Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 05:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic NVGS120 czy Canon MVX250i czy Sony DCR HC40 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic NVGS120 czy Canon MVX250i czy Sony DCR HC40
Witam
Znalazłem fajny sklepik http://www.nomatica.com.pl i oferowane tam ceny kamer są do zaakceptowania.
Panasonic NV GS120 - 2908 PLN
Canon MVX 200i - 2734 PLN
Canon MVX 250i - 3033 PLN
Sony DRC HC40 - 2799 PLN
PYTANIE:
KTÓRĄ WARTO ZA TAKIE PIENIĄDZE KUPIĆ?!
Z tegoco wyczytałem na kamery jest gwarancja, szybka realizacja dostawy, a firma jest z Francji.[/b][/u][/url]

poniedziałek, 29 listopada 2004, 00:06
Nowy
Nowy

Post zmiana adresu
poprawka adres to http://www.nomatica.pl sorki!!!

poniedziałek, 29 listopada 2004, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Również ciekawi mnie różnica co do jakości rejestrowanego video.
Ale tylko po między Panasonikiem i Sony. Canony nie biorę pod uwagę.

poniedziałek, 29 listopada 2004, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Długi czas porównywałem HC 40 z Panasem NVGS 120. W konsekwencji okazyjnie kupiłem HC 40, ale z informacji i porównań jakie zebrałem jeszcze przed kupnem w chwili obecenej wybrałbym Panasa.
Z drugiej strony używam dośc intensywnie tego sonacza kilka miesięcy i wiele parametrów tj. nagrywanie przy słabym świetle, wiele wbudowanych udogodnień, panel dotykowy (mnie akurat przypadł do gustu), jakość dzwięku, jest na dość wysokim poziomie (mowa oczywiśc o filmowaniu zgoła amatorskim).
Powtarzam jednak gdybym miał teraz wybierac wybrałbym Panasa.

wtorek, 30 listopada 2004, 16:59
Nowy
Nowy

Post Re: Panasonic NVGS120 czy Canon MVX250i czy Sony DCR HC40
Co Ciebie tak przekonuje do Panasia. Jesli mozesz konkretniej. Mam dokladnie taki sam dylemat i stoje przed takim samym wyborem.

środa, 1 grudnia 2004, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
3 CCD - w teorii i w praktyce lepsze uchwycenie kolorów, obiektyw Leica (chociaż Carl Z w Sony też jest niczego sobie), nagrywanie dźwięku.
Porównania:
http://www.simplydv.co.uk/Reviews/sony_dcr-hc40e.html
http://www.simplydv.co.uk/Reviews/panas ... 200eb.html

oraz

http://www.camcorderinfo.com/content/so ... review.htm
http://www.camcorderinfo.com/content/pa ... review.htm

Mowa oczywiście o modelu Panasonica 1,7 Mpix.

czwartek, 2 grudnia 2004, 00:21
Nowy
Nowy

Post do WJ
witaj dzieki za odpowiedz i pomoc ale prosze cos wiecej o Soniaku poniewaz posiadasz go to masz juz jakies odczucia co do wad i zalet tek kamery. Ja przyznam sie od poczatku nastawiony jestem na Panasa i chyba bede skladal dalej i zafunduje sobie GS 200 choc 120 nie jest zly jak na amatorskie nagrywanie filmikow. A tak na marginesie to Canon 250i tez ma wysokie notowania, nawet wyzsze niz soniak HC40

czwartek, 2 grudnia 2004, 21:51
Nowy
Nowy

A dlaczego tak deprecjonujecie Canona MVX 250i. Czy to jest takie wielkie KA KA. Jeszcze jedna sprawa. Jak wygladaja zakupy w NOMATICA i PIXMANI. Czy to sa firmy godne zaufania?

czwartek, 2 grudnia 2004, 22:48
Nowy
Nowy

Nikt nie neguje jakości Canona robii dobry sprzęt ale ludzie mają swoje typy jak zuwążyłeś moja uwaga skupiła się również na tym Canonie bo ze znalezionych porównań wychodzi, że jest to dobra kamerka, jest dostępne wiele dodatków, dobrze rozbudowny serwis internetowy, no i nazwa mówi też coś. Ja chcę ustalić co będzie nalepsze dla mojej osoby i czytając różne fora dochodzę do wniosku że wybiorę Panasa bo dobry i tyle (daje więcej możiwości do ustawiania manualnego i wiesz co poczekam jeszcze troche i zafunduję sobie NVGS200). Nie powiem , bo miałem okazję pobawić się Soniakem HC40 jest dobry nie ma większych wad ale trochę duży (to moje odczucie) Panas lepiej mi leży a do tego ma odrobinę lepszy obraz (to tez moje odczucie) jeśli chodzi o warunki dzienne. Jeśli chodzi o sztyczne oświetlenie nie jest tak żle z tym Panasem a do tego mam osobny halogen i zawsze moge oświetlenie doświetlić, bo moim zdaniem ten numer w Sony z "noktowizją" to taki fajny bajer i tak naprawdę ile jej się będzie używać no chyba że w piwnicy, albo jako tajniak. Canona nie miałem w rękach i chętnie posłucham wypowiedzi i rad. Wcale nie twierdzę że Sony, czy Canon to be a Panas to cool. Mnie bardziej spasował Panas i tyle chyba że jeszcze sprawdzę Canona to jeszcze napiszę co i jak.
Przyznam że jeszcze nie kupowałem w tych sklepach i sam jestem ciekawy opinii na ich temat oraz takiego sklepu jak http://www.nomatica.pl.

piątek, 3 grudnia 2004, 19:01
Nowy
Nowy

Zle mnie odebrales. Podobnie jak ty poszukuje kamery dla siebie, z ta roznica, ze ja dopiero poznaje temat, Po obejzeniu Sony stwierdzilem, ze plastik jest rodem z chinskich zabawek. Co do Panasonika to mam ogromny szacunek dla tej firmy. i uznanie dla jej wyrobow. Moj sklon do Canona wynika z wiekszej wszechsronnosci tej kamery. Co prawda Panasonic to 3CCD, ale canon ma wieksza srednice obiektywu (tak mi sie zdaje). Trzymalem w reku i Panasa i Canona. Sa podobne do siebie i diametralnie rozne od Sony. Z tego co czytalem w ocenach to wyniki koncowe Canona sa porownywalne z Panasonikiem i wyzsze od Sony.
Nam pytanie o te efekty noktowizyjene.
Widziales to?
Co do Nomatiki to nie wiem nic, ale pisalem z uzytkownikiem, ktory kopowal w Pixmanii i twierdzi, ze OK.
Pozdrawiam.

piątek, 3 grudnia 2004, 22:57
Nowy
Nowy

Ja także jestem na początku drogi "amatora filmowca" i juz od dłuzszego czasu śledzę różne fora i w miarę możliwości porownuję kamerki.
Tak bawiłem sie owym Soniakiem i fakt obudowa za bardzo plastikowa, ten panel dotykowy to fajna rzecz ale mnie do gustu nie przypadł, dlaczego, bo nie i już. "Noktowizja" nie używam nazwy fachowej Sony - na poczatku jak to bywa z takimi bajerami to byłem zafascynowany, coś takiego w takiej kamerze, ale przy dłuzszym doświdczaniu doszedłem do wniosku że to tylko bajer, tak naprawdę to widać tylko "zarysy" postaci oraz przedmiotów i to w odcieniach zieleni "noktowizja", nie ma co sobie wiele wyobrażać o jakości obrazu, to jest nie to, a widać na niewielkie odległośći, jak chcesz dalej widzieć to dokupić musiśz dodatkową lampę podczerwieni (dodatkowe prę ładnych stówek ok 500 - 700 w MM), a i jeszcze jedno słychać komara nawet zimą a teraz nie latają (mechanizm) a w Panasie to go chyba wytruli, nie wiem nic o Canonie. Mam nadzieję że już niedługo dorwę go i sobie przetestuję. Bo tak na marginesie jestem takim człowiekiem co słucha rad innych ludzi, ale jak sam nie dotkne i nie zobacze to i tak nie uwierze. Dlatego też chociaż za poczatku byłem za Soniakiem jest on teraz na trzeci miejscu w moim rankingu, za Panasem i Canonem choć Canona znam tylko z porównań innych.
I jeszcze jedno mam kartę SD do aparatu cyfrowego i chyba nie będę inwestował w inną, a Panas ją obsługuje, choć uważam że zdjęcia z kamery o takiej matrycy to małe nieporozumienie (chyba, że Panas NVGS 400 ale to już sfera mażeń i tylko mażeń)
A polecam http://www.camcorderinfo.com/, jak są kopoty z językiem to wystarczy małe porównanie zamieszczonych obrzazów przy testowanych kamerach.
A co do zakupów to na początek wybiorę się za Odre do sąsiadów i porozglądam się po normalnych sklepach, w razie ewentualnego zakupu to zaostanie mi jeszcze na jakieś dodatki: bateria dodatkowa, torba itd (Panas 120 w MM prawie 4500 PLN). Mam nadzieję zakupić wybrany model do świąt, ale zastanawiam się czy nie warto troche poczekać na spadek cen bo bedzie napewno, a kusi mnie jeszcze Panasonic NVGS200 - apetyt rosnie w miarę jedzenia!!! - (nie testowałem), choć i tak 120 jest juz dobra jak dla laika amatora.
Pozdrawiam

sobota, 4 grudnia 2004, 00:17
Nowy
Nowy

sobota, 4 grudnia 2004, 00:18
Nowy
Nowy

Pytalem o te funkcje noktowizyjna bo duzo poluje. Ale masz slusznego. To moze byc tylko bajer. Po za tym w mojej opinii Sony ma ich troszeczke za duzo. Ciekawy jestem twoich wrazen z Germanskich podrozy.
Pozdrawiam

sobota, 4 grudnia 2004, 12:04
Nowy
Nowy

Jak juz wspomniałem ten "noktowizor" widzia raptem na parę metrów. Jezt to typ noktowizora aktywnego a więc emiter fal podczerwonych (tu chyba mała dioda) oświetla teren i odbiornik posiadajacy odpiwedni filtr widzi to co zostało oświetlone. Inną technologia są noktowizory pasywne , sa to urzadzenia wyposarzone we wzmacniacze światła szczatkowego (bo tak naprawde to nie ma idealnej cimnośći nawet gwiazdy coś emituja itp) i odpowiedznio przetworzony obraz trafia do oczu patrzącego ale tego typu urządzenia sa zdecydowanie droższe od aktywnych. W Soniaku jeśli chcesz dalej coś widzieć i to też zaledwiaparę kolejnych metrów to należy dokupić dodatkową lampę ale3 nie licz na zbyt wiele w tej klasie sprzętu i za takie pieniądze to nie jest "noktowizor" a tylko fajny bajer. Jak masz możliwość to sprawdź sam. Owszem na polowaniach w do nakręcenia ludzi będących blisko to i może wystarczy ale zapomnij o filmowaniu zwierzyny to nie ta półka cenowa, owszem odchodzi problem "lampki przesłuchań", ale ja tam wolę kolory a nie odcienie zieleni.
Pozdrawiam

sobota, 4 grudnia 2004, 17:46
Nowy
Nowy

Ja miałem podobny dylemat (HC40 czy GS-120) do wczoraj. Wczoraj już się zdecydowałem i jednak będzie to Sony.
Z tego co czytałem w różńych porównaniach to jednak jakości tych 2 kamerek są bardzo podobne.
Kręcenie z opcją podczerwieni to faktycznie bajer (kolega ma w kamerze) i chyba nie brałem tego jako plus przy wyborze.
Po dłuższym zastanowieniu wybrałęm SONY bo.... jest tańszy.
Sprzęt kupuję w USA przez znajomych (wersja PAL).
Nówka SONY w wersji PAL kosztuje tam ok. 580 USD czyli poniżęj 1900zł.
Panasonic jest o ponad 100 USD droższy. Niby niewiele, ale za te 350 zł kupięsobie duży dysk twardy, żeby się pobawić w obróbkę filmów.
Sprzęt będęmiał w Polsce na Święta i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.

Pozdrawiam.
A.

sobota, 4 grudnia 2004, 23:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona