Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 07:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 TMPGEnc Movie Plug-in AVC for EDIUS Pro 7 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post TMPGEnc Movie Plug-in AVC for EDIUS Pro 7
Jako że popularność urządzeń mobilnych rośnie wprowadzam do standardu MKV.
Przy czym istotne nie jest czy to MKV, czy MP4 istotna jest jakość przy jak najmniejszym bitrate.
Edius w tej konkurencji nie przedstawia wartości, które uszły by za przyzwoite...
Googlując i szukając rozwiązania trafiłem na TMPGEnc Movie Plug-in AVC for EDIUS Pro 7, zainstalowałem, przetestowałem i chcąc podsumować to jednym słowem najodpowiedniejszym będzie WOW!

Projekt 1920x1080 50i, po korekcji koloru(Color Balance, YUV Curve i czasem Chrominance na pojedynczych kolorach). Ustawienie exportu

Obrazek

Obrazek

Tu zauważyłem dopiero przy wstawianiu printscreenów 250 to przegięcie 30-60 wydaje się wartością do przetrawienia przez słabsze urządzenia mobilne.

Obrazek

I po zaznaczeniu tej opcji sam wstawia chaptery :)

Obrazek

Niestety nie wstawia nazw chapterów i trzeba to poprawić później w jakimś muxerze, ale wydaje się że na chapterach wstawia klatki kluczowe i przeskok do rozdziału nie skutkuje pixelozą, co jest wyjątkowe na tle innych muxerów.

Exportowałem 5min 37s i 17 klatek, co trwałe 30min :) i dało plik o wielkości 119MB i naprawdę przyzwoitej jakości. Jestem zaskoczony efektami.
Oczywiście czas exportu potrafi dość skutecznie przytemperować chęci podniesienia jakości....
Na pocieszenie potrafi używać Quick Sync Video, ale aktualnie nie mam takiego procesora, więc jak i czy działa...

Polecam przynajmniej przetestować, bo efekt jest tego wart.

PS
By zaimportować taki klip do Ediusa, oczywiście trzeba go rozmuxować...

sobota, 1 listopada 2014, 16:52
Moderator
Moderator

Post Re: TMPGEnc Movie Plug-in AVC for EDIUS Pro 7
No tak, ale gdyby miał wsparcie CUDA, nazywanie chapterów, to nikt kto ma Ediusa, nie kupił by
TMPGEnc Authoring Works 5. :wink:

sobota, 1 listopada 2014, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Robert jak masz plik źródłowy to zapodaj - ja mam starego i7 2600K i zapuszczę dla porównania (najlepiej z projektem żeby był komplet)

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 5 listopada 2014, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pełna wersja tylko 63$ :mrgreen:
Program można "przyspieszyć sprzętowo" jeśli posiadamy kartę Canopusa FirecoderBlue lub WinFast PxVC1100. Prośba taka sama do Roberta - wrzuć gdzieś plik źródłowy to zrobimy testy na różnych komputerach.

----------------------------------------
2 x Xeon E5-2630V2/ Asus Z9PE-D8WS/ 64GB DDR3 Corsair / nVidia GTX 980 4GB / BD-R Plextor / SSD Plextor 512GB / 2x1TB SSD Samsung Evo 840/ Win 8.1 PRO 64bit / Enermax 1250 W / Adobe CC / Edius PRO 7.4 / Sony NEX-FS700R / Sony A7s.

środa, 5 listopada 2014, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie za bardzo wiem o co w ogole chodzi z tym tematem, mkv to nie zaden standard tylko zwykly kontener, material jest enkodowany do h264 co wlasciwie robi kazdy program juz od lat i .... i wlasnie co ?

środa, 5 listopada 2014, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do x264 i Edius z h264 przy takim bitrate robi... Minecrafta. Notabene do Premiere też jest taki plugin.
Nie wystawie Koledzy Wam źródeł, bo to wesele i aktualnie je kończę...
Nie jest istotny konkretny projekt, tylko efekty jakie daje export tą wtyczką w 2 przebiegach. Być może nasze wyniki będą się różnić, ale i tak będą to wartości nieosiągalne dla standardowego exportu z Ediusa.
Apropo ceny to $78,95, ta niższa to dla posiadaczy już jakiejś licencji.

środa, 5 listopada 2014, 17:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

podobne kiedys rzeczy czytalem o procoderze...

wez jakis dobrze nagrany kawalek , zrob plik wynikowy przy tych ustawieniach , potem ten sam kawalek z ediusa z jego natywnym enkoderem, podwies to gdzies i bedziemy testowac bo tak to mozemy sie tylko odnosisc do twoich subiektywnych opinii

środa, 5 listopada 2014, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla czego sądzisz że zależy mi na odnoszeniu się do moich subiektywnych coś tam?
Przetestowałem i zasugerowałem że wtyczka jest warta przynajmniej testów.
Nie pracuję ani w GV, ani TMPGEnc i nie ma w tym co pisze marketingu, a rzeczywiście subiektywne obserwacje użytkownika.
Jeśli z jakichkolwiek powodów ktoś nie chce sprawdzić jak działa wtyczka to tego robić przecież nie musi.

środa, 5 listopada 2014, 17:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przeciez zaproponowalem porownanie do innych enkoderow przy tych samych ustawieniach, nie moge zainstalowac ediusa, tmpeg encodera w system nie bede wrzucal wiec prosze o probke Ciebie skoro juz robisz takie porownanie

środa, 5 listopada 2014, 17:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pracuje. Aktualnie exportuje 1h 11min własnie przej Ediusowy AVC. Już 56min i pisze że zostało 3h 30min... Później authoring 2 DVD i przepakowywanie do MKV i wstawianie chapterów. To wszystko na jutro...
Zwyczajnie więc nie mam czasu na testy. Ponadto nie jetem operatorem i nie wiem czy uzbieram z tego co już mam jakieś klipy nadające się do takich publicznych testów...

środa, 5 listopada 2014, 18:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1h 11min eksportuje się ponad 4h ? Czy dobrze przeczytałem ? 8O
To z jakiego formatu do jakiego tyle to trwa ? Coś strasznie długo !

środa, 5 listopada 2014, 18:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pracuje na komputerze z sygnaturki. Tak przyjdzie czas w końcu na zmianę, ale nie chcę "gluta" pod czapką, a jednocześnie chcę zintegrowaną grafikę. W końcu będę musiał zmienić podzespoły, ale puki działa, a Intel na rynek pcha procki z pastą...
Jeszcze wytrzymuję. Zresztą menu na jedną płytę w AE też robi mi się koło 3h i na Haswellach jest bardzo podobnie, bo sprawdzałem te same projekty.

środa, 5 listopada 2014, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sciagnalem trial i sprawdzilem co to jest warte...

U mnie: przy minimalnie lepszej jakosci w ruchu przy takim kiepskim bitrate liczy 3-4 razy dluzej niz adobe media encoder, dla osoby z zew. nie poinformowanej o roznicach w jakosci materialu efekt jest nie do zauwazenia.
Jedyna zaleta tego encodera to bardzo rozbudowany dostep do funkcji tego kontenera, jednak przy takim czasie renderowania szybciej bedzie calosc wyeksportowac do jednego pliku w jakosci bezstratnej (bm 10 bit na przyklad) i zrobienie tego samego w media coderze.
Druga zaleta to to, że liczy na maxa na wszystkich rdzeniach, takze dla kogos kto ma duzo rdzeni albo dwa proce i wiecej moze byc niezla alternatywa.
Niestety zero wsparcia GPU i stad pewno roznica do "gołego" media encodera bo ten jedzie i procesory na 70-80% i gpu na 60-90 przy tym liczeniu

środa, 5 listopada 2014, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Strasznie długo przelicza ... Może robi to szybciej jeśli dysponujesz kartą WinFast'a Spurs engine albo Canopus Firecoder Blue.

"Computers equipped with a SpursEngine device such as Grass Valley's FIRECODER Blu or Leadtek's transcoding card can utilize their high-speed H.264/AVC encoding circuits and the "Super Resolution" function that allows upscaling from SD to HD resolutions.
Likewise, computers equipped with second generation or later Intel® Core™ processors with Intel Media SDK (Quick Sync Video) can utilize it for hardware H.264/AVC encoding."

czwartek, 6 listopada 2014, 18:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak z ciekawości zerknąłem ile kosztują te karty. Podoba mi się cena firecodera :) :mrgreen:

czwartek, 6 listopada 2014, 20:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona