Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 21:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Czy naszedł czas na zmianę kamery? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy naszedł czas na zmianę kamery?
Zastanawiam się jak moja kamera Canon Legria HF200 się zestarzała. Czy czas rozejrzeć się za nową kamerą czy jeszcze nie jest taka przestarzała? Co o tym myślicie? Ewentualny budżet 1500-1700. Czy różnice pomiędzy HF200 a n. Panasonic Hc-V770 czy Sony Hdr-Cx405B są bardzo duże?

niedziela, 2 grudnia 2018, 19:12
Moderator
Moderator

Post Re: Czy naszedł czas na zmianę kamery?
Nikt jakoś nie odpowiada, wywiało kolegów z forum, pogratulować zamówień. :wink: Wracając do Ciebie - widzę jedną różnicę - nowsze kamery mają już z reguły zapis do 1080 50p (progresywny), a Twoja ma zdaje się tylko 1080 50i (z przeplotem). Czy zawsze w praktyce da to zauważalnie lepszy obrazek? Bądź tu mądry. :mrgreen: Powinno, ale przespaceruj się do jakiegoś sklepu z kamerami ze swoją kartą SD i poproś o możliwość nagrania minuty / kilku minut mareriału przy ladzie. Powtórz nagranie swoją kamerą i macie razem z panem ze sklepu materiał do porównania. :D Jeżeli obrazek i inne nowe funkcje dzisiejszych kamer Ci przypasują, to pewnie że warto zmienić.

wtorek, 4 grudnia 2018, 08:13
Nowy
Nowy

Ja mam na sprzedaż HC-X920:

viewtopic.php?f=24&t=43381

Jak jesteś z Warszawy to weź kartę pamięci i sam zobaczysz różnicę :)

czwartek, 6 grudnia 2018, 18:03
Moderator
Moderator

Ofert handlowych osoby postronne nie powinny komentować, ale jak byście się dogadali (cena / jakaś forma gwarancji...), to w tym wypadku różnicę obrazu zobaczycie na pewno. :D

czwartek, 6 grudnia 2018, 20:01
Bywalec
Bywalec

Przyjrzałem się HC-X920. Jakieś 40km ode mnie jest za 1600zł (opis - stan jak nowa, perfekcyjny, podobno nagrała tylko 4 godz. filmu) i do tego Samsung EVO 32GB gratis. 30km w drugą stronę jest za 1499zł w bardzo dobrym stanie. W moim przypadku w grę wchodzi rejon Katowic, Bielska, Warszawy Pragi Południe (tylko okres świąteczny).

Zraziłem się trochę jej wielkością. Wydaje mi się jakaś ciężka. W zakończonych aukcjach można ją było kupić za 1250zł czyli ogólnie cena za używane jest niższa niż za nową HC-V770. Z jednej strony co nowe, to nowe, ale ... co powiecie na porównanie HC-X920 z HC-V770?

Dlaczego tyle osób sprzedaje te kamery tak mało używane? Zawiedli się? nie spełniła oczekiwań? Nie wiem co myśleć.

niedziela, 9 grudnia 2018, 18:17
Moderator
Moderator

Kupowanie używanej rzeczy to zawsze ryzyko, ale jest wytłumaczenie sprzedaży kamery - moda i wygoda. Co z tego że z kamery film jest lepszy? Smartfona masz zawsze w kieszeni. Część ludzi (w tym ja i żałuję trochę), kupiło z kolei aparat foto do filmowania, a kamerą łatwiej zrobić dobru film z wakacji, albo nawet troszkę ambitniejszą próbę. Kształt kamery i jej ergonomia bardziej sprzyja uzyskania dobrego ujęcia, gdy kręcimy z ręki, a waga stabilizuje takie ujęcie. Jednak z jakichś przyczyn jest to nie modne, więc gdy kolejny kolega spojrzy na delikwenta z kamerą bez zachwytu w oczach, to sprzedają ludzie całkiem nowe i dobre nawet kamery. :D

wtorek, 11 grudnia 2018, 00:42
Nowy
Nowy

Aramis napisał(a):
co powiecie na porównanie HC-X920 z HC-V770?

Jakościowo półka różnicy w górę. W zasadzie bez porównania. Przed kupnem swojej kamery porównywałem obie i po dokładnej analizie nie miałem wątpliwości.

Aramis napisał(a):

Dlaczego tyle osób sprzedaje te kamery tak mało używane? Zawiedli się? nie spełniła oczekiwań? Nie wiem co myśleć.

Dzisiaj na rynku sprzętu używanego trzeba uważać, bo jest pełno urządzeń z rynku azjatyckiego. Nie brakuje "januszowych sklepów" które sprzedają wybrakowany albo podrobiony sprzęt lub tzw. sprzęt z szarej strefy. Jest dużo tańszy, wygląda tak samo, ale wewnątrz kiszka. Canon nawet stworzył niedawno specjalny dział z ostrzeganiem przed takim procederem i nie wiem czy już to otworzyli, ale mieli zrobić coś takiego, że będzie można sprawdzać numer seryjny sprzętu czy pochodzi z legalnego źródła. Mnóstwo takiego sprzętu jest na portalach aukcyjnych. Jak więc ktoś kiedyś kupił taką "kamerę" za 2 tysie, to potem nagle schodzą po 1,2-1,4k na portalach aukcyjnych, bo chcą się tego szrotu pozbyć. Jak ja jestem pewny, że mam oficjalny produkt kupiony z normalnego sklepu za przeszło 3200zł, to przecież nie sprzedam tego za 1200zł. Ta kamera jest na tyle dobra, że wolę aby sobie leżała, niż oddać ją za bezcen. I masz gotową odpowiedź dlaczego niektórzy pozbywają się sprzętu tak tanio.

Jakby ktoś mi z tą szarą strefa nie wierzył, to polecam poczytać i poprzeglądać strony i grupy odnośnie filmowania. Na jednej z grup pojawił się ostatnio taki "sklep" gdzie magicznym sposobem wszystkie kamery i aparaty były za 50-70% ceny, bo jakiś janusz biznesu uprawia dropshipping lewego sprzętu z Azji. I nie chcielibyście widzieć ilu ludzi u niego kupiło... bo zobaczyło takie ceny, że wyłączyło się racjonalne myślenie. Oczywiście tutaj nazw takich "sklepów" ani linków nie podam, żeby nie robić w żaden sposób reklamy takim oszustom. Kto będzie ciekawy, ten bez problemu sobie znajdzie.

Podsumowanie - chcesz brać sprzęt używany? Bierz z pewnej ręki, albo nie bierz wcale. Taki jest moje zdanie. Jak chcesz, to Ci na PW mogę podesłać link do forum na którym sam zobaczysz jaką mam renomę ;)

środa, 12 grudnia 2018, 12:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]