Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Avid Studio - różne problemy i ich rozwiązania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Avid Studio - różne problemy i ich rozwiązania
Witam. Zamierzam zainstalować na stałe Avid Studio. Na razie pracuję na wersji próbnej. Jest z nią pewien problem: projekt nie widzi tytułów, napisów. Wstawiam na ścieżkę napis, mogę go edytować - to akurat przebiega bez problemów. Jednak podczas podglądu projektu - napisów nie widać, tak samo jak na wypalonej, gotowej płycie. Po prostu system nie widzi napisów, mimo, że są umieszczone na osi. Czy ktoś spotkał się z takim problemem w Avidzie?

czwartek, 29 września 2011, 07:54
Nowy
Nowy

Post Re: Avid Studio - różne problemy i ich rozwiązania
I kolejny problem (i nie wiem, czy to normalna cecha programu, czy jest jakaś usterka) - otóż system nie emituje ścieżki dźwiękowej podczas edycji klipu. Przy podglądzie klipu w normalnym tempie na osi czasu - wszystko jest OK, ale jeśli chcę poklatkowo wyszukać punkt cięcia klipu, to dźwięku już nie ma (idealnie działa to w Pinnacle, a w Avidzie już nie). Sprawa dość uciążliwa, bo czasami trzeba przyciąć klip np. w określonej części utworu lub dialogu.

czwartek, 29 września 2011, 07:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dźwięk działa tak samo ale tu jet też możliwość odłączenia dźwięku i działania na samym wideo bez ingerencji w dźwięk wszelkie zwolnienia czy też przyspieszenia filmu, a dźwięk jest stały i płynny poczytaj instrukcję tam jest wszystko dokładnie opisane.

czwartek, 29 września 2011, 09:06
Nowy
Nowy

witam, dlaczego AvidStudio nie chce zaimportować animacji (ruchoma ramka z czarnym tłem) .mov z kodekiem PNG gdzie np inne animacje w JPEG czy innym kodekiem w .mov idą bez problemu? po przerobieniu PNG na inny kodek importuje sie ale nie mogę sobie poradzić z kanałem alpha czyli wstawieniem w czarne tło np zdjecia.

wtorek, 27 grudnia 2011, 20:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oyster napisał(a):
I kolejny problem (i nie wiem, czy to normalna cecha programu, czy jest jakaś usterka) - otóż system nie emituje ścieżki dźwiękowej podczas edycji klipu. Przy podglądzie klipu w normalnym tempie na osi czasu - wszystko jest OK, ale jeśli chcę poklatkowo wyszukać punkt cięcia klipu, to dźwięku już nie ma (idealnie działa to w Pinnacle, a w Avidzie już nie). Sprawa dość uciążliwa, bo czasami trzeba przyciąć klip np. w określonej części utworu lub dialogu.

Polecam poważnie się zastanowić na tym programem, tak wiem jest po polsku i oferuje masę dodatków ale jest to jeden z bardziej spierdzielonych softów do edycji, ma masę błędów technicznych , dziwne komunikaty, zanikający podkład dźwiękowy, wahania dźwięku po renderingu, poważne błędy przy authoringu.
Nie polecam.

środa, 28 grudnia 2011, 00:27
Bywalec
Bywalec

pawelvideo napisał(a):
Polecam poważnie się zastanowić na tym programem, tak wiem jest po polsku i oferuje masę dodatków ale jest to jeden z bardziej spierdzielonych softów do edycji, ma masę błędów technicznych , dziwne komunikaty, zanikający podkład dźwiękowy, wahania dźwięku po renderingu, poważne błędy przy authoringu.
Nie polecam.

Program jest dobry ale dla ludzi zajmujących się montażem amatorsko np. na potrzeby YouTube - tak jak ja. Wtedy te błędy aż tak nie przeszkadzają. Ale jeśli ktoś ma zamiar używać programu zawodowo to lepiej wybrać stabilniejszy soft.

piątek, 13 stycznia 2012, 19:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]