Teraz jest sobota, 16 stycznia 2021, 20:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Avid MediaFiles. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Avid MediaFiles.
Czy można bezpośrednio do projektu zaimportować mxf z folderu Avid MediaFiles ? Starciłem projekt i prawdopodobnie w tym folderze mam te moje klipy.
Będę zobowiązany za pomoc.
Pozdrawiam
ZF

środa, 22 września 2010, 18:00
Nowy
Nowy

Post Re: Avid MediaFiles.
Nie można zaimportować plików mxf z katalogu Avid MediaFiles. A to dlatego, że program wciąż je widzi w swoich zasobach. Nie ma zresztą takiej potrzeby żeby je importować. Wystarczy sięgnąć z poziomu jakiegokolwiek projektu do zakładki Tools i wybrać narzędzie Media Tool. Jest to okno pozwalające na odczyt wszelkich zasobów audiowizualnych programu, zawartych w katalogach Avid MediaFiles i OMF MediaFiles.

Jak otworzysz tę opcję, możesz załączyć do skanowania wszystkie dyski i wszystkie projekty. Program ujawni więc co ma na dyskach. Tak odnajdziesz swoje materiały. Można je wtedy przeciągnąć do binu w projekcie w którym właśnie jesteś.

Tak więc utrata projektu nie oznacza utraty mediów! Projekt to tylko informacja gdzie i jak mają być czytane twoje materiały AV.

I najważniejsze! Jak straciłeś projekt? Skasowałeś katalog? Avid ma specyficzną formę zabezpieczenia projektu. Na dysku systemowym ukrywa katalog Avid Attic. Do tego katalogu zapisuje w plikach kopie wszystkich binów z danego projektu. Jeśli więc dotrzesz do Attica znajdziesz tam zapisane z datami kopie ostatnio używanych projektów i binów. Wystarczy dotrzeć do ostatnio nadpisanych plików (data). Dopisać rozszerzenie .avb i plik bekapowy zamieni się w bin. Tak przetworzony plik-bin można otworzyć w avidzie za pomocą komendy open selected bin.

Powodzenia. J.

środa, 22 września 2010, 23:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Obawiam się jednak, że to wszystko już szlag trafił bo od tego momentu jak to mogło się wydarzyć robiłem różne sztuczki z komputerem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
ZF

piątek, 24 września 2010, 15:02
Bywalec
Bywalec

ZFigas napisał(a):
Dzięki za rzeczową odpowiedź. Obawiam się jednak, że to wszystko już szlag trafił bo od tego momentu jak to mogło się wydarzyć robiłem różne sztuczki z komputerem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
ZF

Zależy jakie sztuczki. Jeżeli nie ruszałeś systemu plików, to da się odtworzyć. Jeśli formatowałeś dysk systemowy - strata :-(
Pzdr.

MC_SY_DNxIO 8.9.1 dongle, MCTransport 3.6.1, W10PRO, QT 7.7.9, BorisRed 5.6, BCC 10, AAE CS6, HP Z800 / 2xXeon X2650, NVidia Quadro 6000, 48Gb RAM / Atto H680 controller with external 16Tb SAS RAID 0, 2x HP z30i 32' monitors

piątek, 24 września 2010, 21:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]