Teraz jest sobota, 16 stycznia 2021, 02:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 polskie litery w Avid Xpress Pro 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post polskie litery w Avid Xpress Pro
Hej,
Poszukuję pomocy w sprawie wprowadzenia polskich liter w napisach w Avidzie. Zazwyczaj robiłam napisy w Photoshopie i importowałam do Avida. Nie było żadnego problemu. Tym razem jeden zleceniodawca zażyczył sobie napisy na obrazie. Szybko zorientowałam się, że nie mogę wprowadzić polskiej litery typu ą, ę, ż w programie. Próbowałam
skopiować pożądaną literę spoza programu, ale ten zabieg się nie powiódł. Oczywiście przejrzałam wszystko na temat napisów w pomocy Avida, ale niestety tam również nie znalazłam rozwiązania. Zwracam się więc do was z prośbą o pomoc. Może ktoś z was jest bardziej zaawansowany w temacie napisów i byłby w stanie poradzić mi, co mam zrobić w takiej sytuacji. Z góry dziękuję/idiosyncrasy

wtorek, 4 września 2007, 18:56
Stały bywalec
Stały bywalec

ja pisze sobie polskie litery w notatniku i potem tylko ctrl c - ctrl v i nie ma problemow , niewiem czy jest inna metoda

pozdrawiam

wtorek, 4 września 2007, 20:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

miałem problem z ć a reszta była ok. Okazało się że podczas instalacji karty graficznej instalowały się jeszcze jakieś duperele.
Teraz zainstalowałem samiuśki sterownik i nic więcej!
Wszystko chodzi i to akurat w Avidzie.
Srawdż czy w notatniku masz wszystkie znaki a jak nie to sprawdż jeszcze w tablicach znaków czy są. Jeśli tak to masz podobny problem do mojego. Zaznaczam że do Avida nie instalowałem żadnych wtyczek z polską czcionką.

wtorek, 4 września 2007, 20:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: polskie litery w Avid Xpress Pro
idiosyncrasy napisał(a):
Hej,
Poszukuję pomocy w sprawie wprowadzenia polskich liter w napisach w Avidzie. Zazwyczaj robiłam napisy w Photoshopie i importowałam do Avida. Nie było żadnego problemu. Tym razem jeden zleceniodawca zażyczył sobie napisy na obrazie. Szybko zorientowałam się, że nie mogę wprowadzić polskiej litery typu ą, ę, ż w programie. Próbowałam
skopiować pożądaną literę spoza programu, ale ten zabieg się nie powiódł. Oczywiście przejrzałam wszystko na temat napisów w pomocy Avida, ale niestety tam również nie znalazłam rozwiązania. Zwracam się więc do was z prośbą o pomoc. Może ktoś z was jest bardziej zaawansowany w temacie napisów i byłby w stanie poradzić mi, co mam zrobić w takiej sytuacji. Z góry dziękuję/idiosyncrasy
a nie da sie w avidzie zrobić napisów na kanale alpha? tworzysz plik psd przezroczysty wrzucasz do avida ustawiasz kanał alpha i powinno śmigać. (nie znam avida teoretyzuje biorca doświadczenia z adoba, ale nie zaszkodzi chyba sprobować)

W najgorszym przypadku mozna sprobowac na greenscreen lub bluescreen.

wtorek, 4 września 2007, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post litery
dzięki wszystkim za odpowiedź
w międzyczasie odkryłam sposób z kopiowaniem z notatnika za pomocą ctrl+c
ale w każdym razie
wielkie dzięki/idiosyncrasy

wtorek, 4 września 2007, 21:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Można i nawet bez kanałów, PSD i tak jest przeżroczyste. Robiłem tak zawsze w UMSP8. Pędzelek plus ogonek i już miałem ćśż itp. Ale co z napisami końcowymi? Wtedy robi się zazwyczaj przewijane napisy bo stałe stwarzają wrażenie że film się dopiero zaczyna.
Przy okazji masz blisko z Rybnika do Strumienia, zapraszam na małe piwko!

wtorek, 4 września 2007, 21:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ale co z napisami końcowymi? Wtedy robi się zazwyczaj przewijane napisy bo stałe stwarzają wrażenie że film się dopiero zaczyna.
Przy okazji masz blisko z Rybnika do Strumienia, zapraszam na małe piwko!
na upartego mozna wrzucic to na motion i puszczac warstwa po warstwie w gore czy w dol :P Kombinacji jest sporo wszystko zelezy od pomyslowosci tworcy :] (dlatego najcenniejszy jest pomysl)

A co do piwka to chetnie jak sie tylko spotkamy :D Pozdro dla ziomka :D

wtorek, 4 września 2007, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trzeba zmienić interpretację klawisza "Alt"

pozdrawiam
M.

wtorek, 4 września 2007, 23:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Proponuję skorzystać z darmowego oprogramowania, znajdującego się na tej stronie. Chodzi o sterownik "Mocny Akcent". Dodaje on nowe możliwośći obsługi klawiatury.

środa, 5 września 2007, 00:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Settings – Interface – General – uaktywnić Windows Standard Alt Key Bahavior.

środa, 5 września 2007, 21:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]