Teraz jest piątek, 18 października 2019, 16:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Edius 6,5-podgląd pliku z aparatu lub GoPro tnie.Z Kamery OK 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Edius 6,5-podgląd pliku z aparatu lub GoPro tnie.Z Kamery OK
Witam,
Mam problem jak montuje film z kamery to wszystko działa w najlepszym porządku, jednak jak mam materiał nagrany z aparatu canon 6d czy gopro to obraz w oknie podglądu się przycina. Jednak jak wrzucę plik na timeline i przerenderuje to działa ok. Jednak taka robota to nie robota. Co może być przyczyną? Ktoś miał podobny problem, jak sobie z nim poradzić?

W adobe premiere pro wszystko działa jak należy.

środa, 27 sierpnia 2014, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Edius 6,5-podgląd pliku z aparatu lub GoPro tnie.Z Kamery OK
jaki konfig z uwzglednieniem podzialu dyskow ?

środa, 27 sierpnia 2014, 17:43
Nowy
Nowy

Chodzi o komputer?

Konfiguracja nie jest najsłabsza: jest to laptop toshiba p500, i7, 8GB ramu, dysk 500 Gb ssd,
Normalnie w odtwarzaczu windowsa itp. wszystko działa idealnie.
W ediusie materiał z kamery canona też na podglądzie działa płynnie, tylko materiał z aparatu i kamery gopro tnie na podglądzie. Ciężko coś wybrać i wyciąć.

Jak sciągnałem trail adobe premiere to wszystko działa płynnie na podglądzie.
Kupiłem ediusa i wpadłem na mine... :(

środa, 27 sierpnia 2014, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

edius ma duzo mniejsze wymagania od premierea, wiec ewentualnie to moze byc klopot po pierwsze dyskow, wszystko jest pewnie na jednym, system, wirtualna , montaz i materialy - to lipa, (mozesz na usb 3.0 podlaczyc do edycji dysk zew. zeby szlo lepiej), po drugie bajzel w windowsie, czyli 10-tki uslug ktore dzialaja a w trakcie montazu nie powinny, po trzecie sprawdz czy mozesz zmniejszyc jakosc podgladu, w premierze moze masz ustawiona 1/4 wielkosci i 1/4 jakosci i dlatego sobie smiga, tego nie sprawdze bo edius sie na moich amdekach nie instaluje

środa, 27 sierpnia 2014, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obawiam się , że koledze chodzi o to , że gdy wciśnie w ediusie play, podgląd jest ok , problem jest tylko gdy przegląda materiał ręcznie za pomocą myszki to wtedy występuje brak płynności . Gdy zaczyna , bądz otwiera projekt ma prawdopodobnie taki mały dymek w rogu na dole.
Czy o to chodziło koledze Pochuu?
Mam ten sam problem i nie znalazłem na to rozwiązania mimo , iż komputer jest dość mocny a wszystkie dyski są SSD

Załączniki:
ff.jpg
ff.jpg [ 16.9 | Przeglądane 3912 razy ]

czwartek, 28 sierpnia 2014, 00:27
Nowy
Nowy

Nie, mam inny problem.
Gdy mam materiał pochodzący z kamery to gdy nacisnę Play to obraz jest płynny. Dzięki czemu mogę sobie zaznaczyć szybko wybrany fragment filmu. Natomiast jak mam materiał pochodzący z aparatu lub kamery gopro chociaż znajduję się w tym samym katalogu co materiał z kamery to gdy wcisnę Play to obraz na podglądzie tnie, że ciężko coś wybrać. Dopiero jak wrzucę np. cały fragment na timeline i przerenderuje go to obraz jest płynny.

czwartek, 28 sierpnia 2014, 10:39
Stały bywalec
Stały bywalec

vgrzes napisał(a):
Obawiam się , że koledze chodzi o to , że gdy wciśnie w ediusie play, podgląd jest ok , problem jest tylko gdy przegląda materiał ręcznie za pomocą myszki to wtedy występuje brak płynności . Gdy zaczyna , bądz otwiera projekt ma prawdopodobnie taki mały dymek w rogu na dole.
Czy o to chodziło koledze Pochuu?
Mam ten sam problem i nie znalazłem na to rozwiązania mimo , iż komputer jest dość mocny a wszystkie dyski są SSD

No właśnie ja też mam taki dymek i też na "przejeżdżaniu" myszką na timeline na pliku go pro tnie obraz.

Intel Core I7 2600K | Asus P8Z68-V PRO | 8GB 1600MHz Corsair CL9 | Goodram C40 120GB SYSTEM i 2x40GB RAID 0 INTEL SSD na cache systemowy+500GB HDD Samsung F3 + 1TB WD RED+1TB WD GREEN | Gigabyte Radeon HD6850 Wind Force | OCZ MOD XStream Pro 700W

czwartek, 18 września 2014, 10:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]