Teraz jest niedziela, 17 stycznia 2021, 05:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Avid XpressPro i eksport 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Avid XpressPro i eksport
Mam do was pytanie, o to jak wyeksportować np. do AVI'ka czy do formatu ktory możnaby nagrać na DVD zmontowany fragment w XpressPro? Co zrobic, krok po kroku?
Czy musze robic Audio Mixdown i Video Mixdown?
Co wybrac zeby wyesportowac MPEG2?

czwartek, 13 października 2005, 02:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli chcesz zrobic DVD bezposrednio z Avida a nie masz DVD Sonica to robisz Video i Audio Mixdown zaznaczasz sekwencje w ktorej sa mixdowny w odpowiednim binie i file -> Send to -> DVD. Exportowac po prostu sie nie da. Drugi sposob to export do QT Reference i przerobienie na Mpeg-2 w zewnetrznym programie np. Sorenson Squezze.

czwartek, 13 października 2005, 06:52
Nowy
Nowy

Ale w AVID XpressPro nie ma file -> Send to -> DVD - chyba że jestem ślepy? w Avidzie 3.5 pamietam ze była taka opcja, ale w 4.5 nie widzie jej w menu File! Jest tam export, send to i import....
Czyli zostaje druga opcja...
Mam jeszcze pytanie o to czy w Avidzie, tak jak w innych programach wklaja sie miedzy sekwencje przejście i jak ustawic pozim audio dla poszczegolnych blokow, tzn. jak wyciszyc np. pod koniec audio i jak "wyciagnac" np. setke?

czwartek, 13 października 2005, 10:43
Nowy
Nowy

Mam jeszcze pytanie o to czy w Avidzie, tak jak w innych programach wklaja sie miedzy sekwencje przejście i jak ustawic pozim audio dla poszczegolnych blokow, tzn. jak wyciszyc np. pod koniec audio i jak "wyciagnac" np. setke?[/quote]

he he dobre....

środa, 17 października 2007, 00:09
Stały bywalec
Stały bywalec

nie wiem czy oto Ci chodzi, ale między np. dwiema sekwencjami złączonymi na jednym timeline możesz zrobić przejście. Jeżeli chodzi o dźwięk to : TOOLS-Audio MIX i ustawiasz ogólną wartość poziomu dźwięku dla określonego klipu audio lub grupy lub zaznaczasz daną ścieżkę, odznaczasz strzałki naciskasz klawisz n stawiasz kropkę-znacznik i ustawiasz poziom góra dół, z altem kropkę przesówasz lewo prawo

środa, 17 października 2007, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najwygodniej do QT Reference i później zewnętrznym kodekiem dalej,

pozdrawiam

środa, 17 października 2007, 12:10
Nowy
Nowy

Oprócz sposobu jak opisał APT istnieje też możliwość regulacji dźwięku na 'żywo'.
Wybieramy Tools-Audio Mikser. Zaznaczamy w mikserze ścieżki audio np A1 i A2 (Track Selection Menu) zaznaczamy Gang (pod ścieżkami, aktywny podświetla się na zielono) wciskamy w mikserze Record.Klawiszem L z klawiatury uruchamiamy Play regulujemy poziom dźwięku suwakami miksera, po regulacji wyłączamy record. Dysponuję tutorialem o pracy z dźwiękiem innym niż dodawanym fabrycznie(duży plik 42.8 Mb) moja poczta to przełknie, mogę przesłać na priv.

czwartek, 18 października 2007, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zaznaczasz daną ścieżkę, odznaczasz strzałki naciskasz klawisz n stawiasz kropkę-znacznik i ustawiasz poziom góra dół, z altem kropkę przesówasz lewo prawo

jestem nowy w świecie avida i ucze sie go metodami prób i błedów. Nie bardzo rozumiem o co chodzi w odznaczeniu strzałek??? czy ktos moze mi szybciutko w skrócie wyjaśnic gdzie mam odznaczyc te strzałki... :roll: z góry dziękuje :roll:

sobota, 3 listopada 2007, 17:12
Stały bywalec
Stały bywalec

poniżej timelinu masz dwie strzałki. jedna żółta i druga czerwona. najprościej mówiąc: przy włączonej żółtej dany klip możesz wstawić między istniejące już klipy rozpychając je lub usunąć klip łącząc jednocześnie pozostałe, a czerwona jest odwrotnością funkcji żółtej. To jedynie duży skrót, pokombinuj z opcjami.

sobota, 3 listopada 2007, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 5 listopada 2007, 01:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]