Teraz jest poniedziałek, 18 stycznia 2021, 07:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 gdzie kupic? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post gdzie kupic?
Witam....orientujecie sie gdzie mozna tanio zakupic AVID'ka? jakies linki?

czwartek, 4 grudnia 2008, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: gdzie kupic?
www.avid.com/store aktualnie około 8700zł brutto
można poszukaćteżna ebay.com oraz na allegro.pl

pozdrawiam
Muchomor

wtorek, 9 grudnia 2008, 12:41
Nowy
Nowy

Możesz jeszcze zamienić nowszą wersję programu Avid Xpress Pro na Avid Media Composer 3.0 za 395$.

A jeżeli masz jakiegoś znajomego studenta filmówki w Stanach albo pracownika na uczelni to wogóle kupisz Avida za grosze.

Pozdrawiam

Łukasz

środa, 17 grudnia 2008, 20:23
Nowy
Nowy

Odnośnie zniżki dla studentów

http://www.avid.com/products/Media-Comp ... /index.asp

poszperaj w prawej kolumnie - znajdź Avid Education Discount i Educational Resellers i ciach!!!...Masz Avida kilkakrotnie taniej.!!!!

zwykle nie udzielam takich rad na internecie, ale ostatnio miałem urodziny!!!

Pozdrawiam

Łukasz

środa, 17 grudnia 2008, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
super rada, przecież to żadna tajemnica ;)
wersjęedukacyjną możesz sobie kupić na ebay, ale nie możesz jej używać komercyjnie...

Pozdrawiam
Muchomor

czwartek, 18 grudnia 2008, 14:00
Nowy
Nowy

Ha,
Jak zwykle cenna uwaga Muchomor :wink:

Mam tylko niejasność w jednej kwestii w tym względzie. Może więc pomożesz mi tutaj.
Otóż zastanawiam sie jak i kto weryfikuje to, czy używasz Avida do zastosowań komercyjnych czy nie i co oznacza w tym przypadku termin 'zastosowania komercyjne'. Przez 'zastosowania komercyjne' rozumiem przede wszystkim i również montaż jakiegokolwiek materiału na Avidzie i sprzedaż tego materiału. Choć mogę się mylić...

Właśnie z powodu tej niejasności napisałem, że zwykle nie udzielam takich rad bo nie mam zamiaru wprowadzać kogoś w błąd a tym bardziej namawiać do krętych działań.
Z drugiej strony, każdy kto mniej lub bardziej profesjonalnie zajmuje sie montażem, wie że wydatek rzędu kilku tysięcy, tym bardziej na początku działalności filmowej, to dość istotna kwestia. Stojąc więc przed dylematem czy np. kupić Canona XH A1 albo Maca Pro, czy też oprogramownie w niespełna tej samej cenie - wybierze raczej to pierwsze czyli sprzęt.

Kilku znajomych, którzy zakupili rzekomo oryginalne kopie Avida na ebayu po okazyjnej cenie - mają często kłopoty z rejestracją. To też inna kwestia.

Inni znajomi, ci, którzy trochę lepiej prosperują, zakupili oryginalne wersje i czerpią pełny serwis z racji rejestrowania i posiadania oryginałów.

Większość jedzie krętymi drogami posługując się wersją 'koleżeńską'.
Słowem każdy orze jak może.

Myślę sobie zatem, że z budżetowego punktu widzenia najlepiej poznać jakiegoś menadżera w Avidzie i niech na święta da w prezencie kopię za darmo!!!

Pozdrawiam
Łukasz

piątek, 19 grudnia 2008, 07:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W Polsce musisz mieć fakturę na program, którym pracujesz (no chyba, że freeware to jest kłopot ;) generalnie akademicki avid poza brakiem programów z pakietu wyświetla "academic version" na górze ekranu. Mogą go używać studenci i wykładowcy, ale bez czerpania korzyści majątkowych.
Legalny jest też właśnie dla nauczycieli i nie wiem tutaj czy oni mogą go legalnie używać.

Pozdrawiam
Muchomor

poniedziałek, 1 czerwca 2009, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]