Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 10:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jaka: Sony HC18 czy Panasonic NV GS15????? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka: Sony HC18 czy Panasonic NV GS15?????
Witam wszystkich.
Jestem gościem na Waszym Forum i gratuluję wiedzy i doświadczenia.
W ostatnim czasie usilnie staram się wybrać kamerkę do amatorskich zastosowań. Po wizycie w MM byłem zdecydowany na Panasa, ale po wizycie w sklepie SONY zostałem totalnie otumaniony. Nie wiem czy warto tu przytaczać parametry itp. To wszystko wiecie. Napiszcie proszę z doświadczenia, co wybrać. Na pewno ktoś z Was ma taką kamerkę.

Panasonic kusi Zoomem, mikrofonem z zoomem, ceną (200 zł tańszy) kartą do zdjęć i dobrym dźwiękiem (podobno)

Sony lepszą stabilizacją, lepszym obrazem w zmniejszonym świetle (podobno), panelem dotykowym i hybrydowym (ściemniającym się w słońcu - cały czas jest wyraźny obraz - podobno).

Pomóżcie jeśli potraficie!!!

Pozdrawiam Kalkulator

poniedziałek, 15 listopada 2004, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli prawie wszystko wiesz ! Polecam Sony ze względu na dobrą jakość obrazu w złym oświetleniu! A to jest ważny szczegół.

przeczytaj ewentualnie http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight= wprawdzie są tam opiosane nieco inne kamery, ale możesz wyciągnąć pewne wnioski

ewentualnie http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=
możesz mi również wysłać wiadomość na e-maila, jeżeli interesuje cię rozmowa przez telefon stacjonarny po 22 godzinie (chyba warto wydać na rozmowę 1-2 zł) lub przez SKYPE - r147@tlen.pl

Sam miałem niedawno tego typu dylematy. Dlatego jestem na razie w temacie.

wtorek, 16 listopada 2004, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzięki za szybką reakcję i szczegółową analizę. Wiem, że masz HC 40. Nie masz problemów z nagraniem szumów od mechanizmów? Jeżeli są to czy uciążliwe? A może ktoś inny ma jakieś spostrzeżenia co do nagrań dźwięku.... Sprawa zaczyna się palić!!! Lada dzień syn mi zacznie raczkować i nie chcę dać plamy. Zakup kamery to sprawa na kilka lat, a nie chcę się wpakować i przez 5 lat narzekać.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za reakcję

Kalkulator

wtorek, 16 listopada 2004, 14:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Seria Sony DCR HC od modelu 16 do 40 jest zdecydowanie lepsza pod względem jakości dźwięku, a dokładniej nagrywa bardzo mało szumów mechanizmów! Miałem możliwość testowania kamery Sony starszej serii Trv33e - ta kamera nagrywa bardzo dużo szumów własnych.

Nie wiem, jak pod tym wzgledem zachowuje się kamera Sony DCR HC 14, ponieważ nie miałem możliwości dokładniejszego zaznajomienia się z nią, a jest to nowy model w starej skorupie (obudowa z serii Trv), wobec tego dźwięk może być jak w tamtej serii, ale to tylko moje domysły!

Jaki masz dostęp do netu ? Stały ? Jeżeli tak, to proponuję rozmowę za pomocą SKYPE !

wtorek, 16 listopada 2004, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam,
dzięki za szybką reakcję i szczegółową analizę. Wiem, że masz HC 40. Nie masz problemów z nagraniem szumów od mechanizmów? Jeżeli są to czy uciążliwe? A może ktoś inny ma jakieś spostrzeżenia co do nagrań dźwięku.... Sprawa zaczyna się palić!!! Lada dzień syn mi zacznie raczkować i nie chcę dać plamy. Zakup kamery to sprawa na kilka lat, a nie chcę się wpakować i przez 5 lat narzekać.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za reakcję

Kalkulator

Witam Mam kamerke Sonego i nie zamienił bym na żadną inną. Przede wszystkim akość obrazu w kiepskich warunkach a amatorzy (tacy jak ja) głównie kręcą w pomieszczeniach) obiektyw tobi swoje. druga rzecz nie napalaj się zbytnio na zoom bo przy 24x i tak trudno utrzymać równo rękę a 10x w zupełności wystarczy. Jedyny problem to szumy wiatru i nP liści na ziemi cholernie głośno nagrywa czasem nie słychać stojącej 2metry dalej osoby. (podobno w panasie jest to lepiej rozwiązane

wtorek, 16 listopada 2004, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka: Sony HC18 czy Panasonic NV GS15?????
Witam,
patrzcie na tą cenę:

http://www.agdrtv.com/kamery_cyfrowe/sony_dcr_hc_18.php

Dodam, że w sklepie SONY kosztyje 2899. Toż to szok!!!!

No chyba, że jest jakaś wajcha......
Wiecie coś o tym???

Pozdrawiam
Kalkulator

środa, 17 listopada 2004, 12:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]