Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 07:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 EDIUS- jak wyrównać dzwięk w kanałach??? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post EDIUS- jak wyrównać dzwięk w kanałach???
pytanie do znawców ediusa czy jest jakiś filtr plugin do wyrównywania poziomu dzwieku? chodzi mi o dzwiek nagrany przy obrocie kamery gdzie wiadomo ze z obrotem kamery dzwiek sie zmienia czy jest na to jakiś plugin filtr który by to wyrównał czy pozostają reczne ustawki albo rejestrator dzwieku??

wtorek, 14 sierpnia 2012, 10:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: EDIUS- jak wyrównać dzwięk w kanałach???
Nie jestem znawcą Ediusa ale dodam że to się robi inaczej.
Użyj zestawu bezprzewodowego i podłącz się do miksera. Na jednym kanale masz czysty sygnał z tego co nadaje kapela, a mikrofon nakamerowy traktujesz jako efektowny. Czyli odgłosy bawiących się ludzi. Tak nagrane kanały miksujesz i tu dopiero edycja w Ediusie się przyda.
Chodzi o to że gdy obracasz się kamerą to zmienia się nie tylko siła dźwięku ale i jego ,,charakter" Dźwięk jest odbity od ścian. Ma większy pogłos i zniekształcenia. Raczej na poziomie edycji nie da się tego poprawić.

wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozbywamy się wtedy przestrzeni dźwięku, czy to jest mniej ważne?

czwartek, 15 listopada 2012, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Edius v6.52

Dołączę się do tematu z problemem wyrównania dzwięku.

Potrzebny jest plugin który robi za loudnes, który potrafi wyrównać kanały pomiędzy sobą już w post produkcji jak również poprawić poziom dzwięku na całej ścieżce, mam z tym czasami problemy.
Czy ktoś zna takowy?

Pytania:

Jaki poziom dźwięku powinien być przy nagraniu na płytę DVD staram się aby nie przekraczał za 0dB ale to różnie bywa.

Co robić gdy fotograf mam manie klepania lustrem w aparacie 20cm przy kamerze, wiecie jaki tego skutek.

Pozdrawiam

czwartek, 15 listopada 2012, 15:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Na kłapiącego lustrem fotografa jest tylko jeden sposób. No właściwie dwa.

Pierwszy to rejestrator podpięty pod jakiś mikser. Drugi to wykopanie fotografa z zakresu działania kamery :lol: .

Kiedyś podczas wywiadu robił zdjęcia i nie dość że przy kamerze to jeszcze błyskał brrrrr.. Ale tylko raz to zrobił. Mój wzrok "winterfresh" został odczytany prawidłowo.

czwartek, 15 listopada 2012, 20:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bez problemu pstrykanie mozna usunac w audition

czwartek, 15 listopada 2012, 20:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
bez problemu pstrykanie mozna usunac w audition

Jest do tego jakiś specjalny filtr ;) czy jak mniemam ręczna robota.
Fotkuję Canonem 1D M IV, a ten "jazgoci" niemiłosiernie. Kiedyś na Komunii nawet ksiądz mi zwrócił uwagę jak go na serii rozpusciłem :)

piątek, 16 listopada 2012, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cześć Jedrek, mając teraz Edka 6.52 powiem że brakuje mi tych bonusowych dodatków Vitascene kupiłem potrzebuje coś do audio co by a automatu wyrównywał poziom, jakiś kompresor dynamiki, myślałem że ten loudness coś daje ale to chyba tylko pokazuj jaka jest różnica dynamiki i w którym miejscu należy coś poprawić bo on nie ingeruje w materiał.
Ostatni materiał mam tak skopany dźwięk że hej i już poro czasu z nim walczę aby to jakoś poprawić, w tym materiały wyszły książkowo problemy z kierunkowością mikrofonów. Jakby to był problem tylko poziomów to nie martwiłbym się aż tak, ale ze względu na kierunkowość doszły problemy z balansem pomiędzy kanałami w zależności gdzie byłem obrócony.

koniecznie szukam jakiegoś plugina VST aby miał możliwość korekty balansów z automatu i kompresor dynamiki.

Ogólnie nie jestem zadowolony z nagrywania dźwięku przez Panasia AG-AC160 nawet z innym mikrofonów, kilka lat filmowałem Canonem nie miałem z dźwiękiem problemów, już chyba nigdy nie kupie ich sprzętu, zbyt wiele potem jest do poprawy.

piątek, 16 listopada 2012, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiedziałbym że raczej wzrosły Twoje wymagania względem dźwięku na przestrzeni czasu. Jeżeli nie korzystasz z mika wbudowanego w AC-AG160 to każda kamera zapisze dźwięk z mika zewnętrznego tak samo, albo baaaardzo podobnie.
Najlepsze rozwiązanie to rejestrator audio. jak się kapela da podpiąć i nie fałszuje to spoko. Jak nie da to gdzieś na sali kierunkowy w kapelę i jazda. Jak będzie się poprawiać dźwięk to wystarczy jeden preset na całą imprezę.
Fakt przy montażu więcej roboty, ale się opłaci.
Też bym zassał jakiegoś plugina od audio, chociaż jak chcę pogrzebać to exportuje po Wawe do Audition. Z pluginem byłoby szybciej.

piątek, 16 listopada 2012, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tym którzy nagrywają dźwięk tylko kamerą sugeruję mika Rode NT55. Akurat wykorzystuję go w innym celu, ale powinien się sprawdzić. Może daje trochę zbasowane audio, ale główną zaletą jest to że ma w komplecie dwie kapsuły - bardziej kierunkowa i dookólna. Byłem w szoku kiedy mówiąc do kabla z tyłu mikrofonu byłem tak samo słyszalny jak mówiąc do kapsuły. Polecam - nie ma wtedy problemu odwracania się plecami lub frontem do źródła dźwięku.
Niestety mikrofon monofoniczny. Można kupić NT55 Pair - trochę taniej niż każdy osobno - są wtedy podobno sparowane charakterystyką.

sobota, 17 listopada 2012, 12:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]