu programu zobaczył audio level - to jest jeden ze sposobów synchronizacji. Jeśli program nie radzi sobie bo 2 źródła mają różne poziomy to wybieramy z opcją audio level. Trwa to nieco dłużej ale skuteczniej.

wtorek, 9 sierpnia 2011, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za info. Kurcze, dopiero teraz go namierzyłem, a tyle wesółek męczyłem się - dwie kamery + ZOOM z synchronizacją ręczną (na ucho) :(

środa, 10 sierpnia 2011, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli już to nie robi się na ucho tylko na wykres audio. A jeszcze prościej i szybciej nawet od PluralEyes na błysk flesza ...

środa, 10 sierpnia 2011, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Jeśli już to nie robi się na ucho tylko na wykres audio. A jeszcze prościej i szybciej nawet od PluralEyes na błysk flesza ...

A nie wpadłem na to :), no ale rzadko montuje z więcej niż jednej kamery... na dodatek czasem podkłada się samo audio, z różnych źródeł, nie koniecznie kamery.

czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jeszcze inny zawodowy sposób to klaps filmowy - klapnięcie to wyraźny pik na wykresie audio a także na obrazie zetknięcie się klapki to ułamek sekundy. Jeszcze inny i prostszy to palce - kciuk i wskazujący. Szybkie zetknięcie się i puszczenie palców to też chwilka. :D

czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No fakt, moze i faktycznie te metody okaza sie szybsze i prostsze, bo PluralEyes co prawda synchronizuje dobrze, ale pod premierka chwile to trwa i troche trzeba sie naklikac

czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):

Wykres audio w Edku jest mało czytelny. Na ucho to też dobry sposób - kwestia wprawy. Dopasowuje się dźwięk tak żeby nie było efektu echa i wszystko. Najłatwiej gdy audio jest z mową ludzką - sama muzyka gorzej.
Pomimo zachwytu nad w/w wymienionym softem jednak skłaniam się do zakupu kamer i rejestratora audio z kodem czasowym. Jestem na etapie zbierania kasy.

czwartek, 11 sierpnia 2011, 08:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Synchro według kodu super sprawa, ale przy kamerach Pro. Bo takie semi pro jak Nx5 to lipa. Posiada gniazdo synchronizacji kodu czasowego, ale ten kod po synchronizacji potrafi się w ciągu kilku godzin rozjechać o kilkanaście klatek. Trzeba praktycznie przynajmniej raz na godzinę w trakcie nagrywania synchronizować kamery.

Co do wykresu to montuję na FCP i jest dosyć wyraźny. Najlepszy waveforms ma chyba Vegas.

piątek, 12 sierpnia 2011, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Synchro według kodu super sprawa, ale przy kamerach Pro. Bo takie semi pro jak Nx5 to lipa. Posiada gniazdo synchronizacji kodu czasowego, ale ten kod po synchronizacji potrafi się w ciągu kilku godzin rozjechać o kilkanaście klatek. Trzeba praktycznie przynajmniej raz na godzinę w trakcie nagrywania synchronizować kamery.

Co do wykresu to montuję na FCP i jest dosyć wyraźny. Najlepszy waveforms ma chyba Vegas.

No właśnie, ciekawy jestem kiedy - po ilu godzinach - rozjedzie się kod czasowy w 2x Canon XF305 + EDIROL R 4 PRO? Bo rozjedzie się "na bank". Jest chyba mało użytkowników tych kamer i nie ma od kogo zaczerpnąć info.
Będę zgłębiał ten temat. Może Pan Bogdan ma coś w tej sprawie do powiedzenia?
Byłbym wdzięczny :D

niedziela, 14 sierpnia 2011, 13:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy ktoś wie czy PluralEyes dla Ediusa już się skończył i nie będzie żadnych uaktualnień, widać że projekt sprzedali i uaktualnień dla edka już nie ma.

Zastanawiam się czy kupować wersję dla edka 6.5.
Coś mi się wydaje że edka puszczają w maliny producenci pluginów, omijają z daleka ten soft.

poniedziałek, 6 maja 2013, 23:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hejka, nie wiem jak kolega Jędruś daje rade z synchronizacją z kamery XF300 bo ja z XF100 nie daję. Niestety PLuralEyes jako plugin do Edius 6 nie współpracuje dobrze z plikami MXF i niestety trzeba najpierw rozczepić audio od video i dopiero później synchronizować. Trochę na piechotę ale działa.
Z tymi uaktualnieniami chyba na razie tak jest. Nie wiem dlaczego Edius jest dyskryminowany w śród programów edycyjnych, tylko premiere i premiere....tfu. A w ogóle to w Polsce Beiks rozpropagował edius i na razie tylko marketingowo.:(
Pozdro

wtorek, 7 maja 2013, 08:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona