Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zaawansowane Menu DVD w Avid Studio 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zaawansowane Menu DVD w Avid Studio
Witam,
Od pewnego czasu próbuję zrobić menu DVD do filmu. Chciałbym uzyskać efekt przejść między menu tzn po kliknięciu na przycisk "Menu Scen" odtwarzana by była animacja przejścia a następnie wyświetlane by było Menu. To samo tyczy się wyboru scen np. po kliknięciu na jakąś scenę odtwarzana by była animacja a następnie wybrana scena. Jak dotąd uporałem się z pierwszym problemem czyli z przejściami pomiędzy menu. Zrobiłem to w ten sposób że wszystkie animacje przejść do menu umieściłem przed filmem głównym. Gdy klikam na np wybór scen to następuje przeskok do danej animacji a po ukończeniu jej odtwarzania dałem znacznik powrotu do określonego menu - w tym przypadku do menu scen. Jednak nie mam bladego pojęcia jak uzyskać efekt animacji przed odtworzeniem sceny np ze środka filmu. Nie mogę użyć poprzedniego sposobu gdyż znacznik powrotu używa się tylko do powrotu do menu, nie mogę np za jego pomocą przeskoczyć do jakiegoś miejsca w filmie. Moja koncepcja jest taka: klikam na przycisk jakiejś sceny następnie nastąpił by przeskok do danej animacji oznaczonej znacznikiem a po jej odtworzeniu kolejny przeskok już do konkretnego miejsca w filmie. Tylko problem polega na tym jak przeskoczyć do tego miejsca.
Gdyby ktoś mi pomógł rozwiązać ten problem byłbym wdzięczny. Może moja koncepcja nie jest do końca dobra, może są jakieś inne techniki tworzenia takiego menu?

czwartek, 18 sierpnia 2011, 10:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Zaawansowane Menu DVD w Avid Studio
a wiesz moze jak dodac miniaturke z filmu? niby w instrukcji jest to wytlumaczone i pokazane gdzie nalezy kliknac jednak moj avid nie chce ze mna wspolpracowac. z gory dzieki

czwartek, 1 września 2011, 19:16
Bywalec
Bywalec

To zależy jaki typ przycisku wybrałeś. Musisz wybrać kategorię miniatury, ale tu też musisz uważać bo niektóre z nich to po prostu zwykłe ramki. Musisz po prostu przeciągać te przyciski i sprawdzać w którym wyświetli ci obraz. Najłatwiej poznać miniaturkę po tym że jak przeciągniesz ją w obszar menu to powinien wyświetlić się w niej rysunek z cyferką "1" na takim niebieskim tle (coś takiego jak przeciągniesz efekt montażu w edycji wideo).

czwartek, 1 września 2011, 21:07
Stały bywalec
Stały bywalec

wielkie dzieki za pomoc

czwartek, 1 września 2011, 23:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]