Teraz jest wtorek, 24 listopada 2020, 12:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Polska instrukcja do FCP?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Polska instrukcja do FCP??
Czy istnieje gdzieś w sieci polska instrukcja do FCP?

poniedziałek, 29 stycznia 2007, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Polska instrukcja do FCP??
hanza napisał(a):
Czy istnieje gdzieś w sieci polska instrukcja do FCP?

Kiedys byla okrojona wersja do FCP 2.0 i na tym sie skonczylo.
najlepsza nauka to HELP i touriale - i ne trzeba znac dobrze obcych jezykow by sie w tym polapac :)
A jak nie masz zaciecia do takiej nauki to proponuje wybrac sie na jakis kurs szkolenie.

http://www.apple.com.pl/szkolenia/kurs11.html

Promocja na zakup FCS i szkolenie za free trwa od wrzesnia 2006r .
http://www.apple.com.pl/promocje/

Kris

wtorek, 30 stycznia 2007, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to potężny błąd marketingowy wielu firm!!!
Nabywca oprogramowania przed podjęciem decyzji o zkupie (np:FCP 5999 zł) powinien mieć możliwość dokładnego zapoznania się z jego możliwościami.
Nie jest możliwe korzystanie z wielu funkcji programu na "macanego" Już samo rozwikłanie zamysłu twórcy oprogramowania jest trudne, a co dopiero pełne jego wykorzystanie? Montaż z prostymi fikołkami można jakoś wykonać ale zaawansowane przechwycenie nieskompresowanego materiału HD, dobranie parametrów kompresji przy zapisie na dysk czy inne czynności jest bardzo trudne.
Nie twierdzę że instrukcja powinna wisieć na każdym słupie, jednak dla zainteresowanych powinna być łatwo dostępna.
To leży w interesie firm piszących i sprzedających oprogramowanie, chyba że chcą one abyśmy z ich programów nie korzystali.

Pozdrawiam

wtorek, 30 stycznia 2007, 13:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Post tia
panjacek, zgadzam sie z Panem w 100 %, brak instrukcji w polskim języku do programu ktory jest sprzedawany na polskim rynku to wręcz pogwałcenie praw konsumenta.

wtorek, 30 stycznia 2007, 15:01
Nowy
Nowy

Zgadzam się z Wami na 100. wydaje mi się, że wpisuje się to w traktowanie Polski po macoszemu przez m.in. appla. nic jednak nie wyniknie z naszego narzekania. Czy jest gdzieś dostępna nawet ta stara, okrojona instrukcja? Program ma dośc prosty i intuicyjny interfejs, i przsiadka z AP pro moźe nie będzie stanowić wielkiego problemu o ile znajdę odpowiedź na kilka prostych rzeczy. Nawet prosty przewodnik pewnie rozwiązałby sprawę. Póki co ślęczę nad anielską, rozumiem tyle o ile, i denerwuje mnie, źe to jeszcze 1600 stron

wtorek, 30 stycznia 2007, 15:18
Bywalec
Bywalec

Jako legalny posiadacz FCP domagaj się instrukcji od SAD-u.Jednak nie ma sensu bo to tylko 112 stron,mniej niż podstawy właściwie opis okien,instalacji,pamiętaj że to wersja 2 i różni się wieloma funkcjami od obecnej.Dla osób które miały do czynienia z montażem najlepszy sposób to poznawać go samemu wspierając się słownikiem.

michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

wtorek, 30 stycznia 2007, 17:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie dlatego w Polsce jest "tak wiele" komputerów i oprogramowania tej firmy pomimo iż są bardzo dobre.
Prztłumaczenie instrukcji to dlo takiej firmy pestka. Powiedzmy tydzień zajęcia dla szkolnego kółka komputerowego.
Myślę że można by nieźle żyć z pisania pozwów sądowych o łamanie praw konsumenta. Takich spraw były by w Polsce tysiące i wszystkie wygrane.

Pozdrawiam

wtorek, 30 stycznia 2007, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polski podrecznik do Final Cut Studio raczej nie powstanie - duze koszty z tlumaczeniem a nikt tego hobbystycznie nie zrobi Apple tym bardziej a SAD hmm....

Nie wnikam ile rocznie sprzedaje sie pakietow FCS w Polsce ale nie sadze by szlo to w 1000szt raczej kilkadziesiat (chyba nie przesadzilem :) )
FCS to potezne narzedzie i wiekszosc uzytkownikow wykorzystuje na co dzien znikomy procent jego mozliwosci.

Panowie dlaczego Final Cut Pro a nie Final Cut Express?
Jakie wymagania stawiacie przed softem i co chcecie na nim montowac?

Firmy i zawodowcy ktorzy decyduja sie wejsc w FCP nie placza ze nie ma instrukcji po polsku tylko decyduja sie na szkolenia.

Kris

[ Dodano: Wto Sty 30, 2007 6:26 pm ]
panjacek napisał(a):
Prztłumaczenie instrukcji to dlo takiej firmy pestka. Powiedzmy tydzień zajęcia dla szkolnego kółka komputerowego.

Podesle Ci kikadziesiat MB plikow PDF z instukcja FCS w jezyku angielskim. Jak jestes taki cwany to zorganizuj szkolne kolko komputerowe i przetlumacz, nastepnie oddaj do korekty i zlec wydrukowanie lub opublikuj za free w necie. podlacz licznik i zobacz ile osob sciagnie Twoje dzielo.
Gdybys jeszcze mogl zobaczyc kto ma legalna wersje softu a kto pirata to wiedzialbys dlaczego SADowi nie oplaca sie tlumaczyc instrukcji do tego programu.

Instrukcja softu to nie list od cioci z USA to ksiazka techniczna i nie kazdy kto zna w dobrym stopniu j.angielski sobie z tym poradzi.

Jeszcze jedno - kupil bys podrecznik do FCS za 150zl ? czy czekalbys az ktos zeskanuje i umiesci na serwerze pliki do sciagniecia? - "panjacek" to nie pytanie do Ciebie tylko do wszystkich czytajacych ten post.

Kris

wtorek, 30 stycznia 2007, 18:09
Bywalec
Bywalec

Właśnie m.in. dlatego nie podeślę Panu Jackowi polskiej instr.do FCP 2 :)

michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

wtorek, 30 stycznia 2007, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciałem jednak zaznaczyć iż obowiązek prawny dostarczenia polskiej instrukcji spoczywa na sprzedawcy niezależnie od ilości sprzedanych egzemplarzy. Zazwyczaj kupujący o tym nie wiedzą i sprzedawca może winą obarczać producenta.

Pozdrawiam

wtorek, 30 stycznia 2007, 19:41
Nowy
Nowy

PanJacek może nie potrzebuje, ale ja bardzo proszę. Na początek to zawsze coś. I z góry dziękuję

info@hanzamodels.pl

wtorek, 30 stycznia 2007, 21:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PanJacek może nie potrzebuje, ale ja bardzo proszę. Na początek to zawsze coś. I z góry dziękuję

pytanie
Dlaczego wybrales FCP i do jakich zastosowan chcesz uzywac FCP?

Dlaczgo po instrukcje nie zglosisz sie do sprzedawcy? Nawet jak odkupujesz od kogos oryginalny soft to spokojnie mozesz skontaktowac sie ze SADem i poprosic o instrukcje do wersji FCP 2.

Nie wnikam jakie jest pochodzenie tego softu ale widze co sie dzieje w branzy... na 100 filmowcow (tych co traktuja to jako zawod i tych co tylko dorabiaja) ok. 90 uzywa nielegalnego softu. Nie mam zamiaru wpierac w zaden sposob tego typu dzialalnosci.
Soft wcale nie jest taki drogi kiedy sie ceni swoja prace. Zawodowcy decyduja sie na zakup pakietu FCS a osoby z mniejsza kasa ale duzym zacieciem filmowym kupuja na poczatek Final Cut Express.

Wybacz ale ja jestem strasznie ciety na piratow gdyz oni niszcza rynek filmowcom dzilajacym legalnie.

Co do domagania sie u sprzedawcy polskiej instrukcji do programu - tak prawo takie jest ale pamietaj ze FCS jest profesjonalny pakietem i zwykly Kowalski czy Nowak nie kupuje go bo ma taka chec, zazwyczaj tacy to sciagaja z netu soft a pozniej szukaja porad odnosnie uzytkowania bo przeciez nie zglosi sie ze swoim problemem do Apple. Do Sądu tez sie nie uda bo kij w tym wypadku bedzie mial ostry drugi koniec ;)

No to teraz juz mnie wszyscy nie lubia :(

Kris

środa, 31 stycznia 2007, 08:38
Nowy
Nowy

To bardzo proste. Firma nie udostępnia wersji trial. To, do czego używam programów edycyjnych jest moją sprawą i twoje pytanie WIELKI MISTRZU FILMOWCU pozostanie bez odpowiedzi. Nie ty będziesz mi tłumaczył, jaki program mi potrzebny, bo cie o to nie pytałem.Wyobraź sobie jednak, że nie używam pirackich programów w działalności komercyjnej - w firmie która ma swoją siedzibę, byłoby to dość ryzykowne (poza tym stać mnie na nie). Wybór zarówno FCP jak i Avida wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego chciałbym przed dokonaniem wyboru, poznać nieco możliwości obu programów. Twoje Pryncypia nie pozwalają Ci na udostępnienie instrukcji piratowi. I ok, rozumiem cię. Wystarczyło powiedzieć po prostu nie, ale z nudy widocznie kombinujesz and patetyką.
Pamiętaj, że gdyby PanJacek jednak zdecydował się na skorzystanie z twojej propozycji, koniecznie przepyraj Jego komputer w poszukiwaniu nielegalnego oprogramowania. Chyba trochę przeszarżowałeś dając mu nadzieję, jeśli jeszcze tego nie sprawdziłeś. Powodzenia w twojej wielkiej misji zawodowego filmowca. chociaż z tego co wiem, to oni akurat ostro pracują i nie bardzo mają czas na moralizatorstwo, ale ty pewnie jesteś wyjątkiem

czwartek, 1 lutego 2007, 01:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To bardzo proste. Firma nie udostępnia wersji trial. To, do czego używam programów edycyjnych jest moją sprawą i twoje pytanie WIELKI MISTRZU FILMOWCU pozostanie bez odpowiedzi. Nie ty będziesz mi tłumaczył, jaki program mi potrzebny, bo cie o to nie pytałem.

Skoro nie ma triala to musi byc jakis powod.
Mozesz nawet na nim gotowac i prac skoro to taka tajemnica.

hanza napisał(a):
Wyobraź sobie jednak, że nie używam pirackich programów w działalności komercyjnej - w firmie która ma swoją siedzibę, byłoby to dość ryzykowne (poza tym stać mnie na nie).

Tego sobie nie wyobraze...
Skoro Cie stac na soft to dlaczego nie go nie kupisz?

Tez kiedys musialem dokonac do wyboru i bylem w gorszej sytuacji niz Ty!
w 2000roku bylo tylko kilkunastu uzytkownikow FCP w Polsce. Praktycznie 0 inforacji, szkolen i wsparcia technicznego. FCP dopiero zaczal sie rozwijac.
Soft 7 lat temu byl znacznie drozszy niz dzis. Teraz kupic mozesz na allegro legalna wersje FCP HD w cenie ok 1200-1400zl i dokonac upgrade do pelnego pakietu Final Cut Studio za 1059zl.

hanza napisał(a):
Wybór zarówno FCP jak i Avida wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego chciałbym przed dokonaniem wyboru, poznać nieco możliwości obu programów.

Za FCP 2000r trzeba bylo zaplacic ok 5tys zl. Teraz masz cale studio montaz dzwiek animacja DVD i jeszcze mowisz ze to drogo? 1-2 zlecenia i soft kupiony nawet w SADzie sie zwraca.
Do Avida znalazles juz instrukcje po Polsku?

Skoro nie potrafisz jasno okreslic do czego Ci soft to masz problem i proponuje pozostac przy PC gdyz to popularniejsza platforma i latwiejszy dostep do instrukcji.

hanza napisał(a):
Twoje Pryncypia nie pozwalają Ci na udostępnienie instrukcji piratowi. I ok, rozumiem cię.

Kiedys mialem w posiadaniu instrukcje do FCP, nawet szkolenia/prezentacje dla SADu prowadzilem. Dzis instrukcji nie mam o czym napisalem na poczatku.

"Kiedys byla okrojona wersja do FCP 2.0 i na tym sie skonczylo."

Zapewnie Cie jednak ze Final Cut Express w najnowszej wersji ma wiecej mozliwosci niz opisane funkcje w tej starej instrukcji do FCP 2.0

hanza napisał(a):

Powodzenia w twojej wielkiej misji zawodowego filmowca. chociaż z tego co wiem, to oni akurat ostro pracują i nie bardzo mają czas na moralizatorstwo, ale ty pewnie jesteś wyjątkiem

O tak maja sezon studniowkowy, jeden drugiemu do gardla skakal by jak najwiecej klas wyrwac przy smiesznych cenach 20-30zl za DVD.
Co do wyjatow to tak :) jestem wyjatkiem ;)

Kris

czwartek, 1 lutego 2007, 02:33
Nowy
Nowy

naprawdę niepotrzebne mi są twoje przemądrzałe uwagi. już rozumiem w jakiej kategorii filmów pracujesz i serdecznie gratuluję. co więcej: szanuję! Własnie zamierzałem prać i gotować, ale nie chciałem się do tego przyznać przed tak wybitnym fachowcem.

czwartek, 1 lutego 2007, 02:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona