Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 05:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 kopiowanie z kamery na komputer 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kopiowanie z kamery na komputer
czesc. od jakiegos czasu przegladam wiele stron z info o tym jak kopiowac z kamery na kompa. obecnie uzywam sony PC6 i przegrywam przez fire wire na kompa za pomoca Windows Movie Maker filmy nagrane w SP. powiem szczerze, iz jestem zlamany jakoscia obrazu. nie wiem czy to kamera (jak podlaczam ja do tv to obraz jest idealny) czy karta fire wire, czy program do zgrywania? jesli mozecie (macie doswiadczenia) to prosze o info. gdygy nalezalo udzielic ewentualnych info o moim sprzecie to prosze o pytania na : fimtecosada@poczta.onet.pl
acha i jeszcze jedno, czy ktos zna adres strony internetowej na ktorej sa naprawde najnowsze tresci dotyczace kamer? pytam bo jestem zainteresowany kupnem sony DVD301, ale boje sie, ze jakosc obrazu bedzie kiepska. prosze o info.

z gory dziekuje ze pomoc

niedziela, 21 listopada 2004, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

karta fire wire nie jest tu winna, raczej to program lub ustawienia parametrów zrzucanego obrazu, a co do kamery to zrezygnuj z nośnika dvd, lepiej minidv.

niedziela, 21 listopada 2004, 22:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

karta fire wire nie jest tu winna, raczej to program lub ustawienia parametrów zrzucanego obrazu, a co do kamery to zrezygnuj z nośnika dvd, lepiej minidv.

niedziela, 21 listopada 2004, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Movie Makerem ściągasz obraz w połowie rozdzielczości DV PAL czyli 360x288. Dlatego jakość jest kiepska. Musisz skonfigurować rozdzielczość odbioru sygnału przez program Movie Maker, ale nie wiem czy sie da. Ja mam Windows 98 więc nie mam tego programu. Rozejrzyj się za "normalnym" darmowym oprogramowaniem albo skombinuj Adobe Premiere albo Ulead Video Studio (skombinuj, czyli KUP, broń boże nie crackuj niczego i nie piratuj :twisted: ) hehe

niedziela, 21 listopada 2004, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję oprogramowanie firmy Ulead, dla początkującego Ulead Video Studio 8, chociaż każde inne też będzie dobre np. Pinnacle Studio 9,
ale odpowiednio ustawiona konfiguracja, dotyczy to przede wszystkim
OS do obróbki wideo.
Pozdrawiam.

niedziela, 21 listopada 2004, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W systemie Windows XP należy w programie Windows Movie Maker wybrać ustawienia/inne/format DV.
Zrzucany obraz powinien być poprawny.
W starszych systemach (98, Me) nie ma opcji formatu DV, wiec jakość nadawać się będzie raczej do przesłania filmu e-mailem, niż do dalszej obróbki.

poniedziałek, 22 listopada 2004, 01:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]