Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 07:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 EDIUS 6.5 kilka słów.... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post EDIUS 6.5 kilka słów....
Chciałbym się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami po kilkugodzinnej pracy z najnowszą wersją programu Edius 6.5 . Na początek informacja dla tych, którzy nie przepadali za licencją na kluczu USB, który łatwo zgubić lub zniszczyć. Programiści firmy GV powrócili do opcji aktywowania programu bez konieczności stosowania licencji sprzętowych. Instalujemy program uruchamiamy go i aktywujemy przez sieć… lub rozpoczynamy 31 dniowy okres próbny. Po uruchomieniu programu widzimy palety, które nie zostały zmodyfikowane i to chyba dobrze, bo na inne zmiany czekałem. Na początku przechodzimy do ustawień projektu i tu miła niespodzianka wreszcie dodano alpha- channel , tak długo oczekiwany i tu moja ciekawość przeniosła mnie do exportu , nie zawiodłem się można również eksportować gotowe avi z kanałem alfa. Naturalnie spróbowałem tych możliwości na linii czasu z plikami a następnie z gotowymi sekwencjami ....udało się wszystko działa. Wróćmy na chwilę do ustawień projektu, bo warto wspomnieć, że dodano wsparcie dla rozdzielczości 4K (4096/2160)oraz nową opcję "resampling method" i "3D editing". Przechodzimy do "user settings" ,pojawiła się tu zakładka, która umożliwia aktywowanie wyświetlania wszystkich klatek pliku video na linii czasu (filmstreap) .Tego brakowało wielu użytkownikom wcześniej pracującym na oprogramowaniu konkurencyjnych firm. Paleta video filtrów została wzbogacona o sabilizator obrazu dotychczas "mercalli" oraz filtr przeznaczony do edycji filmu 3D.
W menu "view" pojawił się miernik głośności sekwencji oraz "stereoscopic mode" .
W tej wersji programu ponownie rozbudowano opcję "layauter", dodano też możliwość importowania plików foto RAW i NEF. Korekcja kolorów wreszcie odbywa się 10 bitach. Po zakończeniu projekty przeważnie chcemy wyeksportować nasz materiał, teraz dodatkowo możemy stworzyć plik F4V i druga nowość dotycząca eksportu QuickTime HQ / HQX codec (Windows / Mac).
W „Burn to disc” znajdziemy małe zmiany pomagające wybrać docelowy nośnik DVD/Blu-ray oraz rodzaj materiału 2D lub 3D. Zaznaczam ,że pracowałem na wersji beta a jak będzie wyglądać finalna wersja dowiemy się po premierze programu na targach Infocomm w Las Vegas 13 czerwca. Wersja Ediusa 6.5 to ciekawa propozycja, chociaż pamiętajmy, że niedawno odbyła się premiera nowego pakietu Adobe CS6, który daje potężne możliwości a Avid, Sony Vegas czy Final Cut to nadal alternatywa do Ediusa.

piątek, 8 czerwca 2012, 12:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: EDIUS 6.5 kilka słów....
Z tego co piszesz masz możliwość testowania tej wersji.
Napisz bardzo proszę czy przy Ediusowym exporcie do mp4

Obrazek

pojawiła się już opcja ściągnięcia przeplotu.
W czasach streamu internetowego i przy tak zaawansowanym edytorze brak takiej opcji jest...
Zmienianie właściwości projektu na progresywny nie jest rozwiązaniem!
Tym bardziej że opcje widoczne powyżej(ipad) usunięcie przeplotu mają zintegrowane.
Kwiatów więcej by się znalazło, ale brak tej opcji boli mnie najbardziej, bo muszę ingerować w ustawienia projektu, a Edius przy rozbudowanych projektach(we wszystkich wersjach nie sprawdzałem) potrafi mieć z tym problem.

Z góry dzięki za odpowiedź, względnie w ramach partnerstwa popchnięcie sprawy gdzie trzeba.

Pozdrawiam

piątek, 8 czerwca 2012, 12:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Muszę Cię zmartwić w obecnej wersji nie odnalazłem opcji wyłączenia przeplotu przy mp4 .... ja do tej pory właśnie przełączałem ustawienia projektu jak napisałeś ale nie miałem z tym problemów , twierdzę jednak że opcja o jaką pytasz powinna być :) Pozdrawiam

piątek, 8 czerwca 2012, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sa dwie wersje 32 i 64 bit ?

piątek, 8 czerwca 2012, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja testuje 32 jak będzie docelowo ???

piątek, 8 czerwca 2012, 17:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

możesz wrzucić screen'a z opcją filmstrip i pokazać jak to wygląda?

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

sobota, 9 czerwca 2012, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
OK NORMALNIE JAK W INNYCH PROGRAMACH . Pozdrawiam Arku Sławek K.

Załączniki:
edius_6_5_film-mode-view_1920x1080.png
edius_6_5_film-mode-view_1920x1080.png [ 616.15 | Przeglądane 788 razy ]
sobota, 9 czerwca 2012, 16:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobra - to kolejne pytania

Jak filmstrip wpływa na prędkości odtwarzania materiału na TL - ale chodzi mi o wykorzystanie klawiszy JKL (szczególnie L) i odtwarzanie np. x8?
Czy layouter potrafi zapamiętać ustawienia poprzednio otwartego okna z layouterem?
Czy zmienili coś we wbudowanej tytularce - ot chociażby także pamiętanie sposobu centrowania?
Czy edek potrafi sam radzić sobie z materiałem z NX5'tek bez konieczności ich importowania przez sony CMU?
I pytanie o multicam'a - czy przy trybie multicam i odtwarzaniu x2 i więcej można teraz zmieniać kamerę - w edku 6.07 nie dało rady - trzeba było wracać do x1.

Jak wiesz - a co do tego to mnie znasz - ja takich pytań to mam od cholery :)

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

sobota, 9 czerwca 2012, 20:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
sprawdzę i napiszę

poniedziałek, 11 czerwca 2012, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie przydałaby się możliwość przyporządkowania odpowiednich ścieżek audio do kanałów 5.1, tak jak w Vegasie i automatyczne ustawienie klipów zgodnie z Timecode na timeline również tych audio, ale wiem że zbyt dużo wymagam :( :)

poniedziałek, 11 czerwca 2012, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fajnie by też było gdyby klipy m2ts nie miały przeliczanego dźwięku w DVD Architekcie

środa, 13 czerwca 2012, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
sa dwie wersje 32 i 64 bit ?

Oj chyba nie będzie 64 bit, bo by się tym chwalili na lewo i prawo.
Jak się wydaje to będzie, ale chyba żaden cud :(

środa, 13 czerwca 2012, 19:09
Nowy
Nowy

arekwp napisał(a):
Dobra - to kolejne pytania

Jak filmstrip wpływa na prędkości odtwarzania materiału na TL - ale chodzi mi o wykorzystanie klawiszy JKL (szczególnie L) i odtwarzanie np. x8?
Czy layouter potrafi zapamiętać ustawienia poprzednio otwartego okna z layouterem?
Czy zmienili coś we wbudowanej tytularce - ot chociażby także pamiętanie sposobu centrowania?
Czy edek potrafi sam radzić sobie z materiałem z NX5'tek bez konieczności ich importowania przez sony CMU?
I pytanie o multicam'a - czy przy trybie multicam i odtwarzaniu x2 i więcej można teraz zmieniać kamerę - w edku 6.07 nie dało rady - trzeba było wracać do x1.

Jak wiesz - a co do tego to mnie znasz - ja takich pytań to mam od cholery :)

Witam wszystkich. Mając możliwość pracy na edku 6.5 również mogę odpowiedzieć na parę pytań.
1. Filmstrip view nie wpływa na szybkość odtwarzania klipów nawet przy x8. Nie zauważyłem przynajmniej zwolnienia. Dłużej natomiast trwa wczytywanie miniatur filmstrip to oczywiste. Na przyzwoitym komputerze nie ma to większego znaczenia.
2. Wbudowana tytularka jest niemalże identyczna z poprzednią. Tak na szybko to sposób centrowania pozostał niestety ten sam. Dodano dwie nowe funkcje ustawiania tekstu.
3. Na multicamie brak zmian, tak samo co poprzednio.
4. Layouter nie zapamiętuje ustawień poprzedniego okna - no poza stworzeniem nowego presetu - ale nie wiem czy ci o to chodzi.
5. Co do NX5 to nie jestem pewien czy o to chodzi ale poprzez "Source Browser" w edku bez problemu importuje clipy.

Pozdrawiam Robert T.

piątek, 22 czerwca 2012, 10:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy jest już dostępny w sprzedaży i ile może wynosić upgrade z 5.51 do 6.5?
pzdr

piątek, 22 czerwca 2012, 11:34
Nowy
Nowy

slawekHD napisał(a):
Czy jest już dostępny w sprzedaży i ile może wynosić upgrade z 5.51 do 6.5?
pzdr

Jeszcze nie jest dostępny update. W chwili obecnej tylko przedstawiciele Grass Valley i niektórzy dystrybutorzy mają wersje trialowe 6.5. Oficjalna wersja w sprzedaży ma pojawić się w lipcu. Cena update z wersji 1-5 jeszcze nie jest podana przez GV ani nie wiadomo kiedy będzie.

Cytat z FAQ GV:
"The upgrade from EDIUS 6.0 will be available at US$299. For EDIUS 1-5 users, a promotional upgrade version will be available. Complete details will be made available on the Grass Valley website soon."

/Robert T.

piątek, 22 czerwca 2012, 11:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona