Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 19:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 NIE DAJCIE SIE OSZUKAC CWANIAKOM !! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NIE DAJCIE SIE OSZUKAC CWANIAKOM !!
Na Allegro (http://www.allegro.pl/search.php?string=fx1&country=1 ) są ogłoszenia o sprzedaży kamery FX1. Jej cena w USA wynosi 3500 USD. Sciagane z Anglii kosztują takiego cwaniaczka w okolicy 4000 USD (z dostawą do PL). Po obecnej cenie dolara wychodzi 13600 - za tyle je kupują. Realnie nie dajcie sie oszukać na więcej niż na 14500zł !!!!

piątek, 19 listopada 2004, 12:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sa tacy co dają fakture VAT przy zakupie, czyli, że dzialają legalnie (oczywiście, to jeszcze nie dowód). Kupując na fakturę po 16.990 odejmiemy grubo ponad 3000 VATu, czyli realnie zapłacimy 13.926. Kamerę musimy amortyzować (przekracza wartość 3.500zł), ale w czasie odejmiemy z podatku jeszcze co najmniej 2.645zł. Faktycznie zapłacimy za nią 11.281.
Co Ty na to?
A tak nawiasem mówiąc to handel polega na tym, że się kupuje taniej, a sprzedaje drożej, czyż nie? Uważam to za uczciwe. Marże się daje takie, na ile konkurencja pozwala.
Pozdrawiam;
8)

piątek, 19 listopada 2004, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obiektywny jestes typowy prowincjonalny gamon bo liczysz czyjes nie swoje pieniadze biedaku.Zmien taktyke a moze lepiej sie poczujesz finansowo.

piątek, 19 listopada 2004, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obnizyłeś poziom dyskusji. Przedstawiłem to od strony kupującego, bo sam sobie prowadzę ksiegowość i tak bym to rozliczył.
Moja rada taka: kup kamerę, przelicz po kursie, dolicz koszty transportu i 100zł dla Ciebie, to ją kupie. Stać mnie.
I dziekuję za epitety w moja stronę.
Mariusz Karpiński
:evil:

piątek, 19 listopada 2004, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Karpiński a nie pomyślałeś że facet nie ściąga kamery po to żeby Tobie zrobić dobrze tylko żeby zarobić. A pomyslałeś o kosztach przesyłki, ubezpieczeniu, ewentualnym Vacie po kontroli celnej, ewentualnemu ryzyku przy przesyłaniu kasy na kamere, możliwości zaginięcia przesyłki, możliwości uszkodzenia czy feleru nawet nowego sprzętu?

Myślisz że ktoś będzie dokładał do twojego interesu. Jak jesteś taki madry to sam poleć do USA i kup tą kamerke . Albo idź do salonu Sony i wydaj 19000 zł .

Bądźmy realistami - nikt nie będzie inwestował 4000$ żeby zarobić pare stówek. Poza tym zakup takiej kamery do sprzedaży to ryzyko. Przejdź się po salonach Sony i zobacz czy który ma na półce.

To ze oferujesz 100 zł żeby ktoś ci sprowadził osmiesza ciie kompletnie na tym forum. A na allegro naprawde tanio można kupić.

piątek, 19 listopada 2004, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Soory Panie Karpiński oczywiście chodziło mi o Pana Obiektywny.

piątek, 19 listopada 2004, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kamera FX1 kosztuje w PL - LEGALNIE (np pasaż ONET) - 17500 z fra VAT i PL gwarancją. U cwaniaków ok 16 tysiecy ? Co sie zatem opłaca? Co jest bezpieczniejsze? Wystarczy ruszyć mózgownicą. Nikt nie kwestionuje tego by "indywidualny importer" nie miał zarobić na interesie bo to normalne. Nienormalna jest natomaist wysokość marźy sięgajaca ponad 20% wartosci sprzetu !! Kamery przywożone do PL z tego co wiem - to obecnie modele ściągane z Anglii - a więc nie ma żadnego ryzyka celnego. Każdy może jechać i LEGALNIE kupić sobie kamerę w londynie. koszt przelotu tam i z powrotem ekonomiczymi liniami lotniczymi+ taksówka z i na lotnisko - zamknie się w sumie 1000zł. mamy więc wycieczkę do Londynu (nawet nie potrzebujemy paszportu) i 2000zł w kieszeni.... Jak kto jest oszczedny - moze sie wybrać autokarem - zaoszczedzi kolejne 300zł *** I kto tu jest DEBILEM ??? To ekonomia w najczystszej postaci (ale widze ze interesy niektórych zostaną przez takie podejscie do tematu mocno nadszarpniete- stad zatem to zacietrzewienie - po mnie to spływa :D )

sobota, 20 listopada 2004, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obiektywny jesteś jednak debilem albo dealerem Sony Poland. Od dawna wiadomo iż najtaniej kupuje się na allegro z przenytu. W salonach Sony maja 30% marzy. Jak pojedziesz do Londynu i kupisz w pierwszym lepszym sklepie to wyjdzie ci podobnie jak u nas. Do tego zapłacisz Vat CELNIKOWI na lotnisku. O straconym czasie i kasie na wyjazd nie wspomne.
A przemytnik musi zarobić bo należy mu sie. A ty mule jeden możesz aładować swoje kosci i jechać w świat szukać Sony FX1 jak ci sie nie podoba .

sobota, 20 listopada 2004, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Videoman- sam jestes debilem - na dodatek do kwadratu !!! Moze nie wiesz kretynie jeden ze jestesmy w UNII i wwozic mozna wszystko zewszad bez ograniczen celnych ? A moze do ciebie jeszcze nie dotarlo ??? Wiec nie opowiadaj tutaj pierdołów o Vacie którego nie ma bo Vat płaci sie RAZ w sklepie w Anglii kupując sprzet !!! Rozumiesz to głąbie ? Co do Allegro - pełno tam złodziei i cwaniaków Nie wiem czy kupowanie kamery za 15500 w sytuacji gdy taki klient kupił ją za powiedzmy 12000 (i to zakłądajac że wszedł do pierwszego lepszego sklepu!!) to dobry interes. Jak dla ciebie to dobra oferta to wez i kup od takiego sprzet - kup za pobraniem - dostaniesz śliczną, dobrze wypaloną cegiełkę lub zrób to osobiscie np w bramie lub w samochodzie, w zamian dostaniesz sprzet bez ZADNYCH papierów, z gwarancją wypisaną na kartce z zeszytu lub "na pysk" a jak dobrze trafisz- dostaniesz w łeb (to jedyne co dostaniesz GRATIS!) w efekcie czego nie bedziesz miał NIC! (moze poza wspomnieniami i marzeniem o wlasnym egzemplarzu FX1) Jeżeli masz w tym swoim tempym mozdzku dosc oleju - odpal se kalkulator (windows go ma- jakbys nie wiedzial) i policz dokladnie co i jak. Jak mam zaplacic jakiejs łachudrze 5 tysiecy za to że się bujnie do UK i na zad to sorry - wole dolozyc ten tysiac i kupic sprzet z papierami w SonyPoland lub wsiaść w cokolwiek i się bujnąć tam po sprzet samemu. trzeba byc skonczonym kretynem by tego nierozumiec. Mi wisi dyskusja z takimi kretynami ale mam nadzieje ze zainteresowane osoby unikną w ten sposob nabijania kiesy roznym "mentom" dla których uczciwa praca to plama na honorze. Ja swojego HDV'a bede mial w srode- jade po niego OSOBISCIE. Przynajmniej bede wiedzial gdzie kupiłem, bede miał gwarancje i swiadomosc tego ze jak sie sprzet zrypie- nie bede musiał ganiac za facetem który albo zwinie miedzyczasie manele albo zabierze ode mnie kamere, niby ze do serwisu- i tyle bede go widzial! Zostawiam temat kazdemu do indywidualnych przemyslen

sobota, 20 listopada 2004, 16:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obiektywny jestes jednak debilem. Ostatnio kupiłem aparat cyfrowy canona za 4000 zł - cena w salonie u nas 7000 zł. Wielu ludzi na tym forum dysponuje tanim sprzętem z przemytu kupionym za pośrednictwem allegro.
W salonach kupuja tylko takie jelenie jak ty, które lubia dawać kase tym cwaniakom z rządu.
My ludzie myslący wolimy dać zarobić pezmytnikowi niz NIEROBOM z naszego rządu.
Dlatego kupujemy sprzęt bez Vaty i cła z allegro - najczesciej przywożony z USA.

Facet który jeżdzi i przywozi sprzęt na sprzedaż zarabia uczciwie na życie a poza tym dzięki nim mamy tani sprzęt. Troche szacunku dla ludzi Panie obiektywny.

Poza tym zapominasz o jednym , każdy przed zakupem kamery sprawdza ceny. I jeśli cena w salonie byłaby taka sama jak na allegro to nikt by tam nie kupował.

I zajmij się Pan może czymś pożytecznym , zarabianiem pieniędzy, kręceniem czy czymkolwiek bo nerwy puszczają ludziom jak się czyta takie wypociny. Jak bym słyszał dealera z salonu Sony - tragedia panowie, tragedia.

sobota, 20 listopada 2004, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obiektywny jesteś równy chłop...Nie wiem czy kręcisz wesela ale zakładam że tak....Chętnie zamówię Ciebię jako kamerzystę.Co do ceny dogadamy się. Policzymy koszt 4 taśm miniDV (zabieram) amortyzacje sprzętu i dorzucę ci do tego z 50 zł extra bo chyba więcej za wesele nie bierzesz ?

pozdrawiam

sobota, 20 listopada 2004, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1

PASAŻ ONET:
http://pasaz.onet.pl/,216,produkt.html? ... audiosfera

Anglia:

http://www.webelectricals.co.uk/cgi-bin ... s/1108&2D1

Dla inteligentnych inaczej podaje aktualny kurs funta 6zł (kamera kosztuje 14 z hakiem (tys).

Wiec nie pier_ol mi tu głupot że na Allegro jest tani sprzet bo jakos tego nie widać.

sobota, 20 listopada 2004, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obiektywny, jedno trzeba Ci przyznać: sprzęt jest dużo tańszy za granicą (ale to już wiadomo było wcześniej). Pamiętajmy, że stawka Vat w krajach wewnątrz wspólnotowych jest zerowa, pozostają więc dodatkowe pieniądze. Prawdę mówiąc temat jest warty przemyślenia, jeśli oczywiście nie zatrzymują nas inne ważne sprawy w kraju. Po co np. jechać z jedną kamerą, jak można kupić kilka, różne modele i nieźle zarobić?
Założyć firmę (jak się nie ma), znaleźć lokal na sklep, wstawić ładną laskę za ladę i jeździć do Anglii po towar. A może można zamówić przez pocztę czy innego przewoźnika? Na pewno.
Na pewno temat wart zainteresowania i może się okazać dużo lepszym zajęciem niż Video filmowanie. Zamiast gadać na tym forum, Obiektywny jedź i zdaj nam szczegółową relację z podróży, nie zapomnij dołączyć jakieś fotki z Anglii tą kamerą!

niedziela, 21 listopada 2004, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
"Pamiętajmy, że stawka Vat w krajach wewnątrz wspólnotowych jest zerowa, pozostają więc dodatkowe pieniądze"

Oj pieknie by to było tyle że to nieprawda. Z czego żyłaby ta banda nierobów w brukseli jakby Vat wynosił 0 ?
Wyjaśniam wiec że Vat płacimy różny w zależności w jakim kraju jesteśmy i NIE ma mozliwości zwrotu tego podatku jak było przed akcesją do Unii.. Dawniej można było sobie przywieżć kamerke np z Niemiec i odliczyć 14% na granicy - teraz nic z tego. To jeszcze jeden minus naszego wejścia do Unii. Plusem jest to że można jechać bez paszportu , ale jaki to plus.

Dla marzących o zerowej stawce Vat przypominam iż są niektóre Stany w USA gdzie nie ma podatku VAT, a największy równy 5% jest w Californii. W Eurokołchozie stawki Vat dochodzą do 25% .

niedziela, 21 listopada 2004, 14:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem wlasciwie zerowy. FX1 to nieporozumienie :)

niedziela, 21 listopada 2004, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona