Teraz jest piątek, 15 stycznia 2021, 20:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Zostałem fanem Avid'a ;) teraz gdzie go kupić? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zostałem fanem Avid'a ;) teraz gdzie go kupić?
Witam

Zapoznałem się ostatnio już znacznie bardziej z systemem Avid i bardzo mi się spodobał, przechodzę na niego... W związku z czym chciałbym sobie kupić, ale nie wiem za bardzo gdzie w Polsce można to zrobić? I czy może ktoś z Was sprowadzał już może z zagranicy, bo pewnie tak byłoby taniej.

Pozdrawiam

poniedziałek, 8 maja 2006, 16:07
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.avid.com/forms/Locate.asp - kliknij w "find a reseller" i odszukaj Polski

albo:

http://www.bhphotovideo.com/bnh/control ... =&ci=10824

albo:

http://www.avidstore.com/roe/index.cfm? ... N=41597588

Powodzenia!

poniedziałek, 8 maja 2006, 21:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziękuję za odpowiedzi, tak więc prawdopodobnie kupię Avid przez ebay...
I teraz zastanawiam się nad wersją 4.5 xpress pro... i jaka jest jej różnica w stosunku do tej wersji HD (5x) ? Czy warto dopłacać do droższej wersji, chociaż nie wiem czy jestem aktualnie w stanie wykorzystać możliwości nowszej wersji, a i zasobność portfela mam ograniczoną...

Pozdrawiam

środa, 10 maja 2006, 22:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Zasadnicza różnica tkwi w ilości obsługiwanych projektów. Dochodzą projekty HDV i HD. Można więc przygotować filmiki w wysokiej rozdzielczości. Pojawiły się też dodatkowe opcje w palecie efektów i drobne zmiany w możliwościach edycyjnych (klawiszologia). I w zasadzie to tyle. Jedna rzecz z pośród efektów jest pożyteczna, jaka pojawiła się od wersji 5.0 - FluidFilm Progressiv - czyli filtr do usuwania przeplotu. Dobrze pracuje, choć długo.

Pzdr!

środa, 10 maja 2006, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Właściwie miałem plan później zupgradeować do hd, ale właściwie to może być droższe niż kupienie od razu wersji 5... poza tym mam kamerę, która obsługuje dodatkowo hdv, więc może się to komuś przydać... i teraz mam pytanie, czy każda wersja 5x jest już HD?
Znalazłem np. wersję pudełkową z wersją 4x do makówki oraz 5x do peceta... czyli ta wersja PC jest już z obsługą HD?
Oraz co to jest "Avid Xpress Studio Essentials"? W zestawie jest avid xpress, avid fx, avid 3d, oraz avid dvd... czy to są jakiejś dodatkowe programy, czy książki z instrukcjami do wykonywania tychże operacji za pomocą avida???

Pozdrawiam

czwartek, 11 maja 2006, 10:43
Stały bywalec
Stały bywalec

czwartek, 11 maja 2006, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Essentials to okrojona wersja Studio. Bez protoolsow z tego co pamietam. To oddzielne programy. Co do Avida 4.5. Upgrade do wersji HD (5xx) kosztuje 50 euro.

piątek, 12 maja 2006, 00:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja zostałem fanem FINAL CUT EXPRESS!

Brawo! :wink: :mrgreen:

Ja też generalnie jestem fanem Mac'a. Final Cut Pro doskonale "robi koło pióra" Avidowi co w konsekwencji powoduje, że stać mnie było na zakup XpressaPro. Konkurencja to baaardzo zdrowa sprawa :mrgreen:

Muchomor. Sprawa wygląda tak: Każdy zakup oprogramowania Avida to kupno licencji na jego użytkowanie. Otrzymujesz więc numer swojej licencji wraz z kluczem hardware (USB). Na podstawie tych numerów, rejestrujesz się na stronie internetowej Avida i dostajesz dostęp do serwera, z którego możesz pobierać kolejne wersje programu. Tzn.: jeśli kupisz np.: wer. 5.1.1 to możesz zaraz zassać np: 5.2.0 albo 5.2.4
Materiał z kamer HDV może być obrabiany dopiero od wersji właśnie 5.2.0, wcześniejsze pozwalały zakładać tylko projekty HD.
Do dzisiaj żadna wersja Xpressa na Mac'a nie miała opcji HD. Zmienia się to dopiero teraz po NAB-ie. W czerwcu wejdzie do sprzedaży. Jeśli teraz nabędziesz wersję 5.x to po dopłacie 50$ otrzymasz wer. 5.5. Nie ma znaczenia platforma PC czy Mac, licencja daje możliwość ściągnięcia softu na obie maszyny.
Jak kupowałem Xpress'a 4.0 to na płycie instalacyjnej miałem właśnie dwie wersje - PC i Mac.

Muchomor napisał(a):
W zestawie jest avid xpress, avid fx, avid 3d, oraz avid dvd

To są programy uzupełniające do zasadniczej części edycyjnej. Dają spore możliwości obróbki efektownej. Część integruje się z Xpressem a inne odpalasz osobno. Istnieje jednak możliwość konfiguracji tak, aby sterowane były wprost z paska zadań Xpressa.
Avid FX to po prostu, Boris FX i to mocno rozbudowany. Avida 3D nigdy nie odpalałem, bo to poza moimi potrzebami a Avid DVD to SonicReelDVD przebrany w skórkę Avidową.

Polecam bliższe zapoznanie się z zakamarkami witryny avid.com. Sporo informacji można wygrzebać i to bez specjalnej znajomości angielskiego.

Powodzenia!

piątek, 12 maja 2006, 00:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Ale przesiadka z AP6,5 była mało elastyczna, różnice są spore, filozofia obsługi jest inna i jeżeli ktoś przyzwyczaił się do AP to musi zmienić sporo swoich nawyków. Teraz APPLE wyciągnęło kolejny raz rękę do użytkowników systemu znanego z PC, więc można się spodziewać większego zainteresowania MAC OS X, tym bardziej, że APPLE chce oficjalnie wejść na rynek Polski.

Pozdrawiam wszystkich legalnych montażystów.

piątek, 12 maja 2006, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.dve.pl/advanced_search_resul ... id&x=0&y=0

piątek, 12 maja 2006, 14:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Luka_Brazzi: A gdzie mogę kupić ten upgrade za 50 euro?

pozdrawiam

poniedziałek, 15 maja 2006, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

50 euro kosztuje na stronie Avida upgrade z wersji 4.x pro do wersji 5.x HD.

poniedziałek, 15 maja 2006, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Avid z Mojo czy bez?
Hej

Mam jeszcze pytanie czy lepiej kupić avid z mojo czy bez?
W perspektywie będę rozbudowywał komputer... mam zamiar zmienić procesor na D930... płytę i dokupić ramu...
Za cene rozbudowy komputeraz mogę jednak dokupić mojo...
I zastanawiam się jaki jest skok jakościowy i czy np. z mojo i moim komputerem (w opisie) działałby avid lepiej niż bez mojo z nowym... tym bardziej, że grafika (quadro fx) sprzętowo wspiera avid...

ewentualnie mogę też kupić avid studio... ale tez nie będzie pieniędzy na mojo... ale może to oprogramownie będzie przydatne... w zestawie jest od razu FX i program do authoringu...

Proszę o poradę...

Dziekuję i pozdrawiam

czwartek, 25 maja 2006, 12:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Weź Avida z Mojo, praca jest duuuzo wygodniejsza

czwartek, 25 maja 2006, 13:21
Nowy
Nowy

Post Re: Zostałem fanem Avid'a ;) teraz gdzie go kupić?
Witam serdecznie

Posiadam spora oferte poleasingowych systemow AVID, oraz oryginalne softy Xpress Pro, studio, HD inne, BoBy, karty, extendery, rownież mojo. Zainteresowanych prosze o kontakt na maila. cienki7@wp.pl

wtorek, 13 czerwca 2006, 01:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]