Teraz jest poniedziałek, 28 maja 2018, 03:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak zmienić kolor błysku w knoll Light Factory 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak zmienić kolor błysku w knoll Light Factory
Witam,
Posiadam program Avid studio oraz pakiet wtyczek który był w zestawie z programem a mianowicie wtyczki Red Giant. Mam jednak od samego początku problem z tymi wtyczkami. Najpierw nie były widoczne w bibliotece programu, gdy udało się rozwiązać ten problem pojawił się kolejny. Otóż w ustawieniach efektu nie mam opcji zmiany jego koloru. Tyczy się to wtyczek knoll light factory oraz shine. We wtyczce knoll light factory np. mogę jedynie zmieniać jasność, skalę oraz położenie błysku choć w pomocy do tejże wtyczki jest napisane że jest możliwość również zmiany koloru błysku oraz kąt (ang. angle). Niestety u mnie nie ma w ogóle takich opcji, teraz już nie wiem czy to błąd programu (Avid Studio) czy samej wtyczki?

niedziela, 14 sierpnia 2011, 11:37
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jak zmienić kolor błysku w knoll Light Factory
Widzę że nikt tutaj nie spotkał się z tym problemem, albo nie potrafi go rozwiązać. Tak czy inaczej mi się udało o własnych siłach ;) Problem tkwi w polskiej wersji programu Avid. Po odwiedzeniu wielu zagranicznych forów, a przede wszystkim obejrzeniu paru filmików na YouTube zauważyłem że w wersji angielskiej tegoż programu, problem z wtyczkami Red Giant w ogóle się nie pojawia co dało mi sporo do myślenia. Tak więc dzisiaj spróbowałem przeinstalować cały program łącznie z wszystkim wtyczkami do wersji angielskiej (podczas instalacji można sobie zmienić język - domyślnie ustawiony jest polski). No i tak jak się spodziewałem wszystkie wtyczki działają poprawnie bez instalacji żadnych patchów i innych kombinacji. Ale poszedłem o krok dalej i skopiowałem sobie pliczki których brakowało w wersji polskiej a mianowicie:
KLFPro.xml (Knoll light factory), ToonItRoto.xml (Red Giant Toonit), Trapcode3DStroke.xml (3D stroke), TrapcodeParticular.xml, (Trapcode Particular), oraz TrapcodeShine.xml (Shine) i po raz kolejny przeinstalowałem program tym razem na wersję polską i powklejałem powyższe pliczki w odpowiednie foldery i jest miód. Wszystko działa tak jak powinno da się wreszcie zmieniać kolory efektów tak jak np we wtyczce knoll light factory.

wtorek, 20 września 2011, 12:38
Bywalec
Bywalec

Zainteresował mnie ten problem ,ponieważ u mnie wtyczki te są widoczne i mogę ustawić różne efekty.
We wtyczce Knoll light faktory mogę wybrać jeden z kilkunastu wtępnie ustalonych efektów np: błysk supernowej ,ale faktycznie nie mogę regulować koloru ani kąta tego błysku
U mnie są we właściwych katalogach stosowne pliki ale ich nazwa wygląda tak np: KLFPro_PLK.xml
Uprzejmie proszę by szanowny kolega powiedział konkretnie czy po opisanej przez kolegę "operacji" we wtyczce Knoll Light faktory możliwe jest zmienianie koloru wybranego z pozycji "ustawienia wstępne" np : "zachód słońca", "czerwony laser" i pozostałe, oraz kąta ich świecenia.
Dodam ,że jeżeli chodzi o ruch tych efektów to przemieszczanie się ,można bez problemowo ustawić przy pomocy klatek kluczowych.
Jednak najbardziej interesuje mnie właśnie "stacjonarna" zmiana koloru świecenia delikatna zmiana kolorów
taka możliwość znacznie powiększa skalę zastosowań tych efektów.

piątek, 13 stycznia 2012, 18:37
Bywalec
Bywalec

Tak, po tej operacji można bezproblemowo można zmieniać kolor "błysku" i kąt tj. można wprowadzić niestandardowe ustawienia czyli takie które nie są zdefiniowane domyślnie we wtyczce (presety). Pojawiają się wtedy dwa dodatkowe suwaki: od koloru i od ustawienia kąta.

piątek, 13 stycznia 2012, 18:52
Bywalec
Bywalec

Czyli wynika z tego ,że plik: KLFPro_PLK.xml ,polski zamiennik pliku KLFPro.xml jest albo błędny albo nie kompletny - ciekawe co na to dystrybutor programu.
Mam jeszcze jedno pytanie :
w instrukcji obsługi programu na stronie 162 jest opisany efekt: "panoramowania i powiększania"
jest tam tak napisane :"Obszar może mieć dowolny rozmiar i kształt ".Potrafię się dobrze posługiwać tym efektem ale nie potrafię w żaden sposób zdefiniować dowolnego kształtu do powiększania - po prostu nie widzę narzędzia do tego rodzaju czynności
Również nie widzę możliwości zdefiniowania dwóch lub więcej obszarów do powiększania lub panoramowania - a o takiej możliwości instrukcja "pisze" w następnym akapicie.
Może to kolejny problem jakiś nie kompletnych lub błędnych plików

piątek, 13 stycznia 2012, 20:55
Bywalec
Bywalec

Co do dowolnego rozmiaru to się nawet zgodzę, ale co do kształtu to autor podręcznika trochę przesadził bo ja nie widzę takiej możliwości. Trzeba łączyć kilka efektów żeby uzyskać panoramowanie z jednoczesną zmianą kształtu obrazka. Osobiście do tego celu używam filtru "edytor 2W" lub edytor 3W - CPU" - dla bardziej zaawansowanego projektu z tym że ten efekt nie jest tak intuicyjny jak "panoramowanie i powiększenie" gdyż nie da się nadawać kształtu itp za pomocą myszki tylko trzeba podawać parametry.

piątek, 13 stycznia 2012, 23:02
Bywalec
Bywalec

Potwierdzam ,że zaproponowany przez szanownego kolegę sposób "na niedziałające wtyczki" jest w 100% skuteczny.To nie wszystko jest o niebo lepszy niż instalowanie plików polski czyli mających w nazwie_PLK.
Wkopiowanie plików angielskiej wersji daje w efekcie pełna kontrolę na tymi wtyczkami - szczególnie mam na myśli wtyczkę Knoll light factory która wraz ze możliwością zmiany koloru wybranego światła daje niesamowite możliwości zależne wyłącznie od pomysłowości użytkownika. Np jest możliwa - w oparciu o klatki kluczowe, płynna zmiana koloru ,wielkości oraz kąta przesuwania się błysku.
Przy okazji dodam ,że po dokładnej analizie całej procedury wymiany plików stwierdzam z - tak na 85 procent- ze za te błędy ponosi winę polski dystrybutor ,który "zhuśtał" plik instalatora i nie ustrzegł się błędów w skryptach - panowie poprawicie to, a program będzie o niebo lepszy.

Muszę jednak dodać ,że zaproponowana wymiana ,lub tylko wkopiowanie angielskich plików musi się odbyć po uprzednim odinstalowaniu programu wykonanym przy pomocy instalatora znajdującego się na płytce programu
inaczej moż być zaskoczenie ,ze nic nie zadziałało.
Należy odinstalować program , usunąć ewentualne polskie pliki z katalogów wtyczek i ponownie zainstalować program i wkleić angielskie pliki we właściwe miejsca.Dopiero po tym można zainstalować aktualizację.
Opisuje to dokładnie ponieważ przy pierwszej próbie ponosiłem porażkę -bowiem odinstalowywałem program z pozycji Windowsa.

sobota, 14 stycznia 2012, 13:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]