Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Avid Composer vs Symphony. Problem z dźwiękiem. 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Avid Composer vs Symphony. Problem z dźwiękiem.
Różnica pomiędzy Composerem a Symphony polega na tym, że Symphony ma bardziej zaawansowaną korekcję kolorów. Druga sprawa to w pakiecie Symphony jest BCC Borisa. Aktualnie można sie crossupgradeować pomiędzy tymi programami za 995 USD a w Europie za taką samą kasę ale w Euro. Pozostałe programy załączane do pakietu są takie same: Boris Red, Sonic DVD, Sorenson Squeeze. Wszystkie osobno kosztują niezłą kasę (ok. 3.500 USD w Stanach).

Ale ja mam problem.Wystąpił mi jak się upgradowałem do Symphony. Nie za bardzo wiem z czym to jeść a straciłem na to ostatnio kilka dni. Może ktoś wpadnie na jakieś logiczne wytłumaczenie.

Ja edytowałem w Composer i eksportowałem jako stereo w QTR, QT lub WMV i dalej authoring w Sonicu i dalej na Blu Ray.
Następnie odtwarzam na flagowym Denonie A/V z nastawami Dolby Surround ProLogic II, który inteligentnie symuluje dźwięk na wszystkich głośnikach. Wszystko cacy.

W Symphony robię dokładnie tak samo, ten sam film, te same sekwencje, edytuje w stereo i dźwięk na końcu ze wzmacniacza idzie tylko na przód. Kompletnie nic nie pomaga. Próbowałem także przepuścić przez coder Sorensona i nic.
Zrobiłem takie doświadczenie, podłożyłem .wav z jakieś płyty CD i wypuściłem przez Sonica na Blu Ray. Słychać wszystkie głośniki.

Podsumuję. Dźwięk stereo z Symphony nie jest akceptowany we wzmacniaczy jako ProLogic II. W Composerze było OK.
Czy ktoś może coś zasugerować ?
Pozdrawiam
ZF

środa, 2 maja 2012, 19:10
Bywalec
Bywalec

Post Re: Avid Composer vs Symphony. Problem z dźwiękiem.
Na główne pytanie na razie nie odpowiem, bo w środku projektów nie przeinstalowuję systemu - tak na wszelki wypadek. Problem ciekawy, bo Symphony to w zasadzie MC, więc nie powinno być takiego problemu.
Ale:
ZFigas napisał(a):
za 995 USD a w Europie za taką samą kasę ale w Euro

Z tym, że cena w Europie podana jest brutto / z VAT /, a w Stanach netto. W sumie wychodzi na to samo.

MC_SY_DNxIO 8.9.1 dongle, MCTransport 3.6.1, W10PRO, QT 7.7.9, BorisRed 5.6, BCC 10, AAE CS6, HP Z800 / 2xXeon X2650, NVidia Quadro 6000, 48Gb RAM / Atto H680 controller with external 16Tb SAS RAID 0, 2x HP z30i 32' monitors

środa, 2 maja 2012, 23:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Avid Composer vs Symphony. Problem z dźwiękiem.
Mr.X napisał(a):
Na główne pytanie na razie nie odpowiem, bo w środku projektów nie przeinstalowuję systemu - tak na wszelki wypadek. Problem ciekawy, bo Symphony to w zasadzie MC, więc nie powinno być takiego problemu.
Ale:
ZFigas napisał(a):
za 995 USD a w Europie za taką samą kasę ale w Euro

Z tym, że cena w Europie podana jest brutto / z VAT /, a w Stanach netto. W sumie wychodzi na to samo.

No więc właśnie. Ale ja z tą filozofią eksportu stereo miałem kłopot też w wersji 5.5. Ale wtedy nie działał QTR więc dźwięk podkładałem z QT i to funkcjonowało. Teraz nie działa wcale.
Ale to jest bardzo poważny, wręcz krytyczny błąd bo to oznacza, że format plików jest nieprawidłowy i niekompatybilny.
Dlaczego tak sądzę. Próbowałem pliki z Avida przepuszczać dodatkowo przez Sorensona i też nie działa. Pliki wav jakie wyeksportowałem wcześniej działają OK. Tak samo z płyt.
To jest wg mnie błąd krytyczny bo ja z dźwiękiem stereo mogę robić we wzmacniaczu co chcę.

Inny błąd w MS i MC w wersji 6 to nie działa stabilizacja obrazu - Region Stabilize.
http://screencast.com/t/mDNYqwBxVf8

Pozdrawiam
ZF

czwartek, 3 maja 2012, 06:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]