Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 01:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Edius 6.05 i markery 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Edius 6.05 i markery
Czy można robić markery na klipie będącym na timeline ? Nie chodzi mi o markery na osi czasu ale na klipie będącym już na timeline.
Dostaję wstępny projekt i markeruję co poprawić . Wystarczy że montażysta zrobi jakaś poprawkę i już pozostałe markery się nie zgadzają. Przy przesuwaniu materiału markery się nie przesuwają.
Wiem że w oknie playera można robić markery bezpośrednio na klipie ale ja dostaję juz zrobiony projekt .

wtorek, 8 listopada 2011, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius 6.05 i markery
Jedynie w oknie playera a następnie przeciągamy na timeline i markery pozostają ale bezpośrednio to chyba niestety nie...

wtorek, 8 listopada 2011, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to lipa na całym froncie. Jak opisać projekt do poprawienia?

środa, 9 listopada 2011, 02:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zacząć poprawki od ostatniego markera i poprawiać poruszając się w stronę pierwszego, lub:
Stworzyć nową sekwencje o nazwie wskazówki, przekopiować materiał z timeline(ten do poprawienia) Ctrl+C Ctrl+V.
Wstawić nowe markery, oddać cały projekt, lub samą liste markerów.
Kupić mi piwo :D

Obrazek

środa, 9 listopada 2011, 03:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mirek - powiedz mi po co Ci tyle markerów?
A poza tym pytanie w drugą stronę - czy umiesz mi powiedzieć o ile skracasz - wydłużasz materiał?

Nie rozumiem też stwierdzenia że ktoś montuje a ty poprawiasz - skoro poprawiasz to chyba nie wysyłasz listy zmian a sam je robisz.

Kolejne pytanie to czy korzystasz z markerów typu IN - OUT czy tylko punktowych. Czy w markerach IN-OUT zmieniasz duration czy czas zostaje bez zmian?

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 9 listopada 2011, 09:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Zacząć poprawki od ostatniego markera i poprawiać poruszając się w stronę pierwszego, lub:
Stworzyć nową sekwencje o nazwie wskazówki, przekopiować materiał z timeline(ten do poprawienia) Ctrl+C Ctrl+V.
Wstawić nowe markery, oddać cały projekt, lub samą liste markerów.
Kupić mi piwo :D

Dzięki Robert za poświęcenie czasu.
Pierwsza opcja to tak troszkę dziwnie oglądać film od tyłu :D
Druga opcja - też o tym myślałem ale jest to obejście . W FCP takich problemów nie ma ... Edek ma dużo zalet , ale i niedoróbek też sporo.

Chętnie się spotkam na jakimś piwku, szkoda że tak daleko od siebie mieszkamy.

środa, 9 listopada 2011, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ma ma wad i to sporo, jak każdy inny edytor(nie ma ideału).
Natomiast moim zdaniem "pływające" markery do niech nie należą. Przyznasz że model pracy z oddawaniem projektu do akceptacji jest hmmm dziwny, szkoleniowy...
Może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie praca na sekwencjach, np. sekwencja:
-czołówka
-przygotowania
-błogosławieństwa
-Wyjazd,droga
-Parafia
-Czytanie
ITD
A na końcu złożenie klocków na jednej timeline i export.
Nie z takim rozdrobnieniem, ale osobiście właśnie tak robię, zwłaszcza jak mam fragmenty z multicam, 3DPiPami...

środa, 9 listopada 2011, 13:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

arekwp napisał(a):
Mirek - powiedz mi po co Ci tyle markerów?
A poza tym pytanie w drugą stronę - czy umiesz mi powiedzieć o ile skracasz - wydłużasz materiał?
Nie rozumiem też stwierdzenia że ktoś montuje a ty poprawiasz - skoro poprawiasz to chyba nie wysyłasz listy zmian a sam je robisz.

W zależności od sytuacji czy gość ma zlecenie tylko na montaż czy też na pełny authoring z wypaleniem płyt.
Jeśli tylko montaż to ja poprawiam i wkurza mnie jak po pierwszej czy drugiej poprawce markery się rozjeżdzają. W drugim przypadku częściowo poprawiam , ale są momenty gdzie jest więcej roboty i tu opisuję tylko. I tu mamy problem obydwaj. W Vegasie i FCP problemu nie było bo albo markery się przesuwały razem z materiałem, albo markerowało się klipy.

Cytuj:

Kolejne pytanie to czy korzystasz z markerów typu IN - OUT czy tylko punktowych. Czy w markerach IN-OUT zmieniasz duration czy czas zostaje bez zmian?

Tylko punktowych do opisywania. Generalnie montarzysta opisuje miejsca gdzie sam nie chce podejmować decyzji co z tym zrobić lub ma wątpliwości czy dobrze zrobił. Wszystko przez to że ja marudny jestem :lol:

środa, 9 listopada 2011, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

robertnik napisał(a):
Ma ma wad i to sporo, jak każdy inny edytor(nie ma ideału).

Coś o tym wiem . Pracowałem 7 lat na Premiere, 5 lat na Liquid Edition , 1 rok na Vegasie i prawie 2 lata na FCP :D . Zabieram się teraz do Ediusa. Pierwsze montaże pokazały że nie jest zły. Kiedyś próbowałem na jakiejś wersji 3,5 i stwierdziłem że lipa. Teraz po namowie kolegi zacząłem w wersji 6 i miłe zaskoczenie - jest ok. Za mało jeszcze na nim pracowałem aby stwierdzić jego wszystkie wady i zalety, ale do szybkich montaży jest ok.
Jakie ma wady według Ciebie ?

Cytuj:
Przyznasz że model pracy z oddawaniem projektu do akceptacji jest hmmm dziwny, szkoleniowy...

Tu się mylisz. Nawet przy większych produkcjach odbywają się konsultacje. Nie musisz być z montażystą aby konsultować projekt.

Cytuj:

Może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie praca na sekwencjach ...
A na końcu złożenie klocków na jednej timeline i export.
Nie z takim rozdrobnieniem, ale osobiście właśnie tak robię, zwłaszcza jak mam fragmenty z multicam, 3DPiPami...

Kwestia przyzwyczajenia. Generalnie wolę dostać projekt w całości. Do Edka muszę wyrobić sobie jakiś styl pracy.
Długo pracujesz w Ediusie ?

środa, 9 listopada 2011, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie długo, 3 sezony.
Przy pracy grupowej sekwencje wydają się być najbardziej optymalne.
Przy długim projekcie na jednej timeline(sekwencji) ciężko upilnować spójności końcówki przy zmianach na początku. Przy sekwencjach, jak coś się rozjedzie to tylko w obszarze edytowanej sekwencji, reszta jest bezpieczna.

środa, 9 listopada 2011, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mirek czy zawsze jesteś w stanie dokładnie podać czas o jaki chcesz przesunąć Markery?
Co prawda pojedynczo - ale mogę Ci je przeliczać z automatu - zewnętrznym programikiem.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 9 listopada 2011, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

arekwp napisał(a):
Mirek czy zawsze jesteś w stanie dokładnie podać czas o jaki chcesz przesunąć Markery?
Co prawda pojedynczo - ale mogę Ci je przeliczać z automatu - zewnętrznym programikiem.

Raczej ciężko za każdą poprawką patrzeć na czas . Mam pomysł aby na dodatkową ścieżkę wstawiać napisy zamiast markerów :) Jednak wiąże się to z problemem przesyłania tych napisów łącznie z projektem ( projekt dostaje mailem)

czwartek, 10 listopada 2011, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli nie musisz mieć markerów to Cię nie rozumiem.
Wystarczy że to co opiszesz ten co montuje będzie poprawiał od końca.

Jak będziesz chciał pogadać to zadzwoń - numer znasz :)

czwartek, 10 listopada 2011, 15:59
Bywalec
Bywalec

Panowie, mam mianowicie jedno pytanie: Czy jest możliwość przytwierdzenia na stałe markerów do sekwencji (nie czasu na timeline)?

Tzn. Mam np. sekwencję pierwszą gdzie montuje jakiś fragment filmu. Opisuję go sobie markerami np. przygotowania, przysięga. Na koniec montuje w sekwencji drugiej wstęp do filmu, później na sekwencji trzeciej wszystko łączę i markery giną lub jeśli je wczytam z pliku rozjeżdżają się....

czwartek, 22 grudnia 2011, 16:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]