Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 20:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 kamera szybko klatkowa 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera szybko klatkowa
witam. czy ktokolwiek wie lub słyszał gdzie można dostać lub wynając kamere o szybkim klatkażu do testów. Chodzi mi o kamery filmujące powyżej 50 klatek, czyli okolo 100-150 klatek na sekunde.

środa, 10 listopada 2004, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 10 listopada 2004, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 10 listopada 2004, 13:16
Bywalec
Bywalec

oczywiście, że istnieje SONY BVP-9000P 150 fields/sec

w Polsce szukałbym w TVP, ewentualnie w jakiejś firmie zajmującej się obsługą wydarzeń sportowych dla TV.

w Niemczech chociażby tu: http://www.rogall-tv.de/

środa, 10 listopada 2004, 16:56
Bywalec
Bywalec

A do czego sluza takie kamery, do rejestracji jakich akcji, szybko poruczajacych sie obiektow?

Ps. a przecietn akamera ile rejestruje klatek na sekunde? np model samsunga vp d23i?

środa, 10 listopada 2004, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
każda kamera video pracujaca palu ma 25 klatek na sekunde. W takich kamerach możesz przestawić jedynia migawke (do 1/10000). Natomiast ja potrzebuje kamere która zarejestruje mi około 100 klatek na sekuunde.

"oczywiście, że istnieje SONY BVP-9000P 150 fields/sec "

Ta kamera to sprzet studyjny ale też palowski więc ma stałe 25 klatek na sek. 150/sek to migawka.

"A do czego sluza takie kamery, do rejestracji jakich akcji, szybko poruczajacych sie obiektow?"

Ta kamera służy do filmowania zdażeń które potem chcemy zwolnić np samochodowe test wypadków lub jak w moim wypadkumiejsce w którym beton który peka pod wpływem eksplozji. Jak zwolnimy obraz z 100 lub 200 klatek na sekunde to uzyskamy bardzo dokładny wynik.

Słuszałem ze tekamery produkuje sony i nazywają się poprostu "Slow Motion". A z ta TVP to w piatek spróbuje.

środa, 10 listopada 2004, 18:51
Bywalec
Bywalec

każda kamera video pracujaca palu ma 25 klatek na sekunde. W takich kamerach możesz przestawić jedynia migawke (do 1/10000). Natomiast ja potrzebuje kamere która zarejestruje mi około 100 klatek na sekuunde.

"oczywiście, że istnieje SONY BVP-9000P 150 fields/sec "

Ta kamera to sprzet studyjny ale też palowski więc ma stałe 25 klatek na sek. 150/sek to migawka.

Przecież napisałem że kamera rejestruje 150 fields/sec. To nie jest prędkość migawki!!!
Do zapisu takiego sygnału (625/150 Y/CTDM) służy dedykowany recorder BVW-9000P, a do konwersji na standardowy sygnał PAL trzeba wykorzystać CCU-9000P

jach napisał(a):
Słuszałem ze tekamery produkuje sony i nazywają się poprostu "Slow Motion". A z ta TVP to w piatek spróbuje.

Ta seria kamer nazywa się nie SlowMotion, ale SuperMotion i BVP-9000P to jest właśnie SuperMotion. A ten sprzęt wykorzystuje się do uzyskania wysokiej jakości efektu slowmotion

środa, 10 listopada 2004, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najwyrażniej ktoś mie wropawdził w błąd. Dzięki za odpowiedz. jużwiem czego szukać.

środa, 10 listopada 2004, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli problemem nie sa koszty (wydaje sie, ze chodzi Ci o kamere do jakiegos powaznego problemu :) zastanow sie nad wynajeciem dowolnej kamery 16mm lub Super16 (np. w Non Stopie w Warszawie albo w Panavision) i nakreceniem sekwencji na tasmie. Uprzedzam jednak, ze koszty z robieniem dluzszej sekwencji noga byc spore ale rekompensujesz to swietna jakoscia (Super16 to w koncu po skanie pelne 2K)

środa, 10 listopada 2004, 23:59
Bywalec
Bywalec

To bardzo ciekawe nawet bym nie pomyslal ze mozna wykozystac kamery szybkoklatkowe do zpowalniania pozniej ujecia.

czwartek, 11 listopada 2004, 17:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]