Teraz jest czwartek, 3 grudnia 2020, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Problemy z przeplotem w Final Cut 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problemy z przeplotem w Final Cut
Witam!!!
Jestem początkujacym uzytkownikiem Final Cut. Chciałem przy pomocy tego programu obrobić nakręcony wcześniej film, wszystko szło dobrze do momentu wyeksportowania materiału. Po eksporcie cały materiał ma rozsynchronizowane poziome linie i wygląda to naprawde fatalnie. Odrazu mówię, że mam ustawioną pierwszeństwo dolnej części obrazu.
Co do specyfikacji to korzystam z IMac G5, kamera którą nagrywałem to DCR-SR90 (standart zapisu MPEG2 8,500 bit rate). Jako ciekawostke dodam, że filmy nagrane przy pomocy tej kamer (bez jakiejkolwiek obróbki) na moim PC odtwarzane są w bardzo dobrej jakości bez jakich kolwiek problmów z synchronizacją, z kolei przy odtwarzaniu na Imacu (przy pomocy Quick Time) widoczny jest przeplot przy szybkich ruchach. Proszę o pomoc osób mających doświadczenie z Final Cutem i komputerami apple.

poniedziałek, 12 czerwca 2006, 10:54
Nowy
Nowy

Po pierwsze czym exportujesz tzn compresorem czy z timeline jakiego kodeka uzywasz i czy ten plik po exporcie odtwarzasz w quctimie czy na tv bo w qt zawsze bedzie wygladalo niespecjalnie, dopiero na ekranie tv bedzie w porzadku

wtorek, 13 czerwca 2006, 00:12
Nowy
Nowy

hmmm.... Eksportowałem Copressoerm (w kilku formatach), nie wiem jak się eksportuje z Timelinu, tak jak mówiłem to moje pierwsze kroki w Final Cut także proszę o wyrozumiałość. W załączniku jest screen z filmu z widocznymi zniekształceniami. Może to w czymś pomoże. Po testach na telewizorze film też wygląda tragicznie;/

wtorek, 13 czerwca 2006, 16:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

twoja kamera generuje plik z przeplotem. QT pokazuje taki jakim jest by byc wiarygodnym playerem. Jesli chesz pozbyc sie przeplotu (nie majac w kamerze progresywnego skanowania) musisz zmodyfikowac sobie setup w Compressorze - masz w nim okono kontrolne by moc obejzec swoje zabiegi... Widzisz w nim przeplot na przyklad. Przeplot jest niewidoczny jesli plik ogladasz na TV

wtorek, 13 czerwca 2006, 22:13
Nowy
Nowy

Z Commpresorem dzisiaj poeksperymentuje. niestety przeplot który widać na dodanym wcześniej zdjęciu jest również widoczny na telewizorze :oops: , nie wiem czym to jest spowodowane. Inna sprawa, że mam telewizor LCD :P , ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ. A może źle zaimportowałem plik do FC :?: . Inna ciekawostka to fakt, że w QT przeplot jest zawsze widoczny (w obrobionej i nie obrobionej wersji), w WMP tylko po obróbce widać przeplot. Kolejną przydatną wskazówką może być fakt, że plik przed obróbką ma inny przeplot (więcej rozsynchronizowanych lini, ale za to cieńszych) niż po obróbce (mniej rozsynchronizowanych lini, ale za to grubsze). Prosze o dalsze porady i wskazówki :mrgreen:

[ Dodano: Pią Cze 16, 2006 2:09 am ]
Ehhh... Weksportowałem w Mpeg 2 z najlepszymi możliwymi parametrami i nic 8O , ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł?? Aha, mam jeszcze jedno pytanko czy przy każdej zmianie parametrów trzeba na nowo odpalać preview, czy zmian są widoczne w tym samym oknie?? Bo u mnie tylko przy zmianie kodowania na Mpeg 4 lub .mov było widać jakieś różnice pomiędy obrazami (naturalnie na gorsze). Na której połowie ekranu w preview jest wyświtlany obraz oryginalny, a na której obraz z naniesionymi poprawkami?? Wiem, że moje pytania mogą brzmieć śmiesznie, ale tak jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam z FC. Z góry dziękuje za odpowiedzi!!! :P

środa, 14 czerwca 2006, 13:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zmien ustawienia setupu - ustaw Deinterlacing w innej pozycji i taki setup zapisz sobie bys widzial go z listy.
nie szalej z "nalepszymi" parametrami bo moze byc to za duzo dla Twojego dvd. Preview od razu pokazuje zmiany. Przeczytaj instrukcje Apple ma swietna opcje Help z tutorialem.
Czytalem troche o twojej kamerze i powinna ona krecic z progresywnym skanem. Moze to kwestia ustawin kamery??? Pisz do mnie na PW. Pokombinujemy..

[ Dodano: Sro Cze 21, 2006 10:07 am ]
Witam Ogladalem te pliki i wszystko jest OK gdzy kamera kreci w 4:3. Problem gdzy material z kamery to 16:9 w trybie przyciecia do 720x404 pixele - wtedy pojawia sie cos takiego jak przeplot (mimo ze plik jest progresywny) a po przejsciu przez FCP efekt poteguje sie i nawet opcja deinterlacing nie pomaga...

niedziela, 18 czerwca 2006, 00:30
Nowy
Nowy

Co prawda problem udało się rozwiązać "tylko" częściowo (dokładny opis rozwiązania post wyżej), ale chciałem bardzo podziekować użytkownikowi "marcin_s", który całkowicie bez interesowanie służył mi fachową pomocą i poświęcił dużo swojego wolnego czasu, aby jak najdokładniej zgłębić powstały w tym przypadku problem. Jesze raz "DZIĘKUJE!!!!"

sobota, 24 czerwca 2006, 14:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]