Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 00:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 edius 6 - import .mov z sony xdcam 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post edius 6 - import .mov z sony xdcam
Witam,
mam nagrane pliki kamerą sony xdcam w formacie mov i nie mogę tych plików zaimportować do ediusa 6 ('cannot read file'). Wiem, że potrzebne są jakieś kodeki, ale nie wiem jakie. Program 'calibrated xd decode' pomaga, ale on jest niestety płatny.
Może mi jeszcze ktoś powiedzieć jak w ediusie robi się stablilizację obrazu ?
Dzięki

środa, 8 lutego 2012, 12:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: edius 6 - import .mov z sony xdcam
Z jakiego xd-cama masz te pliki? Bo powinny być MP4 a nie mov , edius bez problemów importuje pliki z ex1, 1R czy ex3, chyba cos nie teges masz z tym plikami.
Pzdr

piątek, 10 lutego 2012, 00:41
Bywalec
Bywalec

no tak nie bez problemu, bo normalnie do Bina go nie wciągniesz, a właściwie to droga trochę na piechotę bo musiałbyś z każdego katalogu (bo tak zapisuje EX1R) plik ręcznie wciągać, w Edku na liście zakładek tej gdzie jest zakładka BIN jest zakładka Source Browser, tam powinien być zdefiniowany katalog gdzie są pliki np karty nagranej na EX1R. Katalog definiujemy w menu System setings--- Importer/Exporter---XDCAM EX--- Add i tam wskazujemy katalog karty nr 1 np .

Tym sposobem z zakładki Source Browser po zaznaczeniu klipów prawym klawiszem myszy wybieramy Add tu Bin lub Add and transfer tu Bin. tym sposobem mamy klipy z EX1R w binie i wrzucamy na time line.

Dla chcących używać PluralEyes do Edka podpowiedz tak wciągnięte pliki nie będzie chciał zsynchronizować. Zastosowałem taki myk klipy z EX1R zaznaczam w binie i prawym klawiszem myszy w rozwijającym się menu wybieram Convert, wtedy pliki te przekonwertuja się do Avi .

Jeśli ktoś zna prostsze sposoby to proszę o poprawienie mnie.

Do tej pory montowałem na plikach AVCHD z AX2000 , EX1R byla dodtkowa kamera, i dlatego takie schody

poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 23:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Hmm, ja to robię tak - uruchamiam total komandera/ polecenia/szukaj -Alt+F7/wpisuje mp4 i zacznij szukać (oczywiscie jestem na katalogu BPAV) następnie wpisz do okna, kopiuje znalezione pliki do innego katalogu z którego edius ,łyka je jak młody pelikan"
Nie wiem czy to szybciej czy wolniej, w każdym razie działa - polecam i pozdrawiam

wtorek, 1 maja 2012, 10:04
Bywalec
Bywalec

No może i dobry sposób , ale ktoś mi mówił ze powinna być skopiowana cala zawartość karty na komp. W sumie ta EX1R to była na razie jednorazowa przygoda, sam używam kilku kamer AX2000, wiec nie ma tego problemu. Do kopiowania kart nagranych w AX2000 używam programu dołączonego do kamery Content Management Utility ( ten sposób jest zalecany nie ma problemu zgubionych klatek.)

wtorek, 1 maja 2012, 10:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Po dwu letnich doświadczeniach mogę stwierdzić ze to nie ma znaczenia, głównie montuje na ap5 ale i czasami w edku, nie zdarzyło mi się żebym miał problem z gubieniem klatek
Pozdr

wtorek, 1 maja 2012, 11:20
Bywalec
Bywalec

no pisza tak którzy kupują pliki z karty na żywca Total Comanderem , ja tez nie mam takich problemów.

Głownie chodzi o to ze jak kamera przerzuca podczas rejestracji z karty na kartę, to niby coś takiego może wystąpić.

wtorek, 1 maja 2012, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ludzie niepotrzebnie kombinujecie z kosmiczną ilością kart.
Sam używam do NX5'ek kart 1x64GB + 1x32GB - nigdy ta druga nie była mi potrzebna a takie zestawy dają poczucie bezpieczeństwa jeżeli chodzi o miejsce. Oczywiście tylko i wyłącznie Sandisk :)
Karty zrzucam oczywiście Sony CMU - bo tak należy - i robię to z karty - kopiowanie najpierw karty na dysk nie ma sensu - szkoda czasu. Oczywiście do montażu robię kopię na SSD :)

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

wtorek, 1 maja 2012, 18:24
Bywalec
Bywalec

NX5 nagrywa takie same pliki jak AX 2000 czyli AVCHD , a tutaj chodzi o karty nagrane za pomaca EX1R czyli format XDCAM i tutaj właśnie pojawia się malutki problem, który był opisany i moim sposobem opisanych chyba że ktoś inaczej traktuje pliki z tej kamery do edycji w Ediusie oczywiście

wtorek, 1 maja 2012, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zależy od organizacji pracy. Zawsze karty zrzucam do archiwum na dysk sieciowy RAID 1 tak jak są nagrane i dokładnie sprawdzam we właściwościach liczbę plików i wielkość katalogów. Bezpieczenstwo danych nade wszystko. Jak przychodzi czas na montaż kopiuje pliki na dysk przeznaczony na materiał w kompie montażowym metodą podobną Bogdana - w Win7 katalog z danej imprezy (wszystkie karty) - przeszukaj - mp4 - i kopiuj wklej . Z EX1 nie ma żadnego gubienia klatek.
Oczywiście można użyć ClipBroswera - tak robię jeśli montuję pod FCP
Z Nx5 nie montuje w AVCHD tylko konwertuje do avi canopusa. avchdconverter załatwia wszystko i klei podzielone pliki.

środa, 2 maja 2012, 00:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]